Události

Produkty / 25. srpna 2017 / Zdroj: PetrolPlaza / Autor: jk

Francouzský Total zvyšuje svůj vliv v Severním moři

Francouzský Total získal ropnou a plynovou divizi Maersk Oil&Gas od dánské přepravní společnosti A.P. Møller-Mærsk za 7,45 miliardy USD. Toto spojení by Totalu mělo zajistit pozici druhého největšího operátora v severozápadní Evropě.

Maersk Oil

Dohoda podléhá schválení příslušných orgánů pro hospodářskou soutěž, ale očekává se, že bude schválena během prvního čtvrtletí roku 2018. Dánsko se pak stane regionálním centrem všech provozů společnosti Total v Dánsku, Norsku a Nizozemsku, které budou založené na provozech Maersk Oil a silné pozici v regionu Severního moře. Společnost AP Moller-Maersk se naopak bude nyní více soustředit na oblast přepravy a logistiky, která se zdá být při dnešních nízkých cenách ropy rentabilnější. Total je připraven k podobným akvizicím lépe než jiné společnosti. I když hodnota majetku v oblasti těžby ropy ve světě zůstává po propadu cen nízká, francouzský podnik ukázal vůči poklesu cen suroviny solidní odolnost.
Dánská společnost A.P. Møller-Mærsk má více než 100letou historii a dnes je největší lodní přepravní společností na světě i největší společností v Dánsku. Zaměstnává asi 89 000 lidí a svými aktivitami zasahuje do 130 zemí.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ještě se nehlasovalo.

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia