Události

Alternativa / 24. února 2017 / Zdroj: PetrolPlaza / Autor: jk

Shell otevřel svou první vodíkovou čerpací stanice ve Velké Británii

Shell otevřel první ze tří vodíkových stanic, které plánuje postavit ve Spojeném království v roce 2017. Stanici postavila firma ITM Power a je součástí klasické čerpací stanice na dálnici M25 poblíž Cobhamu. Jedná se o první  značkové veřejné tankovcí místo pro vodík ve Velké Británii.

Shell Hydrogen VB
První vodíková čerpací stanice Shell ve Velké Británii a první sériový vodíkový automobil Toyoty s názvem Mirai

"Vodík má potenciál stát se palivem budoucnosti. U Shellu si myslíme, je taková podpora využívání alternativních paliv může přispět k energetické transformace," řekl při slavnostním otevření stanice zástupce Shellu Matthew Tipper.
Otevření první vodíkové čerpací stanice Shellu ve Velké Británii navazuje podobná zařízení v Kalifornii a Německu, kde má Shell ambici otevřít síť až 400 vodíkových stanic do roku 2023. Výstavbu podobných vodíkových stanic z hlediska jejich využití nyní zkoumají u Shellu také v dalších státech USA a dále v Kanadě, Švýcarsku, Rakousku, Francii, Belgii, Lucembursku nebo Nizozemsku.
"Vodík je dnes nejčistší dostupné palivo s nejlepší schopností využívat obnovitelné zdroje," myslí si Graham Cooley, generální ředitel společnosti ITM Power. Elektromobily s palivovými články mají už dnes dojezd až 700 kilometrů a navíc je lze tankovat za několik minut při standardním nádvoří s vodíkovým čerpadlem, které stojí vedle klasických stojanů na fosilní paliva.

Hodnocení článku

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
5 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 1 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře
 • f 12.3.2017 08:08

  "U Shellu si myslíme, je taková podpora využívání alternativních paliv může přispět k energetické transformace," Já taky vyrůstat v Maďarsko.

  Reagovat na komentář

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-02Ženy nejen na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

  Partneři PETROL.cz

  ColosseumEconomia