Události

Spektrum / 31. srpna 2016 / Zdroj: MOL / Autor: TZ

Grantový program Zelené oázy rozdal 1,4 milionu korun

Společnost MOL Česká republika a Nadace Partnerství vyhlásily druhý ročník grantového programu Zelené oázy. Stejně jako během předchozího ročníku rozdá společnost MOL 1,4 milionu korun, které pomohou navrátit zeleň a vodní prvky do urbanizovaného prostoru. O granty ve výši až 140 000 Kč mohou obce, školy, spolky a další organizace zažádat do 30. října.

MOL zelené oázy

Zároveň organizátoři vyhlásili nejlepší projekt loňského ročníku, vítězem se stala zahrádka Montessori školky v Kladně. První ročník grantového programu Zelené oázy se těšil velkému zájmu, zasláno bylo více než 220 žádostí, které požadovaly celkovou částku 18 milionů korun. Nejčastěji o dotaci žádaly obce, asociace, školky a základní školy.
"Byli jsme nesmírně potěšeni zájmem veřejnosti aktivně se podílet na kultivaci svého okolí a vytváření lepších podmínek pro život ve městě a obcích. Vybírat z více než 200 projektů ty nejlepší byl pro nás závazek. O to víc nás těší úroveň realizace jednotlivých podpořených grantových projektů a zároveň potvrzuje správnost našeho rozhodnutí zahájit tento program. Prvním ročníkem jsme nastavili laťku hodně vysoko a jsme přesvědčeni, že i druhý ročník bude velice úspěšný," řekla Kristína Félová, generální ředitelka společnosti MOL Česká republika.
Grantová komise vybrala 20 projektů z jedenácti krajů, jež byly podpořeny částkou 1,4 milionu korun. Suma posloužila k navrácení zeleně a vodních prvků do měst a obcí. Vybudovány byly například bylinné zahrádky, vodní biotopy či vodárna pro děti. Při realizaci některých z projektů pomáhali také zaměstnanci MOLu.
"Chceme, aby projekty pomohly v co největší míře propojit obyvatele obce nebo města. Taková společná aktivita totiž může být vynikajícím nástrojem, jak lidi učit zodpovědnosti k místu, ve kterém sami žijí,"vysvětluje grantový manažer Nadace Partnerství František Brückner.
Nejúspěšnějším projektem prvního ročníku se stala zahrádka Montessori školky v Kladně. Na vytvoření interaktivního vzdělávacího prostoru kolem této mateřské školky, včetně vysázení keřů, stromů a vybudování zahradní dílny či čerpadla s dešťovou vodou se podílely děti i jejich rodiče. Školka tak za úspěšný projekt získala od společnosti MOL a Nadace Partnerství dalších 35 tisíc korun na nové vybavení.
"Rádi bychom vytvořili venkovní dílnu - přístřešek a v něm truhlářskou hoblici, aby děti mohly pracovat i venku, nejen ve třídě. Dále káď na vodu, kterou budou děti při pumpování využívat, zahradní stolek na sázení a kompostér," představuje plány školky Markéta Lážnovská z Montessori školky.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ještě se nehlasovalo.

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-01Kriminalita na čerpacích stanicíchObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia