Přehled aktualit

Rubrika:

Předplatné si můžete objednat zde.

Shop a gastronomie / 30. května 2014

První prodejny Žabka na čerpacích stanicích Lukoil otevřeny

Na čerpacích stanicích Lukoil v Praze na Bohdalci a v Horních Počernicích otevřeli první dvě prodejny potravin obchodního řetězce Žabka.

Shop a gastronomie / 28. května 2014

Volba zůstává na zákazníkovi

Přední výrobci balených baget a sendvičů uvádějí, že nejčastějším prodejním místem jsou čerpací stanice. Vadí jim však často vysoké marže, které při přetrvávající nižší koupěschopnosti zákazníky odrazují. Je to ale i touha kupujících po něčem novém, což mohou být právě bagety připravované přímo před jejich očima.

Shop a gastronomie / 12. března 2014

Kávové kelímky pro OMV od studentů vídeňské AVU

Při navrhování nových kávových kelímků pro značku Viva se společnost OMV obrátila na vídeňskou Akademii výtvarných umění „die Graphische”. Na výzvu reagovalo šedesát studentů, kteří předložili své návrhy nového kelímku. Anketou mezi zaměstnanci a zákazníky OMV na čerpacích stanicích byly vybrány dva nejoblíbenější a ty nyní budou používány pro kávu a čaj v prodejnách Viva v devíti zemích.

Shop a gastronomie / 11. března 2014

Zima je sezónou teplého občerstvení

Příjemné prostředí a teplá kuchyně vyvolávají pozitivní emoce. Natankovat energii potřebují vozidla i jejich posádky. Kde je účelné zřídit alespoň nejjednodušší úsek teplého občerstvení, tam se investice rychle vrací. Avšak pozor! Bez vhodného prostoru, technického zázemí či bez znalostí spádové oblasti zůstává nadále nejvyšší vymožeností automat na teplé nápoje.

Shop a gastronomie / 10. března 2014

Nejčastější chyby v praxi

Nejvíce problémů je možno vidět v impulsní zóně a časté je i špatné označení cenovek u jednotlivých výrobků.

Shop a gastronomie / 3. března 2014

Zima prospívá prodejům automotive

Automotive - v prodejní strategii jako prevence před zimními nástrahami

Shop a gastronomie / 23. ledna 2014

Category management na čerpacích stanicích – druhotná umístění a novinky

Druhotná umístění na čerpacích stanicích mohou přinést tržby navíc, pokud jsou umístěna na správných místech, ve správném formátu a u správných kategorií.

Shop a gastronomie / 21. ledna 2014

Káva pro nejlepší čerpací stanice

Kávu Dallmayr si mohou vychutnávat motoristé u stále většího počtu čerpacích stanic v Česku. Navíc značka Dallmayr Kaffee je již sedm let tradiční součástí prestižní soutěže Čerpací stanice roku PETROLawards.

Shop a gastronomie / 20. ledna 2014

„Srdcem“ kávového koutku je kvalitní technologie

Při volbě technologie je důležité uvědomit si, jakou kávu a další nápoje budete chtít zákazníkovi nabízet a jestli budete mít prostor a čas na přípravu kávy, či pro vás bude jednodušší samoobslužný automat.

Shop a gastronomie / 15. ledna 2014

Čerpacie stanice - výdajné miesto e-shopu

Zákazníci Datartu majú možnosť vyzdvihnúť si objednaný tovar cez e-shop na 212 čerpacích staniciach Slovnaft po celom Slovensku. Toto „customer friendly“ riešenie zaviedol Datart ako prvý v Európe.

Shop a gastronomie / 20. prosince 2013

Vedou luxusní cukrovinky a hračky

Na poslední měsíc v roce je nutná příprava řadu týdnů dopředu, protože dobře zvolený sortiment i marketingová opatření rozhodnou o úspěšnosti prodeje za celé účetně sledované období. K nejúspěšnějším artiklům v roli dárků teď patří cukrovinky a dětské hračky, dále kvalitnější láhve vína a značkových destilátů, tabákové výrobky a méně běžné dárkové předměty.

Shop a gastronomie / 18. prosince 2013

Vánocům vládnou impulsní nákupy

Všechno souvisí se vším. Očekávaná nálada více utrácet se pouhou změnou kurzu koruny k euru zatím neprojevila a na předvánočním trhu u čerpacích stanic není příliš veselo. Větších útrat za rychloobrátkové zboží se tu pravidelně dočkají až bezprostředně před vánočními a novoročními svátky. Snad tomu tak bude i letos.

Shop a gastronomie / 25. listopadu 2013

Jídlo vynáší M&S víc než oblečení. Cíl v Česku: benzinky

Přes pět miliard liber utrží letos podle svých čerstvých odhadů společnost Marks & Spencer na jídle. Třeba každého čtvrtého vánočního krocana ve Spojeném království lidé koupí právě u M&S. Tržby za jídlo firmě rostou skoro čtyři roky v řadě. A dělají už většinu globálních tržeb sítě obchodů původně s oblečením. S prodejnami potravin začal konfekční dům s více než stoletou tradicí v Británii teprve v roce 2001.

Shop a gastronomie / 25. listopadu 2013

Realizace kávového koutku na čerpacích stanicích

Nejen kavárna může v současné době nabídnout příjemné prostředí, kde si lze vychutnat kvalitní šálek či spíše kelímek kávy.

Shop a gastronomie / 21. listopadu 2013

Mění se pivní kultura a zvyky?

V pivovarech dobře vědí, že na jejich velkokapacitních zařízeních a výrobních linkách je možné vedle piva vyrábět a stáčet i další nápoje. Pro čerpací stanice se tak rozšiřuje portfolio prodávaných nápojů i příležitost k zisku.

|◄     46-60   61-75   76-90   91-105   106-115     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

  • PETROLsummit 19
    31.10.2019, Hotel Olympik - Tristar, U Sluncové 14, Praha 8

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia