Přehled aktualit

Rubrika:

Předplatné si můžete objednat zde.

Shop a gastronomie / 7. května 2018

Prodejny Billa jsou už na třetině českých čerpacích stanic Shell

Otevřením 64. čerpací stanice s prodejnou BILLA stop & shop se rozšířila možnost rychlého nákupu základních potravin na více než třetinu sítě čerpacích stanic Shell v České republice. Nejčastěji zákazníci nakupují pečivo - konkrétně kaiserky, ale vybírat si jinak mohou z více než tisícovky různých druhů zboží nejvyšší jakosti.

Produkty / 7. května 2018

Benzina přichází s novou řadou olejů Platinum

Benzina uvádí na český trh novou řadu prémiových olejů Platinum PRO. Technologie těchto olejů by měly prodlužovat životnost motoru a zajišťovat bezproblémový provoz i za nepříznivých podmínek. Motorové oleje Platinum jsou schváleny k používání v motorech vozidel všech světových výrobců.

Produkty / 7. května 2018

Unipetrol dosáhl v prvním čtvrtletí 322 milionů korun čistého zisku

Unipetrol zveřejnil hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2018. Tržby 27,2 miliardy Kč v meziročním srovnání klesly o 2,7 miliard. Provozní zisk před úroky, daněmi, odpisy a amortizací dosáhl výše 1,5 miliard Kč (meziroční pokles o 2,1 miliard Kč). Čistý zisk pak meziročně klesl o 2,5 miliard Kč na hodnotu 322 milionů Kč.

Alternativa / 7. května 2018

Spotřební daň na CNG je ve srovnání s benzínem nižší o 11 korun

Využití stlačeného zemního plynu (CNG) se v posledních letech zvyšuje, přesto budou v roce 2030 ze tří čtvrtin stále dominovat fosilní paliva. Česká vláda se nyní podobně jako ta německá zavázala nezvyšovat spotřební daň u CNG minimálně do roku 2025. Díky tomu je spotřební daň u CNG oproti benzínu nižší o více než 11 korun.

Čerpací stanice / 7. května 2018

Všechny čerpací stanice Pap Oil se změní na značku MOL

Do roku 2020 projdou rebrandingem téměř všechny pumpy Pap Oil. Nově se stanou součástí řetězce mateřské značky MOL. Končí tak obchodní strategie maďarského koncernu, který původně plánoval zachování dvou značek na českém trhu. Součástí změn bude i zavedení konceptu Fresh Corner, který byl nedávno otevřen na sté pobočce v Praze-Podolí. S 306 stanicemi je MOL druhým největším provozovatelem sítě čerpacích stanic u nás.

Produkty / 26. března 2018

Výbuch v Kralupech usmrtil šest lidí, po policii nyní místo prošetřují experti Unipetrolu

Ve čtvrtek 22. března došlo před areálem rafinérie v Kralupech nad Vltavou k explozi bez následného požáru na jedné z prázdných skladovacích nádrží, která nebyla v provozu. Výbuch usmrtil šest lidí, dva byly středně težce zraněni. Unipetrol pokračuje v šetření této mimořádné události.

Produkty / 20. března 2018

Unipetrol zahájí pravidelnou odstávku výrobního areálu v Kralupech nad Vltavou

Na konci března zahájí skupina Unipetrol plánovanou zarážku své rafinérie v Kralupech nad Vltavou. Pravidelná údržba všech zařízení v areálu, během níž dojde k úplnému přerušení provozu, začne 27. března. Její konec je naplánován na 9. května. Na zarážce se bude podílet přes 1800 lidí. Celkové náklady přesáhnou jednu miliardu korun, z toho 400 milionů Kč je určeno pro nové investiční projekty. Předchozí zarážka proběhla na podzim roku 2013.

Spektrum / 19. března 2018

Veletrh UNITI expo 2018 se blíží. Letos bude zase větší než kdy jindy

Stuttgartský veletrh UNITI expo pro maloobchod s pohonnými hmotami a mycím průmyslem nabídne v letošním již třetím ročníku rozšíření výstavních ploch o 20 procent. Konat se bude již 15. - 17. května.

Alternativa / 19. března 2018

Sdružení německých automobilek představilo svou vizi rychlonabíjecích stanic pro rok 2020

Společnost Ionity, společný podnik skupiny BMW, Daimler, Ford Motor Company a Volkswagen Group s Audi a Porsche, představila koncepci koncepce své celoevropské síti pro vysokorychlostní nabíjení v letošním ročníku Mezinárodního autosalonu v Ženevě.

Produkty / 9. března 2018

Unipetrol zrekonstruoval za 200 milionů Kč čističku v kralupské rafinérii

Unipetrol pokračuje v modernizaci svých výrobních areálů. V rafinérii v Kralupech nad Vltavou byla uvedena do provozu zrekonstruovaná čistírna odpadních vod, která splňuje nejpřísnější požadavky Evropské unie na minimalizaci dopadů průmyslové výroby na životní prostředí.

Spektrum / 9. března 2018

Novým předsedou představenstva Unipetrolu se stal Krzysztof Zdziarski

Dozorčí rada společnosti Unipetrol během svého zasedání dnes rozhodla o změnách ve složení představenstva společnosti. Novým předsedou představenstva byl s účinností od 10. března 2018 zvolen jeho dosavadní místopředseda Krzysztof Zdziarski.

Alternativa / 2. března 2018

Emisní stopa "bezemisního" elektromobilu rozhodně není nulová

Dnes nejsilnějším argumentem pro pořízení elektromobilu je tvrzení, že je bezemisní. To je však pravda jenom napůl. Nulové emise jsou samozřejmě v místě jeho provozu, ale energie, kterou využívá ve valné většině případů bezemisně vyrobena nebyla. Je tedy jasné, že míra ekologičnosti elektromobilu je silně závislá na tom, odkud pochází elektřina, kterou se nabíjejí jeho baterie.

Produkty / 28. února 2018

Unipetrol má nového člena představenstva a tři nováčky v dozorčí radě

Tomasz Wiatrak doplnil dosud pětičlenné představenstvo společnosti Unipetrol. Do dozorčí rady firmy pak byli nově zvoleni Janusz Jakub Szurski, Robert Harasimiuk a Wioletta Kandziaková. Ti si následně zvolili i nového Zbigniewa Leszczyńskeho.

Alternativa / 28. února 2018

Společnost Ško-Energo bude budovat síť dobíjecích stanic pro elektromobily

Škoda Auto chce v následujících letech přímo v areálu svých závodů v Mladé Boleslavi a Kvasinách vybudovat tisíce dobíjecích stanic. Investorem bude automobilka, náklady se budou pohybovat ve stamilionech. Firma chce být připravena na chvíli, kdy začne ve svých závodech vyrábět elektromobily. Projektem byla pověřena energetická společnost Ško-Energo, kterou Škoda Auto částečně vlastní.

Alternativa / 28. února 2018

V Kataru otevřeli první nabíjecí stanici pro elektromobily

Společnost Katar Electricity and Water Corporation (Kahramaa) slavnostně otevřela první nabíjecí stanice pro elektromobily v Kataru konktrétně v Kahramaa Awareness Park v Dauhá.

|◄     61-75   76-90   91-105   106-120   121-135     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia