Přehled aktualit

Rubrika:

Předplatné si můžete objednat zde.

Mytí a servis / 10. září 2013

Vysoká míra flexibility – portálové mycí linky Kärcher CB Flex

Název portálových mycích linek Kärcher řady CB–Line - CB Flex udává jméno celému programu. Provozovatelé si nyní mohou svůj mycí portál sami flexibilně sestavit z velmi rozsáhlé nabídky opcí.

Mytí a servis / 10. července 2013

Automobil shořel v myčce

Velmi neobvyklou událost museli řešit hasiči na českolipsku. Automobil s řidičem a třemi dětmi totiž začal hořet v myčce na čerpací stanici Avanti v České Lípě.

Mytí a servis / 9. července 2013

Odměňte zákazníky čistým automobilem

Mycí linka patří k čerpací stanici stejně jako kvalitní digestiv po dobrém obědu. Pro provozovatele ale představuje toto zařízení celkem vysokou investici, a tak se, pokud je dobrý obchodník, snaží mycí linku co nejlépe využít a propojit její využívání i s tankováním paliva. Stručně řečeno, udělat z ní atraktivní marketingový nástroj, který k němu přiláká nové zákazníky a udrží ty staré.

Mytí a servis / 6. května 2013

Proč nepoužíváme ekologické chladicí kapaliny?

Nemrznoucí směsi na bázi glykolů jsou k dispozici ve verzi neškodlivé pro člověka téměř od počátku jejich objevu v 50. letech 20. století. Jejich používání v chladicích systémech vozidel se však prosazuje velmi pomalu. Před ekonomickou krizí to s jejich uplatněním zejména v dopravní technice - autobusech vypadalo velmi perspektivně. Nyní nám však kromě teplonosných kapalin v solárních systémech, tepelných čerpadlech a podobných aplikací z jejich použití mnoho nezbylo. Proč?

Mytí a servis / 3. května 2013

Na startu letní mycí sezóny

Po skončení zimního provozu by se měla věnovat mycímu provozu zvláštní péče. Důležité je odsolení a vyčištění prostoru i technologie a její nastavení na letní provoz.

Mytí a servis / 25. dubna 2013

Italmec přichází na trh s novými značkami a impulsy

Rok 2012 přinesl na trhu s myčkami překvapení v podobě vyhlášení konkursu jednoho z největších evropských producentů mycích technologií Ceccato, kterou na česko-slovenském trhu od roku 1991 zastupovala pražská společnost Italmec. O situaci v Italmecu po krachu italského partnera jsme vedli rozhovor s jednatelem společnosti Marcem Cremoninim.

Mytí a servis / 4. března 2013

Škodlivé látky v kapalinách do ostřikovačů - parfémy

Někteří zákazníci by ocenili produkt bez aroma. U malé skupiny senzitivních lidí se totiž projevuje velmi silná alergická reakce na vonné látky z parfémů v ostřikovačích čelních skel. Náhlá indispozice řidiče znamená snížení bezpečnosti řízení, která v důsledku může významně ovlivnit soustředění na řízení vozidla.

Mytí a servis / 1. března 2013

Peripetie zimního mytí

Na jednu stranu romantika jiskřivého sněhu při jízdě zasněženou krajinou, na druhou mazlavá mastná špína a agresivní sůl. Jak se postarat o čistý zevnějšek automobilu v nejchladnějším období v roce? Jaké problémy jsou spojené s mytím automobilu v zimě? Vyplatí se v zimě na mytí automobilu šetřit?

Mytí a servis / 3. ledna 2013

Boom pěnových a textilních kartáčů

Český trh mytí vozidel zažívá boom kartáčů z pěnových a textilních materiálů, které vytlačují klasické žíňové kartáče. Důvod je více než jasný: zákazníci se velmi radikálně přesouvají do mycích linek s moderními materiály.

Mytí a servis / 23. listopadu 2012

Kiehl: revoluční materiál pro mycí linky

Německá firma na mycí chemii KAW Kiehl AG představila na veletrhu Automechanika 2012 zajímavý materiál určený pro kartáče mycích linek.

Mytí a servis / 22. listopadu 2012

WashTec: nová dimenze mytí i kvality

Expozice předního světového výrobce myček na veletrhu Automechanika 2012 ve Frankfurtu nad Mohanem zaujímala dominantní postavení v centru plochy vymezené technice mytí vozidel.

Mytí a servis / 21. listopadu 2012

Christ: high-tech s přetlakem inovací

Již od roku 1963 patří firma Otto Christ AG z německého Memmingenu mezi přední evropské výrobce a inovátory v oblasti mycích linek. Na letošním veletrhu Automechanika opět představila několik novinek.

Mytí a servis / 20. listopadu 2012

Istobal: požadavkům zákazníků vstříc

Španělská rodinná firma Istobal, přední světový výrobce mycích linek, vystavovala na veletrhu Automachanika 2012 ve Frankfurtu nad Mohanem navzdory krizi španělské ekonomiky zajímavé inovace svých špičkových produktů.

Mytí a servis / 16. listopadu 2012

Tammermatic T700: extravagantní, výkonný a úsporný

Tradiční švédský výrobce mycích linek Tammermatic představil na frankfurtském veletrhu Automechanika 2012 zbrusu novou mycí linku T700 v originálním designu a větší průjezdnou šířkou 2,5 m.

Mytí a servis / 15. listopadu 2012

Nezničí zákazníkovi automobil?

Využívání automatických myček nebo tlakového ručního mytí se stalo samozřejmostí pro většinu řidičů více jak 4,5 milionového registru osobních vozidel v České republice. Mycí program se pak víceméně ustálil na čtyřech krocích: šamponování, opláchnutí, konzervaci a lesku. Jak je na tom průmyslová chemie z hlediska své nebezpečnosti?

|◄     1-15   16-30   31-45   46-60   61-69     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia