Přehled aktualit

Rubrika:
Spektrum / 25. dubna 2016

Shell představil koncept energeticky úsporného vozidla

Společnost Shell představila koncept městského vozu, který by mohl v případě zavedení do výroby přinést snížení energetické náročnosti osobních vozidel.

Spektrum / 20. dubna 2016

Šéf PKN Orlen v čele dozorčí rady Unipetrolu

Novým předsedou dozorčí rady Unipetrolu je od dubna 67letý Wojciech Jasiński, předseda představenstva společnosti PKN Orlen, které Unipetrol od roku 2005 patří. Nahradil tak Jacka Krawiece, který byl odvolán v prosinci. Dalším novým členem dozorčí rady se stal Zbigniew Leszczyński.

Spektrum / 15. března 2016

Skupina MOL hledá nové talenty

Skupina MOL minulý týden oznámila spuštění programů na hledání nových talentů Growww a Freshhh 2016, které jsou součástí její strategie hledání nejtalentovanějších odborníků z regionu a doplnění týmů jak v sídle společnosti, tak i v jejích pobočkách.

Spektrum / 26. února 2016

Michal Janda novým šéfem marketingu OMV

Od začátku února nastoupil do funkce šéfa marketingu OMV Česká republika Michal Janda. Ve své funkci bude zodpovědný za veškeré marketingové a komunikační aktivity společnosti OMV v České republice.

Spektrum / 15. února 2016

Grantový program Zelené oázy letos podpoří 20 projektů

Společnost MOL v rámci svého grantového programu Zelené oázy finančně podpoří 20 projektů celkovou sumou 1,4 milionu korun. Program má za cíl navracet vodu a zeleň do měst a jeho prostřednictvím tak menší organizace a spolky získají potřebné finance pro realizaci svých záměrů.

Spektrum / 11. února 2016

Silniční nákladní doprava má za sebou úspěšný rok

Skupina DKV Mobility Services Group, jejíž součástí je společnost DKV Euro Service, dosáhla v roce 2015 celkového výnosu z provozních činností 5,8 miliardy eur. To odpovídá meziročnímu růstu 1,8 %.

Spektrum / 5. února 2016

Startuje 8. ročník ekologických oskarů

Již poosmé se v České republice uskuteční národní kolo světové soutěže Energy Globe Award, která paralelně probíhá ve 177 zemích světa. Její česká verze pod názvem E.on Energy Globe Award ČR startuje registrací projektů.

Spektrum / 20. ledna 2016

Palivové příplatky prodražují leteckou přepravu zboží

Ropa měsíc co měsíc zlevňuje. Vlivem toho by mělo docházet k poklesu cen benzínu, nafty a také leteckého paliva. Nákladní letečtí dopravci se touto logikou však neřídí. Jejich palivové příplatky klesají pomaleji než cena paliva na trhu. Letos byl povinný příplatek navíc využit k tichému zdražení cen přepravy.

Spektrum / 8. ledna 2016

Nejvíce prodaných automobilů v loňském roce jezdí na naftu

Loňský rok byl z hlediska registrací nových automobilů na českém trhu rekordní v celé 22leté historii sledování této statistiky Svazem dovozců automobilů. Oproti roku 2014 registrace vzrostly o 20,04 procenta.

Spektrum / 6. ledna 2016

Tradice založená na kvalitě, flexibilitě a spolehlivosti

Z malé moravské firmy, zaměřené od svého založení na vybavení prodejen čerpacích stanic, vyrostl za více než 20 let silný podnik evropského střihu, který dnes své výrobky úspěšně exportuje do celé Evropy.

Spektrum / 11. prosince 2015

Zima přesvědčila řidiče, že musí přezout

Zatímco 9. listopadu bylo v Praze podle šetření společnosti Goodyear Dunlop Tires Czechna zimních pneumatikách pouhých 67,0 procenta vozidel, přesně o měsíc později jich bylo již 92,5 procenta.

Spektrum / 11. prosince 2015

Kalendář Pirelli 2016 nevsadil na modelky, ale známé ženy

Zatímco v předchozích letech se v nejprestižnějším světovém kalendáři objevovaly nejkrásnější ženy a modelky celého světa, ten aktuální je zcela jiný. Fotografka Annie Leibovitzová vsadila zralé ženské osobnosti současnosti.

Spektrum / 1. prosince 2015

Krejčíř a Pechan stáli za pokusem podvodu na Čepro

Městský soud v Praze 27. listopadu 2015 odsoudil Radovana Krejčíře a jeho spolupracovníka Martina Pechana za spáchání zločinu podvodu na státní společnost Čepro.

Spektrum / 1. prosince 2015

Flotilovým autem roku 2016 se stal Volkswagen Passat

V hotelu Floret v Praze-Průhonicích proběhlo minulý týden slavnostní vyhlášení ankety Fleet Derby pořádané časopisem Business Car, jejímž smyslem je vybrat nejlepší flotilové automobily, produkty a služby. Mediálním partnerem akce byl i časopis Petrol magazín.

Spektrum / 1. prosince 2015

Oxid uhličitý má jít zpátky pod zem

Technologie oddělování oxidu uhličitého při spalování fosilních paliv a jeho následné ukládání pod zem (CCS) má být jedinou možností, jak dovolit další používání uhlí v energetice, aniž by byl ohrožen cíl snižovat celkové světové skleníkové emise.

|◄     31-45   46-60   61-75   76-90   91-105     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-06Designové čerpací staniceObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama


CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia