Přehled aktualit

Rubrika:

Přihlašte se do soutěže Pumpař/ka roku a vyhrajte zájezd (přihláška zde)

Produkty / 5. ledna 2017

Unipetrol dokončil integraci České rafinérské

V Unipetrolu RPA byla dokončena integrace dceřiné společnosti Česká rafinérská. K 1. lednu 2017 akciová společnost Česká Rafinérská zanikla a v rámci Unipetrolu RPA vznikla nová organizační jednotka nazvaná Unipetrol RPA – Rafinerie, odštěpný závod.

Produkty / 4. ledna 2017

Tisíce tun benzínu a petroleje do státních hmotných rezerv

Společnost Unipetrol RPA dodá do státních rezerv letecký petrolej pro armádu, maďarský MOL pro změnu benzín, který bude skladovat státní Čepro.

Čerpací stanice / 3. ledna 2017

Sbírka na pumpách EuroOil vynesla 100 tisíc válečným veteránům

Částkou přesahující 87 tisíc Kč přispěli zákazníci čerpacích stanic EuroOil do sbírky na podporu Vojenského fondu solidarity. Ten se stará o děti padlých vojáků a pomáhá českým vojákům i válečným veteránům ze zahraničních misí v činné službě. Zaměstnanci Čepra, které síť EuroOil provozuje, sbírku dorovnali a fondu odešlo přesně 100 tisíc korun.

Alternativa / 3. ledna 2017

Lídři automobilového průmyslu věří vodíku, nafta je podle nich už nyní mrtvá

Do popředí zájmu top manažerů automobilového průmyslu se vrátily elektromobily a otázky pohonu. Na prvním místě v žebříčku nejdůležitějších trendů tak nahradily konektivitu, kterou pro budoucnost viděli jako nejdůležitější loni. Vyplývá to z osmnáctého ročníku průzkumu KPMG Global Automotive Executive Survey, jehož se zúčastnilo bezmála tisíc výkonných manažerů ze 42 zemí, včetně České republiky.

Čerpací stanice / 2. ledna 2017

Naftu místo benzínu tankovali nevědomky zákazníci pumpy společnosti Ahold v Pardubicích

Minimálně dvacet řidičů natankovalo na čerpací stanici u hypermarketu Albert v Pardubicích naftu místo benzínu Natural 95. Podle mluvčího společnosti Unipetrol Mikuláše Dudy udělal chybu pracovník společnosti, který na čerpací stanici doplňoval palivo do jednoho ze zásobníků.

Čerpací stanice / 2. ledna 2017

Ceny pohonných hmot byly loni nejnižší za posledních sedm let

Meziroční analýza ÚAMK ukazuje, že jak benzín natural 95 tak motorová nafta byly v roce 2016 nejlevnější za posledních sedm let. Hlavní podíl má na tom samozřejmě citelný pokles cen ropy začátkem roku 2016.

Alternativa / 2. ledna 2017

Pro svůj vodíkový truck chce americká firma postavit 364 vodíkových čerpacích stanic

Americká firma Nikola Motor představila vodíkový tahač budoucnosti Nikola One, který využívá k pohonu elektrickou energii vyrobenou z palivových článků. Kvůli němu zároveň hodlá vybudovat v USA síť 364 vodíkových čerpacích stanic.

Alternativa / 2. ledna 2017

V Česku lze doplnit stlačený zemní plyn již na 140 stanicích

Koncem loňského roku bylo v České republice v provozu již 140 plnicích CNG stanic, přičemž 60 z nich je součástí tradičních čerpacích stanic. Za 3 roky tak přibylo 100 nových CNG stanic, 40 z nich jen za poslední rok.

Alternativa / 23. prosince 2016

Společnosti Valeo a Siemens založily společný podnik na vývoj elektromotorů

Společnosti Valeo a Siemens uzavřely dohodu o spolupráci na vývoji vysokonapěťových pohonných jednotek. Nová společnost Valeo Siemens eAutomotive chce být silným hráčem v rychle rostoucím trhu automobilové elektrifikace.

Shop a gastronomie / 23. prosince 2016

OMV má nový designový koncept občerstvení Viva. Zatím byl uplatněn na šesti pumpách

OMV začala modernizovat své gastrokoutky Viva na českých čerpacích stanicích. Ještě do konce letošního roku bude mít celkem šest pump OMV úplně nový „oufit“ svých občerstvení.

Produkty / 15. prosince 2016

Maďarský MOL koupil skupinu OT Industries

Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL podepsala dnes dohodu o koupi 51procentního podílu firmy OT Industries. Informovala o tom maďarská tisková agentura MTI. Cena transakce, která vyžaduje i schválení maďarského úřadu pro hospodářskou soutěž obě společnosti nezveřejnily.

Alternativa / 15. prosince 2016

Vláda chce omladit vozový park v ČR a dotovat alternativní pohony

Vláda projednala materiál ministra Mládka, který obsahuje opatření na zlepšení struktury vozového parku v České republice. Jeho úkolem je hlavně zpracování analýzy zpoplatnění vozidel. Mezi další kroky patří nástroje na podporu nákupu vozidel na alternativní pohon v rámci státní správy.

Produkty / 14. prosince 2016

Unipetrol RPA prodloužil smlouvu na dodávky ropy REBCO

Společnost Unipetrol RPA podepsala dodatek smlouvy se společností PKN ORLEN, jejímž předmětem jsou dodávky ropy Russian Export Blend (REBCO) do České republiky od společnosti Tatněfť. Společnost Unipetrol RPA má tak nyní do roku 2019 zajištěny dodávky ropy REBCO od společností Rosněfť a Tatněfť.

Alternativa / 14. prosince 2016

Stát chce podporovat automobily s alternativním pohonem

V listopadu odstartovalo Ministerstvo životního prostředí příjem žádostí o dotace pro obce a kraje na nákup vozidel s alternativním pohonem. Podobnou výzvu zaměřenou na firemní vozidla realizovalo i Ministerstvo průmyslu a obchodu. Od nového roku navíc budou firmy moci žádat o další příspěvky na elektromobily. Ministerstvo životního prostředí zase zváží, aby v roce 2017 mohly dotace dostat i fyzické osoby.

/ 13. prosince 2016

Rusko prodává pětinu akcií Rosněfť firmě Glencore a katarskému fondu QIA

Ruský státní ropný gigant Rosněfť prodává za 10,2 miliardy eur téměř pětinový podíl (19,2 %) firmě Glencore, která obchoduje s komoditami, a katarskému státnímu fondu QIA. Tuto zahraniční investici osobně oznámil prezident Putin.

|◄     31-45   46-60   61-75   76-90   91-105     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-02Čerpací stanice: ideální místo pro schůzkyObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL png

Reklama

Stacja Paliw - Unicode

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia