Billa bude na čtvrtině čerpacích stanic Shell do konce roku

Společnosti Shell a Billa oznámily prohloubení vzájemné spolupráce. Po více než roce úspěšného pilotního provozu prodejního konceptu stop & shop na pěti čerpacích stanicích dojde k jeho rozšíření do téměř čtvrtiny sítě čerpacích stanic Shell.

Shell a Billa

Inovativní koncept prodeje založený na úspoře času nákupem čerstvých potravin zatímco obsluha natankuje zákazníkovi kvalitní pohonné hmoty, bude dostupný do konce roku na 42 čerpacích stanicích po celé České republice 24 hodin denně 7 dní v týdnu.
V červnu loňského roku se spojily společnosti Shell a Billa, aby společně otestovaly nový rozměr nakupování na čerpacích stanicích. Nápad otevřít v rámci shopu čerpací stanice prodejnu potravin během více než jednoho roku setkal na pěti vybraných čerpacích stanicích s velmi pozitivním ohlasem i očekávanou ekonomickou návratností. Obě značky se proto rozhodly vzájemnou spolupráci rozšířit a zpřístupnit prodejní koncept stop & shop na dalších 37 čerpacích stanicích v ČR.
"Máme s tímto typem prodeje bohaté zkušenosti ze zahraničí, ale velmi příjemně nás překvapily i první reakce českých zákazníků,"hodnotí výsledky pilotního provozu Petr Pražský zodpovědný za provoz čerpacích stanic Shell ve střední a východní Evropě."Billa je pro nás skvělým partnerem, jelikož máme shodné priority, uznáváme stejné hodnoty a usilujeme o maximální spokojenost a pohodlí zákazníků."
Během pilotního projektu byly shromažďovány podněty od zákazníků i zaměstnanců čerpacích stanic a na jejich základě se prodejní koncept upravoval. V porovnání s předcházejícím obdobím byl zaznamenán nárůst počtu zákazníků i obratu. Denní průměrný nárůst transakcí v obchodech se zvýšil řádově o čtvrtinu, zatímco počet tankování narostl řádově desetiprocentně. Rozšíření konceptu stop & shop na vybrané stanice nabídne v průměru 1 500 položek zboží, které bude pro zachování nejvyšší čerstvosti zaváženo 3x týdně. Mezi nejoblíbenější zákaznický sortiment Billa se řadí čerstvé pečivo, chlazené zboží (zejména uzeniny, sýry a jogurty) a čerstvé ovoce. Nealkoholické nápoje pak patří dlouhodobě k nejprodávanějším položkám na každé čerpací stanici.
Expanzi konceptu doprovází zásadní proměna interiéru zapojených čerpacích stanic Shell. Jejich prostory obohatí nové regály na míru, chladicí vitríny, plně automatické trouby pro přípravu čerstvého pečiva a přibude i nová vizuální identita. Pozornost bude věnována i pečlivému školení personálu, přičemž pro zajištění provozu nových prodejen každá čerpací stanice přijme jednoho nového zaměstnance.
Koncept každých čtrnáct dní přinese nabídku čtyř zvýhodněných produktů a členové věrnostního programu Shell ClubSmart mají možnost sbírat body i za nákup sortimentu obchodního řetězce Billa v prodejnách stop & shop, které budou otevřeny 24 hodin denně 7 dní v týdnu.
Přestavby jednotlivých vybraných převážně městských čerpacích stanic byly započaty a všechny by měly být hotovy nejpozději do konce letošního roku.

Shell

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací