Ivan Indráček opět vicepresidentem UPEI

Podzimní kongres Evropské asociace nezávislých petrolejářů (UPEI) zvolil pro následující tříleté období nové vedení, jediným Čechem v něm zůstává Ivan Indráček.

Indraček Ivan

Presidentem se po odstupujícím Berndu Schnittlerovi z Německa stal BelgičanThierry De Meulder (mimo jiné jeden z ředitelů Apetra, belgické agentury, která se stará o hmotné rezervy a monitoruje kvalitu pohonných hmot). Vicepresidenty pak byli zvoleni Teresa Sayers (Velká Británie), generální sekretářka Downstream Fuel Association, britské asociace jejímiž členy jsou například anglická pobočka Mabanaftu nebo Tesco, Emmanuel Riu (Francie), ředitel společnosti Dyneff, jedné z největších nezávislých petrolejářských firem, působících na francouzském a španělském trhu, Eric De Vries (Nizozemí), ředitel asociace NOVE, která již 107 let sdružuje holandské petrolejáře a Ivan Indráček (Česká republika), předseda představenstva SČS - Unie nezávislých petrolejářů. Ve vedení UPEI je jediným zástupcem ze zemí střední a východní Evropy a také jediným členem dosluhujícího vedení, který obhájil svou funkci.


UPEI (Union Pétroliere Européenne Indépendante) je evropskou asociací nezávislých petrolejářů založenou v roce 1962 v Paříži. Dnes zastupuje zájmy menších a středních firem z oboru při institucích Evropské Unie v Bruselu. Členství v UPEI je založeno na národních asociacích (těch je 14), od pražského kongresu 2011 se mohou stát přímými členy i firmy (těch je nyní 5). SČS (Unie nezávislých petrolejářů) se stala členem UPEI v roce 2002 jako vůbec první asociace ze zemí nově přistupujících k Unii. Mezi významnými členy UPEI je možno nalézt například německý holding Mabanaft (jeho sesterská společnost Oiltanking je jedním z největších skladovatelů pohonných hmot v Evropě), švýcarského operátora čerpacích stanic AVIA, irskou firmu DCC nebo také českou firmu W.A.G Payment Solutions. UPEI se snaží v Bruselu aktivně ovlivňovat evropskou energetickou politiku. Mezi aktuálními tématy lze dnes nalézt například úpravy směrnic Fuel Quality Directive, Energy Taxation Directive, Payment Services Directive, daňové podvody (podpora zavedení reverse-charge žadatelům ze střední a východní Evropy, změny EMCS) a další. Každé z uvedených témat má dopad na blízkou budoucnost petrolejářského trhu nejen "někde v Evropě", ale přímo u nás, v České republice.

 

Zdroj: UPEI

Diskuse

  • Ing. Martin Fajnor, 21. 10. 2014 14:43: Považuji za nutné uvést na pravou míru, že členem UPEI není švýcarský operátor čerpacích stanic AVIA, jak je nesprávně uvedeno, ale AVIA INTERNATIONAL se sídlem v Zürichu (sdružení 90 samostatných podnikatelů ze 14 evropských zemí pod mezinárodní značkou AVIA).
      Reagovat na komentář
    Přidat nový komentář

    Petrol Magazín

    Aktuální vydání2024/01 Téma číslaDistribuce pohonných hmot
    Aktuální číslo

    Přihlašte se k odběru novinek