Přehled aktualit

Rubrika:

Prezentace (po kliknutí na jméno přednášejícího) a fotografie z akce PETROLsummit17 naleznete  v záložce akce.

Spektrum / 29. května 2017

Nafta patří do kamen a benzin do aut

Rčení z titulku asi nenadchne milovníky naftových motorů, čím dál více ale platí pro investory. Od září 2015, kdy propukla aféra Dieselgate, dělá nafta starosti nejen akcionářům Volkswagenu. Nejvíce trápí výrobce, v jejichž programech hrají dieselové motory prim.

Spektrum / 26. května 2017

OPEC o devět měsíců prodloužil dohodu o omezení těžby ropy

Zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se na včerejším zasedání ve Vídni domluvili podle očekávání na prodloužení dohody o omezení těžby ropy.

Spektrum / 25. května 2017

OPEC a Rusko prodlouží dohodu o omezení těžby

Dnes se ve Vídni koná zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Očekává se, že výsledkem jednání bude prodloužení dohody o omezení těžby ropy.

Spektrum / 25. května 2017

AGROFERT neuspěl v boji o 20 miliard korun

Ústavní soud odmítl stížnost Agrofertu v dlouholetém sporu s polskou firmou PKN Orlen, ve kterém šlo o 20 miliard korun.

Čerpací stanice / 24. května 2017

Každý rok přijít s něčím novým

Společnost Tokheim Acis má za sebou bezmála 26letou historii, během níž se několikrát měnilo jméno i majitelé. Zároveň se vypracovala na lídra českého trhu v oblasti výstavby a servisu čerpacích stanic.

Čerpací stanice / 23. května 2017

Příjemné prostředí, bohatý sortiment

Čerpací stanice MOL na 35. kilometru D1 u obce Bělčice směr Brno musela být během rekonstrukce nejstarší české dálnice v loňském roce zavřena. Noví majitelé proto rovněž nelenili a zmodernizovali tuto pumpu podle nového konceptu maďarského řetězce s efektním i luxusním pojetím shopu a bistra Fresh Corner.

Alternativa / 22. května 2017

Dotace na elektromobily a hybridy na Slovensku za půl roku zaujaly 200 lidí

Největší zájem je na Slovensku o elektromobily Nissan, BMW, Volkswagen a Mercedes. Balík pěti miliónů eur vyčleněných na dotace na elektromobily a hybridy se však do konce roku zřejmě nestihne vyčerpat.

Čerpací stanice / 19. května 2017

Velvyslanec ČR ve Varšavě navštívil expozici UNICODE na veletrhu Stacja Paliw

Za účasti ministra energetiky Polské republiky pana Krzysztofa Tchórzewského byl ve středu 17. května ve Varšavě slavnostně zahájen jubilejní 25. ročník odborného petrolejářského veletrhu Stacja Paliw. Účast vystavovatelů a velký zájem odborné veřejnosti svědčí o velkém potenciálu polského trhu.

Čerpací stanice / 18. května 2017

Městská oáza pod Ještědem

Před dvěma lety byla otevřena 36. čerpací stanice českého řetězce KM-PRONA na Vratislavické ulici v Liberci-Rochlicích. Její součástí je nejen mycí linka, ale také prostorný shop a restaurace nového konceptu MonzaCafé.

Produkty / 17. května 2017

Technoexport možná bude budovat rafinerii v Iráku za více než 7 miliard korun

Přední české firmy možná dostanou obrovskou zakázku v Iráku. Společnost Technoexport podnikatele Tomáše Plachého společně s dalšími firmami jedná o rozšíření velké rafinerie na jihu této muslimské země. Cena kontraktu by se mohla vyšplhat až na 300 milionů dolarů, což je v přepočtu 7,3 miliardy korun. Šlo by tak o největší český kontrakt v poválečném Iráku.

Spektrum / 15. května 2017

Ministerstvo průmyslu a obchodu nabízí řešení sanací lagun Ostramo

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček jednal předminulý týden v Ostravě s moravskoslezským hejtmanem  Ivo Vondrákem a primátorem Ostravy Tomášem Macurou o sanacích lagun Ostramo. Hovořili i o přípravě strategické průmyslové zóny Nad Barborou a nových rozvojových ploch v regionu.

Čerpací stanice / 15. května 2017

Je jaro, vše pučí, vše se nalévá

…takto romanticky bychom mohli začít téma, které je s tímto obdobím nerozlučně spjato. Abychom všechny řidiče mohli přivítat na čisté a fungující čerpací stanici, neměli bychom zapomenout na pár zdánlivě jednoduchých úkonů, které každá čerpací stanice vyžaduje.

Shop a gastronomie / 12. května 2017

Hotovky z Hostovic do celé republiky

Společnost Days Menu s. r. o. z Hostovic u Pardubic prodává hotová jídla od roku 1998. Díky kvalitě a příznivé ceně si vybudovala na českém trhu solidní pozici, dnes se řadí mezi špičku v oboru a rozváží svoje produkty do všech koutů České republiky.

Shop a gastronomie / 11. května 2017

Emanuel Ridi navrhl pro OMV čerstvé sendviče

Společnost OMV navazuje na úspěšnou akci z loňského roku s názvem "Sendvič na míru" a uvádí do nabídky svých občerstvení Viva tři zcela nové sendviče. Jejich recepturu vytvořil populární italský šéfkuchař Emanuele Ridi.

Čerpací stanice / 10. května 2017

Benzina má sběrné boxy na sportovní výbavu pro dětské domovy

Společnost Benzina spouští dlouhodobý program společenské odpovědnosti nazvaný Benzina pomáhá. V rámci tohoto programu připravilave spolupráci s Federací dětských domovů ČR dva projekty na podporu dětí z dětských domovů.

|◄     61-75   76-90   91-105   106-120   121-135     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-05Z rafinerie na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

Czech bus 2017


CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia

     
    G7-banner_kapka_647x87.gif