Přehled aktualit

Rubrika:
Spektrum / 8. prosince 2016

Unikátní kalendář Pirelli jde do dražby, peníze z ní získá Masarykův onkologický ústav

V úterý byla v Praze představena 44. edice kultovního kalendáře Pirelli. Tiskne se jej vždy jen omezené množství a každý kalendář má své pořadové číslo. Jeho unikátnost nespočívá pouze v omezeném nákladu, vynikajícím fotografovi a mimořádných fotografiích, ale také v tom, že není určen k prodeji.

Spektrum / 27. října 2016

10. ročník PETROLsummitu se vrátil do Olympiku, pumpa roku je v barvách společnosti Shell

První listopadový den se konala v kongresovém centru pražského hotelu Olympic konference PETROLsummit. Tradiční odborné i společenské setkání profesionálů v oboru výroby a distribuce pohonných hmot a čerpacích stanic, které pořádá naše vydavatelství, proběhlo již podesáté, ale na bilancování nebyl čas. Většina přednášejících totiž řešila ve svých referátech aktuální problémy, se kterými se na svých postech potýká.

Spektrum / 3. října 2016

Skupinu MOL v Česku od října povede Richard Austen

Aktivity skupiny MOL v České republice řídí od 1. října Richard Austen. Funkci generálního ředitele společnosti přebírá od Kristíny Félové, která z Prahy odchází z rodinných důvodů a zůstává součástí managementu Skupiny MOL. Austen bude zároveň ve společnosti MOL Česká republika jednatelem.

Spektrum / 20. září 2016

Unipetrol prodloužil partnerství s VŠCHT

Unipetrol a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze podepsaly smlouvu o strategickém partnerství, která prodlužuje vzájemnou dlouhodobou spolupráci o další rok. Unipetrol podpoří VŠCHT Praha částkou 800 tisíc korun.

Spektrum / 7. září 2016

Jak dlouho ještě budeme dýchat saze?

Po českých silnicích dnes jezdí desítky či stovky tisíc aut s dieselovým motorem a vymontovaným nebo nefunkčním filtrem pevných částic. Tyto vozy tak dnes a denně zamořují životní prostředí toxickými zplodinami, které ohrožují zdraví nás všech. Co s tím?

Spektrum / 31. srpna 2016

Grantový program Zelené oázy rozdal 1,4 milionu korun

Společnost MOL Česká republika a Nadace Partnerství vyhlásily druhý ročník grantového programu Zelené oázy. Stejně jako během předchozího ročníku rozdá společnost MOL 1,4 milionu korun, které pomohou navrátit zeleň a vodní prvky do urbanizovaného prostoru. O granty ve výši až 140 000 Kč mohou obce, školy, spolky a další organizace zažádat do 30. října. Zároveň organizátoři vyhlásili nejlepší projekt loňského ročníku, vítězem se stala zahrádka Montessori školky v Kladně.

Spektrum / 3. srpna 2016

Červencový trh s novými automobily zaznamenal výrazný pokles

Trh s novými automobily v České republice zaznamenal v červenci výrazný pokles o 12,3 procenta. Podle expertů za to může velký počet dnů volna, kterých bylo díky nejrůznějším svátkům celkem dvanáct.

Spektrum / 8. července 2016

Personální změny u společnosti UTA

Společnost UTA buduje nové interní struktury. Ředitel marketingu Kay Otte přechází do oblasti Key Account Management a novým vedoucím marketingu se stává Stefan Horst. V této funkci bude přímo podřízen šéfovi společnosti Volkeru Huberovi.

Spektrum / 15. června 2016

Třetí ročník UNITI Expo bude v květnu roku 2018 opět ve Stuttgartu

I když letošní ročník veletrhu UNITI Expo ještě neskončil, pořadatelé již oznámili konání třetího ročníku v roce 2018. Opět se bude konat na výstavišti ve Stuttgartu, ale tentokrát o měsíc dříve 15.-17. května.

Spektrum / 9. června 2016

Transporterem z Prahy do Hannoveru a zpět za 4,91 l/100 km

Rakouského novináře Gerharda Plattnera nemohou mít provozovatelé čerpacích stanic rádi. Další obdivuhodný kousek dokázal specialista na jízdu s extrémně nízkou spotřebou na trase Praha – Hannover – Praha, kde testoval hospodárnost nové generace modelu Volkswagen Transporter 2.0 TDI.

Spektrum / 27. května 2016

Čeští studenti vyhráli soutěž organizovanou skupinou MOL

Finále 10. ročníku mezinárodní studentské soutěže FRESHHH se letos poprvé uskutečnilo v Praze. Do finále postoupilo pět týmů z České republiky, Slovinska, Maďarska a Pákistánu. Soutěž spočívající v budování ropné společnosti vyhrálo české trio, nejlepší týmy získaly odměnu ve výši 25 tisíc eur.

Spektrum / 25. května 2016

Služba evropského mýta vstupuje do České republiky

Česká společnost W.A.G. payment solutions, a.s., vystupující pod značkou Eurowag, vstoupila do jednání s Ministerstvem dopravy o udělení statusu poskytovatele Evropské služby elektronického mýtného (EETS).

Spektrum / 20. května 2016

Podnikatelé najdou formuláře na jednom místě

Podnikatelé již nemusí složitě vyhledávat formuláře státní správy na řadě různých pracovišť a webů. Formuláře s dopadem na podnikatele totiž uveřejňuje nově Ministerstvo průmyslu a obchodu na jednom místě – na portálu BusinessInfo.cz. Tento způsob řešení značně snižuje administrativní zátěž, což sami podnikatelé hodnotí velmi pozitivně.

Spektrum / 27. dubna 2016

Lukoil Aviation Czech dostal pokutu přes 27 milionů korun

Odvolací soud dnes rozhodl, že firma Lukoil Aviation Czech, jejímž jednatelem byl až do likvidace firmy prezidentův poradce Martin Nejedlý, musí zaplatit Státní správě hmotných rezerv 27,7 mil. korun.

Spektrum / 26. dubna 2016

Vysočinu zasáhne obří blackout

Energetici, policisté i záchranáři v kraji Vysočina budou ve středu 27. dubna v nejvyšší pohotovosti. Proběhne zde cvičení simulující takzvaný blackout, tedy náhlý výpadek elektrické energie. Příprava akce, kterou organizuje kraj Vysočina s partnery, trvala více než půl roku.

|◄     16-30   31-45   46-60   61-75   76-90     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-06Designové čerpací staniceObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama


CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia