Přehled aktualit

Rubrika:

Interaktivní PDF č. 2/2017 - zde

Přihlašte se do soutěže Pumpař/ka roku a vyhrajte zájezd (přihláška zde)

Mytí a servis / 27. června 2014

UNITI Expo 2014: Mytí a údržba vozidel

Výrobci mycích technologií a zařízení pro samoobslužnou údržbu vozidel si své horké novinky zřejmě šetří na výstavu Automachanika ve Frankfurtu, přesto zde bylo k vidění několik zajímavostí.

Mytí a servis / 6. března 2014

Po sedmi letech provozu jako nová

Mycí linka u čerpací stanice OMV v Praze u Jižní spojky je v provozu sedmý rok. Díky důsledné údržbě spolu s prediktivním servisem nejenže bezproblémově pracuje, ale navíc na první pohled vypadá doslova stále jako nová.

Mytí a servis / 22. ledna 2014

Speciální chemie všechno umyje…

Ruční předmytí je základem pro důkladné umytí celého automobilu. Aby se však usazená špína z povrchu karoserie, skel, kol, nárazníků a podběhů opravdu odstranila, je třeba použít speciální chemii.

Mytí a servis / 3. ledna 2014

Dlouhotrvající péče a lesk pro lak

Pěnový vosk Kärcher RM 837 pro samoobslužné mycí stroje a portálové mycí linky

Mytí a servis / 3. ledna 2014

Pochyb(e)ný test chladicích kapalin ve Světě motorů

V polovině listopadu jsme si v tomto týdeníku mohli přečíst výsledek testování chladicích kapalin G12. Tři z jedenácti vzorků na českém trhu jsou prý vyhovující, když použijeme další dva, nemáme své auto rádi a u zbylých šesti nám jejich roztok sežere motor i s těsněním pod hlavou a ještě se předtím stačí uvařit. Kdyby to byla jen z malé části pravda, byly by ulice plné nepojízdných vozidel a silnice vlhké od uvolněných nemrznoucích směsí.

Mytí a servis / 27. listopadu 2013

Trendem v ručním mytí jsou bezkartáčové technologie

Trendem na trhu samoobslužného vysokotlakého mytí v Česku jsou bezdotykové technologie mytí i proto, že bezkartáčové mytí nabízí u nás jen minimum automatických myček. Bezdotykové technologie nabízejí dnes srovnatelnou účinnost mytí jako automatické myčky s pěnovými kartáči.

Mytí a servis / 26. listopadu 2013

Brzdové kapaliny – důležitý prvek bezpečnosti

První smrtelná automobilová nehoda, při které zahynul řidič vozidla, dvaačtyřicetiletý obchodník Henry Lindfield, se stala 12. února 1898 v Anglii. Její příčinou bylo selhání brzd.

Mytí a servis / 20. listopadu 2013

Silné, spolehlivé, ekologické

Nové kompaktní samoobslužné mycí zařízení Kärcher SB MB je zajímavé nejen pro vozové parky, ale také pro mycí centra a čerpací stanice.

Mytí a servis / 6. listopadu 2013

Zázrak reverzní osmózy

Letos na jaře byla v Jaroměři uvedena do provozu designově i technologicky unikátní bezkontaktní myčka automobilů.

Mytí a servis / 1. října 2013

V České republice otevřeno již desáté Kärcher Center

Při příležitosti oslav 20. výročí existence firmy Kärcher Česká republika bylo v Brně otevřeno minulý týden již desáté Kärcher Center v Česku.

Mytí a servis / 12. září 2013

Čisté zvenku i zevnitř

Mytí nákladních automobilů je problém a zvláště u cisteren a silotanků, kde je třeba vyčistit i vnitřní stěny tanku, aby nedošlo ke kontaminaci převážených látek nečistotami. Jedno z nejmodernějších zařízení tohoto druhu provozuje v Kaznějově firma Pašek.

Mytí a servis / 10. září 2013

Vysoká míra flexibility – portálové mycí linky Kärcher CB Flex

Název portálových mycích linek Kärcher řady CB–Line - CB Flex udává jméno celému programu. Provozovatelé si nyní mohou svůj mycí portál sami flexibilně sestavit z velmi rozsáhlé nabídky opcí.

Mytí a servis / 10. července 2013

Automobil shořel v myčce

Velmi neobvyklou událost museli řešit hasiči na českolipsku. Automobil s řidičem a třemi dětmi totiž začal hořet v myčce na čerpací stanici Avanti v České Lípě.

Mytí a servis / 9. července 2013

Odměňte zákazníky čistým automobilem

Mycí linka patří k čerpací stanici stejně jako kvalitní digestiv po dobrém obědu. Pro provozovatele ale představuje toto zařízení celkem vysokou investici, a tak se, pokud je dobrý obchodník, snaží mycí linku co nejlépe využít a propojit její využívání i s tankováním paliva. Stručně řečeno, udělat z ní atraktivní marketingový nástroj, který k němu přiláká nové zákazníky a udrží ty staré.

Mytí a servis / 6. května 2013

Proč nepoužíváme ekologické chladicí kapaliny?

Nemrznoucí směsi na bázi glykolů jsou k dispozici ve verzi neškodlivé pro člověka téměř od počátku jejich objevu v 50. letech 20. století. Jejich používání v chladicích systémech vozidel se však prosazuje velmi pomalu. Před ekonomickou krizí to s jejich uplatněním zejména v dopravní technice - autobusech vypadalo velmi perspektivně. Nyní nám však kromě teplonosných kapalin v solárních systémech, tepelných čerpadlech a podobných aplikací z jejich použití mnoho nezbylo. Proč?

|◄     1-15   16-30   31-45   46-60   61-65     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-02Čerpací stanice: ideální místo pro schůzkyObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL png

Reklama

Stacja Paliw - Unicode

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia