ČEPRO přichází s novým systémem tvorby základní ceny a optimalizuje své dodavatelské programy

Důvody rozšíření stávajícího způsobu cenotvorby, založeného na kotacích Platts s inland prémií (IP) tuzemského trhu, vysvětluje Jan Duspěva, předseda představenstva společnosti ČEPRO: "Trh s pohonnými hmotami se stále velmi dynamicky mění a vyvíjí, a proto jsme v rámci rozšíření a zlepšení naší nabídky služeb připravili nový transparentní systém cenotvorby, který bude pružně reagovat na reálný vývoj cen velkoobchodního trhu v České republice. Naším cílem přitom i nadále zůstává vždy nabídnout zákazníkům nejvýhodnější cenu."

Základní Cena ČEPRO představuje nový model cenotvorby, který rozšiřuje stávající možnosti velkoobchodní spolupráce se společností ČEPRO. Je určen pro zákazníky společnosti ČEPRO s měsíčním odběrem ve výši do 500 tis. litrů měsíčně. ZCČ zohledňuje podstatné položky ovlivňující cenu na trhu s pohonnými hmotami, jako jsou např. aktuální nabídka/poptávka na tuzemském trhu, nákupní ceny různých dodavatelů nebo reálná cena biosložky. Představuje tak objektivní cenu pohonných hmot na českém trhu.

Společnost ČEPRO proto optimalizovala i své stávající dodavatelské programy. "Pro velkoobchodní zákazníky byly nově optimalizovány tři dodavatelské programy, v jejichž rámci bude prodej pohonných hmot i nadále probíhat primárně na kontraktovaných cenách, které zohledňují vývoj kotací cen na evropské burze," komentuje Martin Vojtíšek, obchodní ředitel společnosti ČEPRO. V současné době se jedná o prémiový "Certifikovaný velkoobchod ČEPRO", "Logistický model ČEPRO" a program "Dodavatelská čerpací stanice ČEPRO", které zákazníkům přinášejí nejen výhodné obchodní podmínky, ale také další systém benefitů.

Vyhlašování Základní Ceny ČEPRO probíhá každý den (s výjimkou neděle a svátků), přičemž aktuální výše ZCČ je veřejně dostupná online na internetových stránkách společnosti ČEPRO, kde je rovněž možné dohledat přehledně zpracovanou historii a vývoj cen pohonných hmot. Na webu je k dispozici také kalkulátor slev a možnost generovat nejrůznější přehledové grafy vývoje ceny jednotlivých produktů.

ČEPRO

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací