Czechbus 2013

14. - 16.11.2013 Praha - Výstaviště Holešovice

Program akce

Středoevropský veletrh autobusů a hromadné dopravy  CZECHBUS  je interaktivním, specializovaným B2B  veletrhem se zaměřením na problematiku české a středoevropské evropské silniční hromadné dopravy. Cílem je mj. zvýšit prodej nových autobusů v České republice a podpořit exportní politiku státu.

CZECHBUS 2013

PETROLmedia je mediálním partnerem veletrhu a přinese v reportáž orientovanou na obor pohonných hmot, olejů a maziv, jakož i alternativních pohonů v oboru autobusové dopravy prostřednictvím časopisu PETROLmagazín i na webu PETROL.cz.


Čtvrtek 15.11.

09.15 hod. - Slavnostní zahájení veletrhu - Pravé křídlo PP

09.30 - konference -  VEŘEJNÁ DOPRAVA "ON- LINE" 

11.00 - seminář - BHLS a BRT systémy ve veřejné dopravě

14.00 - seminář - Zapojení CSPSD do systému silničních kontrol v ČR

15.30 - seminář - Sociální legislativa platná v silniční dopravě a její praktická aplikace

10.00 - BUSFÓRUM - Prezentace vystavovatelů z oblasti servisní a garážové techniky

Stálá výstava - Děti malují autobusy 

Ukázkové jízdy hybridním busem VOLVO 7705H - po celý den

Pátek 16.11.

09.30 - ELEKTROMOBILITA VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ - konference

10.00 - Teorie a praxe ve výuce autoopravárenství - 

Workshop pedagogů středních škol se zaměřením na autoopravárenství

13.00 - Aktuální legislativní novinky s dopadem do silniční dopravy -  workshop  

10.00 - BUSFÓRUM -  Prezentace vystavovatelů z oblasti servisní a garážové techniky

Stálá výstava - Děti malují autobusy 

Ukázkové jízdy hybridním busem VOLVO 7705H - po celý den

Sobota 17. 11.

10.00 - BUSFÓRUM -  Prezentace vystavovatelů z oblasti servisní a garážové techniky

Stálá výstava - Děti malují autobusy 

Ukázkové jízdy hybridním busem VOLVO 7705H - po celý den

Po Výstavišti trolejbusem - po 40 letech opět v Praze!

Ukázkové jízdy nízkopodlažního trolejbusu ŠKODA 27 Tr-Solaris  - po celý den

Pestrý program pro děti i dospělé (PROMOTÝM Praha) po celý den:

jízdy zručnosti, praktické ukázky bezpečnostních prvků a první pomoci, prezentace elektromobilů,

Besip bus - interaktivní učebna, dětské dopravní hřiště, testy dopravní výuky, prohlídka hasičské techniky, soutěže a hry nejen pro děti

Změny vyhrazeny

Nomenklatura

01  Autobusy, trolejbusy, přípojná vozidla
01.01    Turistické a zájezdové autobusy 
01.02    Městské a příměstské autobusy 
01.03    Trolejbusy, elektrobusy, autobusy s hybridním pohonem 
01.04    Autobusy na alternativní pohon, CNG, etanol, vodík.... 
01.05    Nízkokapacitní autobusy a mikrobusy, turistické, příměstské, městské 
01.06    Speciální autobusy, terénní a expediční, hotelbusy ... 
01.07    Přípojná vozidla za autobusy     

02 
Náhradní díly,  příslušenství
02.01    Díly a příslušenství pro pohonné jednotky  
02.02    Díly a příslušenství pro převodová ústrojí 
02.03    Karosářské díly, autoskla, vybavení interiérů, čalounění, sedadla 
02.04    Elektrovýzbroj a elektronika 
02.05    Brzdy, pérování, vzduchové soustavy a retardery 
02.06    Vytápění, větrání a klimatizace 
02.07    Disky, pneumatiky, řetězy  

03 Doplňky, zvláštní výbava
03.01    Tažná zařízení, přídavné zavazadlové boxy, skříně 
03.02    Audio video technika, wifi, telefony, vysílačky 
03.03    Zabezpečovací a vyhledávací systémy, navigace 
03.05    Přídavná osvětlení, zvuková signalizace, výstražné majáky 
03,06    Dodatečné montáže, klimatizace, topení, ledničky, kávovary, toalety   

04 
Servis, opravy, údržba, nářadí, nástroje, diagnostika, ekologie, odpady
04.01    Vybavení servisů, zvedací zařízení, ruční a elektrické nářadí a přípravky 
04.02    Diagnostická a měřící zařízení
04.03    Zařízení a vybavení pneuservisů 
04.04    Vybavení dílen pro opravy karoserií, svařovací technika
04.05    Lakování vozidel - vybavení lakoven, barvy, ošetření a konzervace karoserií 
04.06    Mycí linky, technologie pro mytí a čištění užitkových vozidel 
04.07    Ochranné pomůcky, pracovní oděvy, hasící přístroje 

05 
Čistá veřejná doprava, CNG, alternativní pohonné hmoty
05.01    Plnicí stanice pro CNG, LPG, výdejní stojany PHM, olejové hospodářství 
05.04    Dodávky alternativních druhů pohonných hmot, CNG, LPG, etanol..   
05.05    Zařízení pro distribuci alternativních druhů pohonných hmot 

06 
Autochemie, provozní kapaliny, oleje, maziva
06.01    Provozní kapaliny, oleje, maziva, aditiva, lubrikanty 
06.02    Autochemie, čistící a konzervační prostředky pro ruční a strojové mytí 

07 
Doprava, služby, finance, pojištění, informace, odbavování, reklama, 
marketing, vzdělávání, věda, vývoj
07.01    Nabídka služeb dopravců  
07.02    Financování, pojištění 
07.03    Školení a vzdělávání řidičů, autoškoly, semináře v dopravě, zaměstnání 
07.04    Elektronické systémy odbavovací, informační 
07.05    Software pro dopravu, organizaci a řízení, výpočetní technika 
07.06    Odborná literatura, časopisy, reklama, design, marketing a strategie 
07.07    Věda, výzkum, střední a vysoké školy, odborná učiliště, vzdělávací programy 

08 
Organizace, řízení dopravy, státní správa, svazy, asociace, infrastruktura,
dopravní obslužnost
08.01    Organizace a řízení dopravy 
08.02    Státní správa, samosprávní celky, dopravní obslužnost, infrastruktura 
08.03    Svazy, asociace, profesní sdružení


Hodnocení akce

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3,02 / 5

on-line info

logo
   Středoevropský veletrh
   autobusů a hromadné dopravy