Události

Čerpací stanice / 10. května 2017 / Autor: TZ

Benzina má sběrné boxy na sportovní výbavu pro dětské domovy

Společnost Benzina spouští dlouhodobý program společenské odpovědnosti nazvaný Benzina pomáhá. V rámci tohoto programu připravilave spolupráci s Federací dětských domovů ČR dva projekty na podporu dětí z dětských domovů.

Zouvala a sběrný box

Prvním z nich je kreativní soutěž Dětský domov budoucnosti, která se uskuteční v květnu a červnu. Výtvory dětí v  kreslené i jakékoliv audiovizuální podobě pak budou umístěny na speciální internetové stránce, kde je v prvním kole bude moci hodnotit veřejnost. Z pěti finalistů odborná porota vybere a ocení tři nejlepší návrhy. Děti z vítězného domova pojedou v září na výlet plný adrenalinu a jejich domov projde rekonstrukcí. V hodnoticí porotě zasednou automobiloví závodníci Roman Kresta a Jan Černý společně s Miss České republiky 2013 Lucií Šlégr Královou i olympijským vítězem Jiřím Šlégrem.Od prvního května navíc mohou lidé vkládat použité i nové sportovní vybavení pro děti do speciálních boxů umístěných na vybraných čerpacích stanicích Benzina.
"Měníme tvář Benziny. Inovovali jsme paliva, rozšiřujeme nabídku občerstvení a doplňkových služeb a pracujeme na sjednocení podoby všech čerpacích stanic," říká Marek Zouvala, vedoucí odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol, a dodává: "Posilujeme i naši společenskou odpovědnost, a proto nyní přicházíme s projektem Benzina pomáhá, v němž míříme na děti v dětských domovech po celé republice."
První SportBox na sportovní potřeby pro děti z dětských domovů byl umístěn 1. května na čerpací stanici Argentinská v Praze 7 - Holešovicích. Pokud se pilotní projekt osvědčí, budou SportBoxy instalovány i na další čerpací stanice. "Ptali jsme se v dětských domovech, co děti nejvíce potřebují, a zjistili jsme, že dětem chybí sportovní vybavení. A tak nás napadlo umístit na naše stanice sběrné boxy, ve kterých mohou lidé toto vybavení shromažďovat. V pravidelných intervalech je budeme vybírat a ve spolupráci s Federací dětských domovů budeme vybavení předávat dětským domovům po celé republice," vysvětluje Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí úseku marketingu Benziny.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-02Ženy nejen na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia