Události

Alternativa / 29. března 2017 / Autor: TZ

Bonett loni obhájil pozici největšího prodejce CNG v Česku

Společnost Bonett Gas Investment má za sebou další velmi úspěšný rok. Podařilo se jí opět obhájit pozici největšího prodejce CNG pro dopravu v České republice a současně s tím provozuje také největší síť plnicích stanic v České republice. Nyní ji posílí o 10 nových CNG stanic u hypermarketů Makro.

Bonett - Shell
Nová plnící stanice na CNG od Bonettu v rámci čerpací stanice Shell v Hodoníně

Bonettu se podařilo prodat 7,5 milionu m3 stlačeného zemního plynu, což představuje meziroční navýšení o téměř 13 %. "Přestože stlačenému zemnímu plynu celý rok konkurovaly nízké ceny klasických paliv, jak ukazují nejen naše výsledky, obliba CNG stále roste, a to nejen mezi firmami,"říká Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment.
K dalšímu rekordnímu roku přispělo i neustálé budování vlastní sítě plnicích stanic."Otevřeli jsme další nové stanice, ke konci roku 2016 jsme jich provozovali 24, na konci roku 2017 bychom jich chtěli mít čtyřicet,"vypočítáváVáclav Holovčák."Předpokládáme prodeje směřující k 10 milionům kubíků zemního plynu z našich Bonett CNG stanic. Další nové stanice jsme otevřeli na stanicích OMV v Havlíčkově Brodu, Shell v Hodoníně, a nově investujeme CNG stanice v síti hypermarketů Marko/Metro," doplňuje. Letos chce Bonett proinvestovat dalších až 150 milionů korun, které půjdou jak na výstavbu nových stanic, tak na posílení a modernizaci těch stávajících."Zvažujeme i vybudování vlastního LNG projektu a velké výroby biometanu jako zdroje obnovitelného zemního plynu," říká Václav Holovčák. 
Bonett se na celkové spotřebě CNG v České republice, která v roce 2016 dosáhla rekordních téměř 60 milionů m3, podílel 13 %, což je nejvíc ze všech subjektů, které operují se CNG v dopravě."V letošním roce očekáváme růst trhu o dalších až 30 %. Naše společnost podporuje růst spotřeby systémem speciálních slev pro obce a stát, případně pro další uživatele CNG. Tato podpora by měla pomoci trh dále rozhýbat,"poodhaluje další plány Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment.
K rostoucí spotřebě CNG přispívá nejen neustále rostoucí počet osobních automobilů na CNG, kterých u nás aktuálně jezdí kolem 15 000, a ročně přibývá více než 1% nových aut, ale také velké množství dotačně podporovaných autobusů. Jejich počet autobusů se za poslední dva roky zdvojnásobil, v padesáti českých městech jezdí v současnosti víc než tisíc plynových autobusů. "Skoro polovina z nich je plněna na technologiích dodaných naší skupinou,"říká Václav Holovčák. "V Ostravě a v Brně jsme vybudovali stanice s výkonem každá okolo 4 000 kubíků plynu za hodinu, což z nich dělá dvě největší CNG stanice ve střední Evropě. Každá z nich plní přes denně 100 autobusů," dodává. 

Graf 1: Tři největší prodejci CNG s uvedením počtu plnicích stanic v ČR 

Pořadí

Největší prodejci CNG v ČR

Počet CNG stanic v ČR

1.

Bonett Gas Investment

24

2.

Innogy Energo (býv. RWE)

21

3.

E.on Energie

19

Zdroj: Český plynárenský svaz

 

 

 Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ještě se nehlasovalo.

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-02Ženy nejen na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia