Přehled aktualit

Rubrika:

Interaktivní PDF časopisu PETROLmagazín č. 3/2017 ke shlédnutí zde

Spektrum / 25. června 2015

Pohnuté osudy jedné chemičky

Letos slavíme 70. výročí konce druhé světové války, která své stopy zanechala také na českém území i na jeho obyvatelích včetně těch, kteří sem byli z celé Evropy nuceně odvlečeni do trestaneckých táborů. Věnujme tento článek jako vzpomínku na všechny, kterým nacistická zvůle a tehdejší válečná mašinérie vůči méněcenným, ale práce schopným vzala mnohdy to vůbec nejcennější – život.

Spektrum / 16. června 2015

Czech Top 100: Rekordní rok českého exportu

Objem českého exportu za rok 2014 přesáhl částku 3,6 bilionu korun, což je o 13,5 % více než v roce 2013. Nejvíce se dařilo výrobcům automobilů a elektroniky. Žebříček Největších vývozců ČR každoročně zpracovává společnost Czech Top 100 na základě hodnoty objemu vyvezeného zboží.

Spektrum / 2. června 2015

Jediný český autosalon bude v říjnu v Praze

Výstava Autoshow Praha otevře své brány od 1. do 4. října na holešovickém výstavišti. Letos pražský autosalon dosáhne své „plnoletosti“, uskuteční se již po osmnácté, podruhé pak v nové výraznější a modernější podobě.

Spektrum / 31. března 2015

Rakouskému OMV bude šéfovat Němec

Dozorčí rada společnosti OMV Aktiengesellschaft jmenovala Rainera Seela (54) novým předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti. Ten pozici obsadí od 1. července 2015 na tři roky s možností prodložení o další dva roky ze strany OMV.

Spektrum / 10. března 2015

Mol získal za svou komunikační kampaň ocenění Stevie

Skupina Mol vyhrála na 11. ročníku celosvětově uznávané soutěži International Business Awards (IBA) bronzovou cenu Stevie za svou kampaň na podporu mezinárodního programu UPPP, která probíhala v celkem deseti zemích a jejím cílem bylo oslovit nejtalentovanější studenty a absolventy pro divizi průzkumu a těžby Skupiny MOL.

Spektrum / 27. února 2015

Rakouský veletrh posílil svůj mezinárodní význam

V druhé polovině ledna (21. - 24. 1. 2015) proběhl na moderním výstavišti v Salzburgu další ročník mezinárodního veletrhu autoservisů, čerpacích stanic, autodílů, příslušenství, chemikálií a environmentálních technologií AutoZum 2015.

Spektrum / 11. února 2015

MND rozdá plyn za 10 milionů

Společnost Moravské naftové doly (MND) otevírá nový vrt. Nejedná se však o díru v zemi, ale o on-line hru „Milionový vrt“, která má simulovat vrtání zemního plynu v reálných podmínkách. Na základě toho bude vydávat poukazy na plyn a výlet na jižní Moravu, kde má firma své kořeny.

Spektrum / 2. února 2015

Paramo a Mogul změnily svá loga

Společnost Paramo a její hlavní retailová značka Mogul mají nová loga. Spojuje je teď symbol kapky. Ta má odkazovat na zaměření a postavení obou značek.

Spektrum / 31. prosince 2014

Zájem veřejnosti o kvalitní nadstandardně aditivovaná paliva roste

„Trend zlepšování kvality a užitných vlastností paliv a rozšiřování prémiových paliv v současnosti má poměrně velkou dynamiku,“ říká v rozhovoru Jaromír Hynek specialista Čepro, držitel ocenění Osobnost roku PETROLawards 14.

Spektrum / 19. prosince 2014

Výnos z dražeb kalendáře Pirelli přesáhl 3 miliony korun

Ve čtvrtek proběhla dražba unikátního kalendáře Pirelli pro rok 2015, která vynesla 244 444 korun. Celkový výnos ze všech 14 dražeb v České republice se tak dostal na částku 3 173 107 korun.

Spektrum / 16. prosince 2014

Prestižní kalendář Pirelli vyšel již po dvaačtyřicáté

Po speciální výroční edici Helmuta Newtona přichází letos kalendář Pirelli "Calendar Girls 2015" s fotografiemi Stevena Meisela nabitými smyslností, sex-appealem, korzety a latexem.

Spektrum / 16. prosince 2014

Flotilovým autem roku 2015 je Volkswagen Golf Sportsvan

Na zámku Štiřín proběhlo začátkem prosince slavnostní vyhlášení nezávislé ankety Fleet Derby, jejímž smyslem je vybrat nejlepší flotilové automobily, produkty a služby. Organizátorem ankety Fleet Derby je magazín Business Car.

Spektrum / 10. prosince 2014

Nové sídlo firem koncernu MOL bude v centru Prahy

Realitní společnosti CPI Group podnikatele Radovana Vítka se podařilo ulovit nové nájemce do svého administrativně-obchodního centra Quadrio. Do budovy, jež se poslední říjnový den otevřela veřejnosti nad stanicí metra Národní třída v centru Prahy, se sestěhují společnosti Slovnaft, Pap Oil a Lukoil z maďarské plynárenské a ropné skupiny MOL. Ty momentálně sídlí v různých částech Prahy - na Pankráci, v Ruzyni a v Radlicích.

Spektrum / 5. prosince 2014

Nový šéf britské BG přišel o slíbené odměny

Britská ropná a plynárenská skupina BG Group ustoupila tlaku akcionářů a rozhodla se snížit kontroverzní odměnu pro nového výkonného ředitele Helgeho Lunda. Ten do firmy přichází z norské ropné společnosti Statoil. V Británii jde o jeden z největších sporů kvůli mzdám pro špičkové manažery v posledních letech.

Spektrum / 25. listopadu 2014

Soud se ve sporu ČR a Lukoilu nedostal ani ke čtení žaloby

Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 se dnes ve sporu Správy státních hmotných rezerv a firmy Lukoil Aviation Czech nedostala kvůli postupu ze strany Lukoilu ani k přečtení žaloby. Firma se nejprve domáhala odvolání jednání kvůli nedostatku času na přípravu, poté navrhovala smír či povolání mediátora.

|◄     46-60   61-75   76-90   91-105   106-120     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-03Kamiony na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia