Přehled aktualit

Rubrika:

Prezentace (po kliknutí na jméno přednášejícího) a fotografie z akce PETROLsummit17 naleznete  v záložce akce.

Čerpací stanice / 28. června 2017

Benzina dá na modernizaci miliardu. Půjde cestou samoobslužných stanic

Benzina z petrochemického holdingu Unipetrol plánuje do roku 2018 investovat do modernizace svých čerpacích stanic více než miliardu korun, řekl ředitel Benziny Marek Zouvala. Největší konkurent Benziny, skupina MOL, dříve uvedla, že mezi roky 2017 a 2019 chce do modernizace a dokončení přejmenování svých stanic v Česku investovat 2,5 miliardy korun, z toho téměř miliardu letos.

Mytí a servis / 27. června 2017

Špičková myčka na periferii moravské metropole

Pokud jedete z Brna na Hodonín, kousek od moravské metropole se projíždí obcí Telnice. Zde si v roce 2000 otevřel pneuservis Tomáš Kejda. Pneuservis nyní provozovaný pod hlavičkou firmy Vianor, která zastřešuje evropský prodej a servis pneumatik Nokian, se rozšířil o autoservis a koncem loňského roku vyrostla hned vedle další budova, kde se skrývá zbrusu nová portálová myčka a box pro ruční mytí exteriéru i interiéru vozidel.

Čerpací stanice / 26. června 2017

Pumpařský byznys je transparentní

Žádné nezákonné domlouvání cen, ale spíš určitý vzájemný vliv konkurečního prostředí. Tak lze krátce shrnout výsledky rozsáhlé a koncem loňska zveřejněné analýzy maloobchodního trhu čerpacích stanic, ve které Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vyhodnotil cenová data českých benzinek za období let 2008 až 2015.

Spektrum / 23. června 2017

Jubilejní 20. ročník Autoshow Praha 2017 bude nejlépe obsazeným autosalonem v ČR

Na plné čtyři dny, 5. 10. - 8. 10. 2017, se Výstaviště v Holešovicích stane dějištěm již 20. ročníku známého autosalonu, který představí novinky renomovaných značek, ale současně překvapí svým inovativním doprovodným programem.

Produkty / 23. června 2017

Velmi dostupný letní benzin

Ropa je na svých letošních minimech. Řidiči se tak mohou radovat nejen z prázdnin, ale i z toho, že budou laciné. Litr benzinu stojí nyní v Česku průměrně jenom 35 haléřů více než před rokem. Přitom loňská motoristická sezona patřila k těm absolutně nejlevnějším. Litr Naturalu95 se o prázdninách prodával průměrně za 29,40 koruny.

Produkty / 22. června 2017

Ministerstvo průmyslu a obchodu vynakládá peněžní prostředky na zahlazování následků hornické činnosti účelně a hospodárně

Vláda projednala Kontrolní závěr Nejvyššího kontrolního úřadu a stanoviska Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva financí. Peněžní prostředky určené na zahlazování následků hornické činnosti obě ministerstva spolu se státním podnikem DIAMO poskytovala účelně a hospodárně.

Produkty / 21. června 2017

Nakoupíme krizovou ropu za miliardu? Zbytečnost, nutnost, hádají se úřady

Před dvěma lety šlo o střet mezi dnes už bývalými ministry: Janem Mládkem a Andrejem Babišem. Šéf resortu průmyslu kopal za miliardové doplnění ropy pro krizové situace, správce státní kasy to považoval za zbytečné. Plán tehdy padl. Dnes bude o obří zakázce vláda jednat znovu.

Čerpací stanice / 20. června 2017

EuroOil prochází zásadní modernizací

Značka EuroOil je na českém pumpařském trhu relativně nová. Přitom její modré pumpy s písmeny EO v logu patří k té nejdelší tradici českých čerpacích stanic. Kdysi zaostalé a technologicky nevyhovující stanice, část bývalé Benziny, patří dnes státnímu Čepru a jde o to, aby se tahle převážně vesnická síť dostala na úroveň požadavků současné doby, případně ještě dál.

Čerpací stanice / 19. června 2017

Ani penězi, ani kartou... Plaťte mobilem!

Masterpass je globální platební služba, která umožňuje bezpečně a pohodlně nakupovat prostřednictvím digitální peněženky online i v kamenných prodejnách u vybraných obchodníků.

Alternativa / 19. června 2017

Budoucnost podle vašich přání. Tak zní název nové televizní kampaně E.ON

Energetická společnost E.ON spustila novou reklamní kampaň s cílem posílit povědomí o značce na území České republiky. Kampaň s názvem Budoucnost podle vašich přání startuje televizním spotem. Reklama prezentuje zejména přesahy společnosti do odvětví budoucnosti, jako jsou chytrá řešení pro zákazníky, podpora nových technologií a udržitelné zdroje.

Mytí a servis / 16. června 2017

WashTec Cz zástupcem belgické společnosti Pollet

WashTec Cz spol. s r. o. se nově stala zástupcem belgické společnosti Pollet, která je lídrem v biotechnologiích a eko produktech.

Shop a gastronomie / 16. června 2017

Od stromečků po sudy s olejem

Společnost AutoMax Group s.r.o. působí na českém trhu přes 25 let a specializuje se na dovoz, prodej a distribuci olejů Shell, autochemie a autopříslušenství. Kromě Shell je výhradním dovozcem a distributorem řady předních světových či tuzemských značek (WD-40®, Wunder-Baum, Armor All®, STP®, Turtle Wax®, Coyote, Ma-Fra®, Philips, Bottari), které nabízí na českém a částečně i slovenském trhu.

Čerpací stanice / 15. června 2017

Benzina nabízí vysokorychlostní bezdrátový internet na každé čerpací stanici

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, dokončila pokrytí všech svých 385 čerpacích stanic vysokorychlostním bezdrátovým internetem. Stala se tak jedinou sítí čerpacích stanic v Česku, která nabízí rychlou Wi-Fi zdarma v celé své síti včetně samoobslužných stanic.

Čerpací stanice / 14. června 2017

Rebranding dokončen, modernizace čerpacích stanic pokračuje

V posledním červnovém týdnu se převlékne do typických zeleno-bílo-červených barev poslední k tomu určená čerpací stanice Slovnaft v České republice. Hlavní fáze rebrandingu tak bude dokončena jen něco více než dva roky poté, co celý proces sjednocování pod značku MOL začal.

Čerpací stanice / 13. června 2017

GIA šlápla na plyn

Jiří Kosař je novou posilou firmy Gia. Zkušený technik bude mít na starosti technologická zařízení na CNG a LPG v rámci výstavby i servisu fimy Gia, jejíž aktivity se nyní rozšířily o produkty italské firmy Fornovogaz. Ta nabízí pro čerpací stanice kompaktní řešení Gas-Vector.

|◄     31-45   46-60   61-75   76-90   91-105     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-05Z rafinerie na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

Czech bus 2017


CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia

 
G7-banner_kapka_647x87.gif