Události

Produkty / 9. srpna 2017 / Zdroj: Unipetrol / Autor: jk

Investice společnosti Unipetrol v Záluží u Litvínova neutuchají

Unipetrol by chtěl v areálu své rafinerie v Záluží u Litvínova zvýšit kapacitu výroby polypropylenu. V plánu je zvýšení výroby na z 350 kilotun ročně, investice dosáhly 100 milionů korun.

Unipetrol Záluží

Přispěje k tomu samozřejmě nová polyethylenová jednotka, jejíž stavba probíhá podle plánu. Jedná se aktuálně o největší investici v české petrochemii. V nedávné době byly instalovány velkoobjemové tlakové nádoby. Dosud bylo proinvestováno 55 procent z plánovaných 8,5 miliardy korun. Stavba by měla být dokončena koncem roku 2018 a pak nová polypropylénová jednotka nahradí starší ze dvou současných jednotek, které jsou aktuálně v Záluží v provozu.
Polypropylen je termoplastický polymer ze skupiny polyolefinů, které patří mezi nejběžnější plasty. Výchozí surovinou k výrobě jsou odpady vzniklé při zpracování ropy, polypropylen je proto levnější než ostatní syntetické materiály. Používá se v mnoha odvětvích potravinářského a textilního průmyslu a v laboratorních vybaveních. Unipetrol jej dodává zejména na evropské trhy. Největší odběratelé jsou z Česka, Slovenska a Německa.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia