Přehled aktualit

Rubrika:

Předplatné si můžete objednat zde.

Spektrum / 8. července 2016

Personální změny u společnosti UTA

Společnost UTA buduje nové interní struktury. Ředitel marketingu Kay Otte přechází do oblasti Key Account Management a novým vedoucím marketingu se stává Stefan Horst. V této funkci bude přímo podřízen šéfovi společnosti Volkeru Huberovi.

Spektrum / 15. června 2016

Třetí ročník UNITI Expo bude v květnu roku 2018 opět ve Stuttgartu

I když letošní ročník veletrhu UNITI Expo ještě neskončil, pořadatelé již oznámili konání třetího ročníku v roce 2018. Opět se bude konat na výstavišti ve Stuttgartu, ale tentokrát o měsíc dříve 15.-17. května.

Spektrum / 9. června 2016

Transporterem z Prahy do Hannoveru a zpět za 4,91 l/100 km

Rakouského novináře Gerharda Plattnera nemohou mít provozovatelé čerpacích stanic rádi. Další obdivuhodný kousek dokázal specialista na jízdu s extrémně nízkou spotřebou na trase Praha – Hannover – Praha, kde testoval hospodárnost nové generace modelu Volkswagen Transporter 2.0 TDI.

Spektrum / 27. května 2016

Čeští studenti vyhráli soutěž organizovanou skupinou MOL

Finále 10. ročníku mezinárodní studentské soutěže FRESHHH se letos poprvé uskutečnilo v Praze. Do finále postoupilo pět týmů z České republiky, Slovinska, Maďarska a Pákistánu. Soutěž spočívající v budování ropné společnosti vyhrálo české trio, nejlepší týmy získaly odměnu ve výši 25 tisíc eur.

Spektrum / 25. května 2016

Služba evropského mýta vstupuje do České republiky

Česká společnost W.A.G. payment solutions, a.s., vystupující pod značkou Eurowag, vstoupila do jednání s Ministerstvem dopravy o udělení statusu poskytovatele Evropské služby elektronického mýtného (EETS).

Spektrum / 20. května 2016

Podnikatelé najdou formuláře na jednom místě

Podnikatelé již nemusí složitě vyhledávat formuláře státní správy na řadě různých pracovišť a webů. Formuláře s dopadem na podnikatele totiž uveřejňuje nově Ministerstvo průmyslu a obchodu na jednom místě – na portálu BusinessInfo.cz. Tento způsob řešení značně snižuje administrativní zátěž, což sami podnikatelé hodnotí velmi pozitivně.

Spektrum / 27. dubna 2016

Lukoil Aviation Czech dostal pokutu přes 27 milionů korun

Odvolací soud dnes rozhodl, že firma Lukoil Aviation Czech, jejímž jednatelem byl až do likvidace firmy prezidentův poradce Martin Nejedlý, musí zaplatit Státní správě hmotných rezerv 27,7 mil. korun.

Spektrum / 26. dubna 2016

Vysočinu zasáhne obří blackout

Energetici, policisté i záchranáři v kraji Vysočina budou ve středu 27. dubna v nejvyšší pohotovosti. Proběhne zde cvičení simulující takzvaný blackout, tedy náhlý výpadek elektrické energie. Příprava akce, kterou organizuje kraj Vysočina s partnery, trvala více než půl roku.

Spektrum / 25. dubna 2016

Shell představil koncept energeticky úsporného vozidla

Společnost Shell představila koncept městského vozu, který by mohl v případě zavedení do výroby přinést snížení energetické náročnosti osobních vozidel.

Spektrum / 20. dubna 2016

Šéf PKN Orlen v čele dozorčí rady Unipetrolu

Novým předsedou dozorčí rady Unipetrolu je od dubna 67letý Wojciech Jasiński, předseda představenstva společnosti PKN Orlen, které Unipetrol od roku 2005 patří. Nahradil tak Jacka Krawiece, který byl odvolán v prosinci. Dalším novým členem dozorčí rady se stal Zbigniew Leszczyński.

Spektrum / 15. března 2016

Skupina MOL hledá nové talenty

Skupina MOL minulý týden oznámila spuštění programů na hledání nových talentů Growww a Freshhh 2016, které jsou součástí její strategie hledání nejtalentovanějších odborníků z regionu a doplnění týmů jak v sídle společnosti, tak i v jejích pobočkách.

Spektrum / 26. února 2016

Michal Janda novým šéfem marketingu OMV

Od začátku února nastoupil do funkce šéfa marketingu OMV Česká republika Michal Janda. Ve své funkci bude zodpovědný za veškeré marketingové a komunikační aktivity společnosti OMV v České republice.

Spektrum / 15. února 2016

Grantový program Zelené oázy letos podpoří 20 projektů

Společnost MOL v rámci svého grantového programu Zelené oázy finančně podpoří 20 projektů celkovou sumou 1,4 milionu korun. Program má za cíl navracet vodu a zeleň do měst a jeho prostřednictvím tak menší organizace a spolky získají potřebné finance pro realizaci svých záměrů.

Spektrum / 11. února 2016

Silniční nákladní doprava má za sebou úspěšný rok

Skupina DKV Mobility Services Group, jejíž součástí je společnost DKV Euro Service, dosáhla v roce 2015 celkového výnosu z provozních činností 5,8 miliardy eur. To odpovídá meziročnímu růstu 1,8 %.

Spektrum / 5. února 2016

Startuje 8. ročník ekologických oskarů

Již poosmé se v České republice uskuteční národní kolo světové soutěže Energy Globe Award, která paralelně probíhá ve 177 zemích světa. Její česká verze pod názvem E.on Energy Globe Award ČR startuje registrací projektů.

|◄     31-45   46-60   61-75   76-90   91-105     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-06Ekologie, alternativy a obnovitelné zdrojeObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia