Události

Alternativa / 10. srpna 2017 / Zdroj: E.ON / Autor: TZ

Hosté hotelu Holiday Inn Prague mohou využívat elektromobily společnosti E.ON

S inspirativní službou přišel hotel Holiday Inn na letišti Václava Havla. Jeho hosty nyní přepraví z letiště do hotelu elektrický minibus Nissan e-NV200. Hosté mají navíc k dispozici elektromobil Smart ED, který si mohou vypůjčit třeba na vyjížďku po městě. Oba elektromobily i nabíječku Wallbox poskytla hotelu společnost E.ON.

Nissan e-NV200 a Holliday Inn

"Hotel Holiday Inn Prague Airport se snaží o ekologický provoz. V minulosti jsme například na střechu hotelu instalovali solární panely, které částečně pokrývají energetickou spotřebu celého komplexu. Po předchozí úspěšné spolupráci se společností E.ON bylo dalším logickým a vítaným krokem nabídnout našim hostům možnost přepravy e-shuttle busem nebo zapůjčení Smartu ED. Reakce hostů jsou zatím velmi pozitivní,"vysvětluje Radek Brusák z Holiday Inn Prague.
Nissan e-NV200 dokáže přepravit z letiště do hotelu najednou až 7 osob. Druhou variantou přepravy je běžný shuttle na naftový pohon. Zahraniční turisté ale dávají přednost spíše tomu elektrickému."Do budoucna plánujeme zaměřit se zcela na variantu e-shuttlu,"doplňuje Brusák. Desítky hotelových hostů měsíčně také poptávají vypůjčení Smart Edu k vlastní přepravě po městě. Veřejná nabíječka na letišti, kterou dodala společnost E.ON, je v poslední době velmi vytížená, proto je v jednání instalace další nabíječky v prostorách hotelového parkoviště.
"Zapůjčení e-shuttle busu a Smart Edu pro potřeby hotelových hostů je součástí dlouhodobé podpory elektromobility v České republice, o kterou se společnost E.ON zasazuje,"říká Erika Širůčková ze společnosti E.ON Česká republika. Společnost E.ON dodala e-flotilu, která čítá Nissan, Smart Ed, elektroskútry a elektrokoloběžky i na brněnské letiště. Vůz Nissan zde však slouží k převozu zavazadel a dalšího materiálu v prostorách letištního areálu.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ještě se nehlasovalo.

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia