Přehled aktualit

Rubrika:
Shop a gastronomie / 3. března 2014

Zima prospívá prodejům automotive

Automotive - v prodejní strategii jako prevence před zimními nástrahami

Shop a gastronomie / 23. ledna 2014

Category management na čerpacích stanicích – druhotná umístění a novinky

Druhotná umístění na čerpacích stanicích mohou přinést tržby navíc, pokud jsou umístěna na správných místech, ve správném formátu a u správných kategorií.

Shop a gastronomie / 21. ledna 2014

Káva pro nejlepší čerpací stanice

Kávu Dallmayr si mohou vychutnávat motoristé u stále většího počtu čerpacích stanic v Česku. Navíc značka Dallmayr Kaffee je již sedm let tradiční součástí prestižní soutěže Čerpací stanice roku PETROLawards.

Shop a gastronomie / 20. ledna 2014

„Srdcem“ kávového koutku je kvalitní technologie

Při volbě technologie je důležité uvědomit si, jakou kávu a další nápoje budete chtít zákazníkovi nabízet a jestli budete mít prostor a čas na přípravu kávy, či pro vás bude jednodušší samoobslužný automat.

Shop a gastronomie / 15. ledna 2014

Čerpacie stanice - výdajné miesto e-shopu

Zákazníci Datartu majú možnosť vyzdvihnúť si objednaný tovar cez e-shop na 212 čerpacích staniciach Slovnaft po celom Slovensku. Toto „customer friendly“ riešenie zaviedol Datart ako prvý v Európe.

Shop a gastronomie / 20. prosince 2013

Vedou luxusní cukrovinky a hračky

Na poslední měsíc v roce je nutná příprava řadu týdnů dopředu, protože dobře zvolený sortiment i marketingová opatření rozhodnou o úspěšnosti prodeje za celé účetně sledované období. K nejúspěšnějším artiklům v roli dárků teď patří cukrovinky a dětské hračky, dále kvalitnější láhve vína a značkových destilátů, tabákové výrobky a méně běžné dárkové předměty.

Shop a gastronomie / 18. prosince 2013

Vánocům vládnou impulsní nákupy

Všechno souvisí se vším. Očekávaná nálada více utrácet se pouhou změnou kurzu koruny k euru zatím neprojevila a na předvánočním trhu u čerpacích stanic není příliš veselo. Větších útrat za rychloobrátkové zboží se tu pravidelně dočkají až bezprostředně před vánočními a novoročními svátky. Snad tomu tak bude i letos.

Shop a gastronomie / 25. listopadu 2013

Jídlo vynáší M&S víc než oblečení. Cíl v Česku: benzinky

Přes pět miliard liber utrží letos podle svých čerstvých odhadů společnost Marks & Spencer na jídle. Třeba každého čtvrtého vánočního krocana ve Spojeném království lidé koupí právě u M&S. Tržby za jídlo firmě rostou skoro čtyři roky v řadě. A dělají už většinu globálních tržeb sítě obchodů původně s oblečením. S prodejnami potravin začal konfekční dům s více než stoletou tradicí v Británii teprve v roce 2001.

Shop a gastronomie / 25. listopadu 2013

Realizace kávového koutku na čerpacích stanicích

Nejen kavárna může v současné době nabídnout příjemné prostředí, kde si lze vychutnat kvalitní šálek či spíše kelímek kávy.

Shop a gastronomie / 21. listopadu 2013

Mění se pivní kultura a zvyky?

V pivovarech dobře vědí, že na jejich velkokapacitních zařízeních a výrobních linkách je možné vedle piva vyrábět a stáčet i další nápoje. Pro čerpací stanice se tak rozšiřuje portfolio prodávaných nápojů i příležitost k zisku.

Shop a gastronomie / 18. listopadu 2013

Prodejům vévodí nealko a ovocná piva

Čerpací stanice jsou unikátním prostorem pro prodej nápojů a skrývají v sobě další rezervy.

Shop a gastronomie / 17. října 2013

MBG navrhla atraktivní prodejnu benzinky ve stylu šedesátých let

Společnost MBG ze Zábřehu, která nabízí vybavení prodejen, vystavovala letos na veletrhu Tankstelle & Mittelstand v německém Münsteru zajímavý projekt připravený pro svého německého partnera.

Shop a gastronomie / 18. září 2013

Atmosféra prodejny rozhoduje o nákupu

Mnohé čerpací stanice jsou si záměrně podobné. Jak je tedy možné, že v téměř stejných shopech a ve srovnatelných podmínkách si v jednom na počet kupujících a jejich útratu nestěžují, zatímco ve druhém „chcíp pes“?

Shop a gastronomie / 16. září 2013

Balené bagety a sendviče mají konkurenci

Balené bagety a sendviče ustoupily o něco z dřívější slávy, na jejich místo se tlačí dopékané panini a obkládané bagety dle chuti zákazníka přímo před jeho očima.

Shop a gastronomie / 13. září 2013

JAS ČR = široký sortiment, servis a spolehlivost

V dnešní době, kdy Lekkerland oznámil svůj odchod z trhu v ČR, se někteří provozovatelé čerpacích stanic poohlížejí po potenciálním novém dodavateli.

|◄     46-60   61-75   76-90   91-105   106-110     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-03Benzina slaví 60 letObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia