Přehled aktualit

Rubrika:

Přihlašte se do soutěže Pumpař/ka roku a vyhrajte zájezd (přihláška zde)

Spektrum / 13. prosince 2016

Vznětový nebo spalovací motor? Záleží na tom, jak velký je to automobil

Ze statistik autobazarů AutoPoint, které patří do skupiny Auto Palace, vyplývá, že zákazníci při nákupu malých vozidel chtějí benzinové motory, u ojetých automobilů střední třídy a výše pak převažují vznětové motory.

Produkty / 13. prosince 2016

Ceny pohonných hmot stoupají, do konce roku to bude ještě o korunu

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu výrazně stouply. Cena benzínu se podle údajů CCS zvýšila o 32 haléřů na 29,98 Kč za litr, nafta zdražila o 48 haléřů na 29,17 Kč za litr.

Produkty / 9. prosince 2016

Pohonné hmoty se budou označovat novými symboly v celé Evropě stejně

Na čerpacích stanicích v Česku se přibližně v polovině příštího roku objeví nové značení pohonných hmot, které je důsledkem bruselské směrnice o zavádění infrastruktury pro alternativní paliva.

Alternativa / 8. prosince 2016

Spotřeba zemního plynu v dopravě poroste do roku 2025, světovým lídrem je Čína

Zemní plyn se stal jednoznačně alternativním palivem číslo jedna k fosilním palivům pro současnost a budoucnost. Nestálost cen ropy, jeho velké zásoby po celém světě a také přínos pro životní prostředí z něj dělá klíčové palivo pro celý svět.

Spektrum / 8. prosince 2016

Unikátní kalendář Pirelli jde do dražby, peníze z ní získá Masarykův onkologický ústav

V úterý byla v Praze představena 44. edice kultovního kalendáře Pirelli. Tiskne se jej vždy jen omezené množství a každý kalendář má své pořadové číslo. Jeho unikátnost nespočívá pouze v omezeném nákladu, vynikajícím fotografovi a mimořádných fotografiích, ale také v tom, že není určen k prodeji.

Čerpací stanice / 8. prosince 2016

Společnost Eurowag angažovala nové manažery do vedení

Nejrychleji rostoucí společnost v oboru platebních řešení pro mobilitu v Evropě W.A.G. payment solutions (Eurowag) dále rozšiřuje vrcholový management. Do vedení společnosti přichází na nově zřízené pozice manažeři se zkušenostmi z globálních misí Klaus Burkart aAndrew Chamberlain.

Produkty / 8. prosince 2016

Unipetrol chce zprůhlednit ceny, zavádí proto UIC

Ke konci roku 2016 začne společnost Unipetrol RPA publikovat UIC (Unipetrol Index Czech) pro český trh pohonných hmot. Jedná se o aktuální cenovou hladinu pohonných hmot včetně všech zákonných daní, vyjma DPH v korunách za každý m3 (1000 litrů).

Produkty / 29. listopadu 2016

IEA: Spotřeba ropy by měla dosáhnout vrcholu až kolem roku 2040

Podle zprávy Mezinárodní energetické agentury (IEA) poroste spotřeba ropy ještě řadu let navzdory klimatické dohodě z Paříže. Přestože se podaří maximálním způsobem urychlit dotacemi nástup elektromobilů, objemy fosilních paliv stále porostou.

Alternativa / 29. listopadu 2016

Hyundai otevřel v Německu první vodíkovou stanici

Korejská automobilka Hyundai slavnostně otevřela první veřejnou vodíkovou čerpací stanici v Německu. Stanice byla vybudována a bude provozována společností Air Liquide v evropské centrále automobilky v Offenbachu.

Čerpací stanice / 25. listopadu 2016

Dejte si pozor, na některých pumpách Benzina neberou karty CCS

Platební karty CCS jsou u nás natolik rozšířené, takže si každý jejich uživatel myslí, že s nimi zaplatí u každé čerpací stanice. To však neplatí u nových čerpacích stanic Benziny, které letos Unipetrol převzal od společnosti OMV.

Produkty / 23. listopadu 2016

Nová konstrukce trupu a nižší rychlost pomáhají snižovat uhlíkovou stopu zaoceánských lodí

Odhaduje se, že dnes pluje po oceánech a mořích asi 100 000 lodí, které z asijských průmyslových podniků dováží stále více zboží k evropským a severoamerickým spotřebitelům. 16 největších z nich pak vyprodukuje stejné množství škodlivin, jako všechny automobily, kterých jezdí po světě okolo 800 milionů. Logistická společnost DB Schenker a kontejnerový přepravce Hapag-Lloyd se s tím rozhodli něco dělat.

Čerpací stanice / 23. listopadu 2016

S kartou EuroOil lze platit u všech značkových sítí pump v ČR bez poplatků

Akceptační síť pro využití tankovacích karet EuroOil se v listopadu rozšířila díky spolupráci se skupinou MOL o třetinu. Firmy nyní mohou využívat výhod bezhotovostních plateb jednou tankovací kartou skoro u všech značkových sítí čerpacích stanic v Česku a navíc jim nejsou účtovány servisní poplatky, jako je tomu u společnosti CCS a její tankovací karty CCS Limit.

Produkty / 22. listopadu 2016

Unipetrol chce napojit Českou republiku na ropovod Adria

Zástupci společností Unipetrol RPA a Jadranski Naftovod v Praze podepsali rámcovou smlouvu o přepravě ropy ropovodem Adria. Ten by se v budoucnu mohl stát alternativní přepravní trasou k současným ropovodům Družba a IKL.

Alternativa / 22. listopadu 2016

Autobusy na CNG jsou u nás v kurzu, za poslední dva roky se jejich počet zdvojnásobil

Dnes začal v Průmyslovém paláci areálu Výstaviště Praha - Holešovice veletrh Czechbus 2016 (22. - 24. 11.). Nechybí zde ani autobusy na stlačený zemní plyn (CNG), kterých v současnosti jezdí po Česku již více než tisíc.

Produkty / 22. listopadu 2016

Pohonné hmoty tento týden ještě mírně zlevní

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu poklesly. Cena benzínu se podle údajů CCS snížila o 13 haléřů na 29,55 Kč za litr. Nafta zlevnila o 4 haléře na 28,47 Kč za litr. V nejbližším týdnu očekáváme u čerpacích stanic další mírné snížení cen pohonných hmot o několik haléřů.

|◄     46-60   61-75   76-90   91-105   106-120     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-02Čerpací stanice: ideální místo pro schůzkyObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL png

Reklama

Stacja Paliw - Unicode

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia