Události

Produkty / 8. března 2017 / Autor: TZ

Loňský rok byl pro společnosti DKV opět rekordní

Společnost DKV Mobility Services Group, jejíž součástí je DKV Euro Service, dosáhla v obchodním roce 2016 zvýšení obratu z 5,8 na 6,3 miliardy eur. Navzdory nízké úrovni cen nafty vykázala opět rekordní hospodářské výsledky a rok 2016 se tak stal nejúspěšnějším obdobím ve více než 80leté historii firmy.

DKV platba kartou

Růst potvrzují i čísla DKV v České republice. "U všech produktů, které financujeme, jsme zaznamenali dvouciferné zvýšení," říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky společnosti DKV. "Stejně jako v předchozích obdobích narostlo objemově nejvíce tankování v České republice (o téměř 15 %) a v Německu (o více než 20 %). Německo se stalo zahraniční tankovací zemí číslo jedna."
DKV hodlá do roku 2020 zvýšit svůj roční obrat na více než 10 miliard eur. "V mnoha obchodních oblastech velmi silně rosteme. Základy pro silný růst jsme položili v uplynulých letech," říká generální ředitel DKV Dr. Alexander Hufnagl. "Po východní Evropě tvoří aktuálně důležitý potenciální trh pro nadcházející roky euroasijská severojižní osa mezi Ruskem a Tureckem. Ale také na tradičních trzích, jako je Itálie a Francie, jsme dosáhli výrazného růstu - jak v oblastech paliv, tak i mýtného."
Společnost DKV zařadila do své sítě v roce 2016 přibližně 5 000 nových čerpacích stanic po celé Evropě a v mnoha evropských zemích se stala certifikovaným partnerem pro vyúčtování mýtného. "Díky přímým smlouvám s mýtnými operátory má DKV oproti konkurenci velký náskok, z čehož profitují i naši zákazníci," doplňuje O. Pavlík.
V říjnu loňského roku společnost DKV oznámila záměr založit společný podnik se společnostmi T-Systems GmbH a Daimler AG za účelem vývoje mýtného boxu pro celoevropské použití. Zamýšlenou spolupráci musí schválit příslušné úřady pro hospodářskou soutěž.
Velký potenciál spatřuje společnost v rostoucí digitalizaci dodavatelského řetězce. "Vidíme zde mnoho možností pro rozšiřování našich současných služeb a pro síťové propojování naší společnosti s vedoucími poskytovateli služeb a výrobci vozidel," uvádí generální ředitel DKV Dr. Alexander Hufnagl. "V této oblasti vedeme intenzivní jednání a vytváříme technické předpoklady výstavbou nové infrastruktury IT." Společnost DKV přijala v roce 2016 po celé Evropě téměř 200 nových zaměstnanců, převážně v oblastech IT, prodeje a zákaznických služeb, aby byla připravena na dosažení vytčených cílů.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ještě se nehlasovalo.

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-02Ženy nejen na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia