Přehled aktualit

Rubrika:
Produkty / 17. května 2017

Technoexport možná bude budovat rafinerii v Iráku za více než 7 miliard korun

Přední české firmy možná dostanou obrovskou zakázku v Iráku. Společnost Technoexport podnikatele Tomáše Plachého společně s dalšími firmami jedná o rozšíření velké rafinerie na jihu této muslimské země. Cena kontraktu by se mohla vyšplhat až na 300 milionů dolarů, což je v přepočtu 7,3 miliardy korun. Šlo by tak o největší český kontrakt v poválečném Iráku.

Spektrum / 15. května 2017

Ministerstvo průmyslu a obchodu nabízí řešení sanací lagun Ostramo

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček jednal předminulý týden v Ostravě s moravskoslezským hejtmanem  Ivo Vondrákem a primátorem Ostravy Tomášem Macurou o sanacích lagun Ostramo. Hovořili i o přípravě strategické průmyslové zóny Nad Barborou a nových rozvojových ploch v regionu.

Čerpací stanice / 15. května 2017

Je jaro, vše pučí, vše se nalévá

…takto romanticky bychom mohli začít téma, které je s tímto obdobím nerozlučně spjato. Abychom všechny řidiče mohli přivítat na čisté a fungující čerpací stanici, neměli bychom zapomenout na pár zdánlivě jednoduchých úkonů, které každá čerpací stanice vyžaduje.

Shop a gastronomie / 12. května 2017

Hotovky z Hostovic do celé republiky

Společnost Days Menu s. r. o. z Hostovic u Pardubic prodává hotová jídla od roku 1998. Díky kvalitě a příznivé ceně si vybudovala na českém trhu solidní pozici, dnes se řadí mezi špičku v oboru a rozváží svoje produkty do všech koutů České republiky.

Shop a gastronomie / 11. května 2017

Emanuel Ridi navrhl pro OMV čerstvé sendviče

Společnost OMV navazuje na úspěšnou akci z loňského roku s názvem "Sendvič na míru" a uvádí do nabídky svých občerstvení Viva tři zcela nové sendviče. Jejich recepturu vytvořil populární italský šéfkuchař Emanuele Ridi.

Čerpací stanice / 10. května 2017

Benzina má sběrné boxy na sportovní výbavu pro dětské domovy

Společnost Benzina spouští dlouhodobý program společenské odpovědnosti nazvaný Benzina pomáhá. V rámci tohoto programu připravilave spolupráci s Federací dětských domovů ČR dva projekty na podporu dětí z dětských domovů.

Spektrum / 5. května 2017

Mladoboleslavský medvěd přitahuje pozornost

Automobilem roku, alespoň z hlediska pozornosti, kterou mu věnovala česká média, se v loňském roce stal jednoznačně nový model v nabídce mladoboleslavské automobilky s názvem Kodiaq. Až sedmimístné SUV přináší do svého segmentu velký prostor, chytré detaily a hlavně efektivní výkony. Škoda Kodiaq 2.O TDI

Shop a gastronomie / 5. května 2017

Posádky aut hledají příjemnou atmosféru

Spousta aut za klimatických kalamit vůbec nevyjíždí. Pohled na hlavní dopravní tepny ale dokazuje, že i v těchto podmínkách je dost motoristů, kteří prostě za volanty usednout musí. Čerpací stanice na mnohonásobně nebezpečnějších trasách mohou být jejich skutečnou spásou.

Alternativa / 4. května 2017

E.ON podporuje čisté zdroje v dopravě

Společnost E.ON nezůstává pozadu za celosvětovými trendy a vyvíjí po celé Evropě mnoho aktivit jak v oblasti elektromobility, tak dalších alternativních paliv, jako je například CNG (stlačený zemní plyn).

Čerpací stanice / 4. května 2017

Řízení rizik

Po delší době se vracím na stránky PETROLmagazínu s příspěvky zabývajícími se fyzickou bezpečností, kriminalitou, případně rozborem konkrétních rizik, a také s radami a návody, jak je možné konkrétním bezpečnostním rizikům předcházet a čelit. V jednotlivých dílech se budeme věnovat různorodým bezpečnostním tématům nejen z pohledu teorie, ale především praxe. První příspěvek bude ale ryze teoretický a má za úkol nastínit rozsah a klasifikaci bezpečnostních rizik.

Shop a gastronomie / 3. května 2017

Teplé potěšení nejen v zimě

Významná německá potravinářská firma Dallmayr Kaffee, která dodává svou kávu a čaj mnohým tuzemským čerpacím stanicím, a to včetně automatů na jejich přípravu, přichází s novým sortimentem čajů a novým designem obalů. Spojila kvůli tomu síly se svou dceřinou společností Haimbs, která bude v budoucnu prodávat své zboží rovněž pod značkou Dallmayr.

Produkty / 2. května 2017

Spotřeba CNG meziročně vzrostla o 36 procent

Spotřeba stlačeného zemního plynu (CNG) pro dopravu dosáhla v ČR v roce 2016 téměř 60 mil. m3. Meziroční nárůst tak přesáhl 36 procent. Největším prodejcem CNG v ČR zůstává společnost Bonett Gas Investment (7,5 mil. m3).

Čerpací stanice / 2. května 2017

Na zvýšenou poptávku po CNG jsme připraveni

S ředitelem společnosti GIA Czech Republic Martinem Rybářem jsme si povídali o peripetiích se sloučením dvou odlišných firemních kultur, novém rozložení sil na světovém trhu s výdejními stojany i nových produktech a technologiích na čerpacích stanicích.

Mytí a servis / 2. května 2017

Jedno auto za tři a půl minuty

Když sjedete z dálnice D1 na exitu 146, přijedete do městské části Velkého Meziříčí, která si říká Karlov. Zde se na velké ploše okolo hlavní silnice rozkládá obrovský areál pro kamiony a osobní automobily a další služby všem motoristům rodinné firmy Dvořáků. Jeho součástí je mimo jiné servis i myčky pro kamiony. Právě ty přivedly před dvěma roky majitele firmy na myšlenku postavit i myčku pro osobní automobily.

Produkty / 28. dubna 2017

Na pumpě u dálnice si za litr benzínu připlatíte i 5 korun. Vyšší ceny jsou podle odborníků opodstatněné

Ceny pohonných hmot u dálnic a hlavních silničních tahů jsou obecně výrazně vyšší než ve zbytku republiky. Motoristé si musejí na litru připlatit až 5 korun. Dle šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže je vše v pořádku a odborníci se shodují, že vyšší ceny benzínu a nafty u dálnic mají tržní, ale i čistě ekonomické důvody. Firmy a podnikatelé tyto cenové rozdíly eliminují využitím plošných cen.

|◄     46-60   61-75   76-90   91-105   106-120     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-03Kamiony na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia