Přehled aktualit

Rubrika:

Interaktivní PDF č. 2/2017 - zde

Přihlašte se do soutěže Pumpař/ka roku a vyhrajte zájezd (přihláška zde)

Mytí a servis / 3. května 2013

Na startu letní mycí sezóny

Po skončení zimního provozu by se měla věnovat mycímu provozu zvláštní péče. Důležité je odsolení a vyčištění prostoru i technologie a její nastavení na letní provoz.

Mytí a servis / 25. dubna 2013

Italmec přichází na trh s novými značkami a impulsy

Rok 2012 přinesl na trhu s myčkami překvapení v podobě vyhlášení konkursu jednoho z největších evropských producentů mycích technologií Ceccato, kterou na česko-slovenském trhu od roku 1991 zastupovala pražská společnost Italmec. O situaci v Italmecu po krachu italského partnera jsme vedli rozhovor s jednatelem společnosti Marcem Cremoninim.

Mytí a servis / 4. března 2013

Škodlivé látky v kapalinách do ostřikovačů - parfémy

Někteří zákazníci by ocenili produkt bez aroma. U malé skupiny senzitivních lidí se totiž projevuje velmi silná alergická reakce na vonné látky z parfémů v ostřikovačích čelních skel. Náhlá indispozice řidiče znamená snížení bezpečnosti řízení, která v důsledku může významně ovlivnit soustředění na řízení vozidla.

Mytí a servis / 1. března 2013

Peripetie zimního mytí

Na jednu stranu romantika jiskřivého sněhu při jízdě zasněženou krajinou, na druhou mazlavá mastná špína a agresivní sůl. Jak se postarat o čistý zevnějšek automobilu v nejchladnějším období v roce? Jaké problémy jsou spojené s mytím automobilu v zimě? Vyplatí se v zimě na mytí automobilu šetřit?

Mytí a servis / 3. ledna 2013

Boom pěnových a textilních kartáčů

Český trh mytí vozidel zažívá boom kartáčů z pěnových a textilních materiálů, které vytlačují klasické žíňové kartáče. Důvod je více než jasný: zákazníci se velmi radikálně přesouvají do mycích linek s moderními materiály.

Mytí a servis / 23. listopadu 2012

Kiehl: revoluční materiál pro mycí linky

Německá firma na mycí chemii KAW Kiehl AG představila na veletrhu Automechanika 2012 zajímavý materiál určený pro kartáče mycích linek.

Mytí a servis / 22. listopadu 2012

WashTec: nová dimenze mytí i kvality

Expozice předního světového výrobce myček na veletrhu Automechanika 2012 ve Frankfurtu nad Mohanem zaujímala dominantní postavení v centru plochy vymezené technice mytí vozidel.

Mytí a servis / 21. listopadu 2012

Christ: high-tech s přetlakem inovací

Již od roku 1963 patří firma Otto Christ AG z německého Memmingenu mezi přední evropské výrobce a inovátory v oblasti mycích linek. Na letošním veletrhu Automechanika opět představila několik novinek.

Mytí a servis / 20. listopadu 2012

Istobal: požadavkům zákazníků vstříc

Španělská rodinná firma Istobal, přední světový výrobce mycích linek, vystavovala na veletrhu Automachanika 2012 ve Frankfurtu nad Mohanem navzdory krizi španělské ekonomiky zajímavé inovace svých špičkových produktů.

Mytí a servis / 16. listopadu 2012

Tammermatic T700: extravagantní, výkonný a úsporný

Tradiční švédský výrobce mycích linek Tammermatic představil na frankfurtském veletrhu Automechanika 2012 zbrusu novou mycí linku T700 v originálním designu a větší průjezdnou šířkou 2,5 m.

Mytí a servis / 15. listopadu 2012

Nezničí zákazníkovi automobil?

Využívání automatických myček nebo tlakového ručního mytí se stalo samozřejmostí pro většinu řidičů více jak 4,5 milionového registru osobních vozidel v České republice. Mycí program se pak víceméně ustálil na čtyřech krocích: šamponování, opláchnutí, konzervaci a lesku. Jak je na tom průmyslová chemie z hlediska své nebezpečnosti?

Mytí a servis / 13. listopadu 2012

Největší přehlídka techniky čerpacích stanic

Automobilový aftermarket je na vzestupu, a to i přes současné ekonomické problémy v Evropě. Poklesl sice počet odborných návštěvníků i vystavovatelů z jižní Evropy, ale o to více stoupla účast z východní Evropy a Ruska. Výrazný propad v počtu expozic a především i jejich plochy zaznamenala sekce techniky čerpacích stanic a zejména mycích technologií.

Mytí a servis / 12. listopadu 2012

Kde mýt, kde nemýt, to je, oč tu běží…

V zemi, kde se narodil William Shakespeare, se pumpaři, kterým se neustále snižuje zisk, naštvali a prostřednictvím svého zájmového sdružení bombardují vládu požadavky, aby zakázala umývat automobily na ulici, což je ve Spojeném království stejně jako jinde po celé Evropě i Americe celkem oblíbená kratochvíle obce motoristické.

Mytí a servis / 8. listopadu 2012

Autokosmetika – leštěnky / neviditelný krunýř

Ochránit lak vozidla a prodloužit mu tak jeho estetickou, ale i funkční životnost můžeme dvěma způsoby. Prvním je vhodné garážování vozidla, které zamezí působení atmosférických vlivů, zejména větru, deště a UV záření na automobil. Druhou alternativou je ochrana laku karosérie. Nabízí se tři možnosti. Kromě automatické mycí linky, kde je jedním z programů konzervace, můžeme použít šampon s voskem nebo v nejlepším případě leštěnku s obsahem kvalitního vosku. Poslední variantu probereme podrobněji.

Mytí a servis / 26. září 2012

V Británii chtějí zákazat mytí aut na ulici

Provozovatelé čerpacích stanic ve Spojeném království vedou kampaň za zákaz mytí automobilů na ulici. Brian Madderson, předseda Retail Motor Industry Federation (RMIF), což je britské sdružení majitelů nezávislých čerpacích stanic, vyzval vládu, aby následovaly příkladu části Německa, kde je podobný zákon již v platnosti.

|◄     1-15   16-30   31-45   46-60   61-65     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-02Čerpací stanice: ideální místo pro schůzkyObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL png

Reklama

Stacja Paliw - Unicode

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia