Události

Spektrum / 27. října 2016 / Autor: red

10. ročník PETROLsummitu se vrátil do Olympiku, pumpa roku je v barvách společnosti Shell

První listopadový den se konala v kongresovém centru pražského hotelu Olympic konference PETROLsummit. Tradiční odborné i společenské setkání profesionálů v oboru výroby a distribuce pohonných hmot a čerpacích stanic, které pořádá naše vydavatelství, proběhlo již podesáté, ale na bilancování nebyl čas. Většina přednášejících totiž řešila ve svých referátech aktuální problémy, se kterými se na svých postech potýká.

Shell PETROLsummit 2016

Letošním hlavním partnerem PETROLsummitu byla společnost Unipetrol, jejíž představitelé měli letos díky odstávce litvínovské i kralupské rafinerie problémů více než dost, přesto začali posilovat největší českou síť čerpacích stanic, jak se o tom zmínil ve své přednášce ředitel Benziny Marek Zouvala. Jeho přednášce však předcházel celý dopolední blok přednášek a také předání tradičních cen PETROLawards.
Konferenci začal tradičně výkonný ředitel ČAPPO Jan Mikulec stejně tradičním hodnocením trhu s automobily v návaznosti na prodej pohonných hmot, následoval neméně zajímavý rozbor trhu z hlediska zákaznických preferencí v retailu čerpacích stanic. Na něj navázal se svým naopak velice netradičním příspěvkem na téma elektronické evidence tržeb ředitel Unicode Systems Miroslav Stříbrský, který naznačil, kolik problémů tato represivní agenda na podnikatele přináší. Dopolední blok pak zakončili předseda SČR Ivan Indráček rozborem paliv z hlediska jejich podílu na emisích skleníkových plynů a rektor VŠCHT pro výstavbu a rozvoj Milan Pospíšil, který prezentoval různé možnosti plnění cílů stanovených EU v oblasti emisí a uplatnění OZE v dopravě.
Před obědem pak ještě proběhlo předání cen 10. ročníku PETROLawards. V kategorii "Projekt roku - Čerpací stanice, Myčky, Shop a Gastro" si ocenění převzal Karel Janoušek, obchodní ředitel akciové společnosti Baest Machines and Structures za unikátní firemní distribuční centrum APB Plzeň, v kategorii "Projekt roku - Suroviny a produkty" odborná komise ocenila práci firmy Technoexport, která stavěla na klíč rafinérii v irácké Basře. Pro cenu si přišel její obchodní ředitel Edmond Seghman. Osobností roku 2016 se stal Vladimír Třebický ze společnosti SGS a hlavní cenu "Čerpací stanice roku" letos opět získal Shell, konkrétně čerpací stanice, která stojí v Koterovské ulici v Plzni (na snímku).  Zatímco první tři kategorie byly hodnoceny odbornou komisí, jejímž předsedou je rektor VŠCHT Milan Pospíšil, hodnocení benzinových pump nominovaných do kategorie čerpací stanice roku provedla nezávislá partnerská společnost prostřednictvím hloubkového auditu kvalitativní úrovně Convenience Audit a o konečném pořadí čerpacích stanic rozhodl získaný stupeň kvalitativní úrovně a výsledný bodový rating.
Po vydatném obědě načal, jak bylo popsáno výše odpolední blok přednášek ředitel Benziny Marek Zouvala, po něm zajímavým způsobem poreferoval generální ředitel Čepra Jan Duspěva o tom, jak se společnost vyrovnala s letošním výpadkem české výroby pohonných hmot z hlediska transportu a skladování a nakonec pohovořil ředitel Svazu chemického průmyslu Ivan Souček o konkurenceschopnosti českých rafinérií z hlediska jejich kapacit, parametrů i polohy v rámci Evropy. Konferenci již tradičně zakončila panelová diskuze s odpoledními přednášejícími, ke kterým se ještě přidali generální ředitel společnosti Mero Stanislav Bruna a nový generální ředitel společnosti MOL ČR Richard Austen.

 

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-01Kriminalita na čerpacích stanicíchObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia