Události

Alternativa / 22. září 2017 / Autor: jk

Nová rychlonabíjecí stanice E.on v Čestlicích je součástí evropského dotačního projektu Fast-E

V úterý 19. září byla slavnostně uvedena do provozu rychlonabíjecí stanice pro elektromobily od společnosti E.on na Obchodní ulici 111 v Čestlicích hned vedle hypermarketu Albert.

E.on Čestlice nabíjecí stanice

Tato stanice se již druhým zařízením, které jsou součástí projektu Fast-E. Na něm společnost E.on spolupracuje s Evropskou unií s cílem vytvořit ucelenou síť rychlonabíjecích stanic pro elektromobily v Čechách,  na Slovensku, v Německu a Belgii.
První taková stanice byla otevřena již 4. září v Jihlavě na parkovišti nákupního centra   v blízkosti dálnice D1.
Konkrétní doba nabíjení u obou stanic  je závislá na typu elektromobilu, nicméně pohybuje se zhruba kolem 35 minut, kdy se baterie stihne nabít na 80 %. Takovou rychlost nabití zajišťuje příkon 93 kW, kterým stanice disponují.
Obě stanice jsou přizpůsobena pro všechny typy elektromobilů respektive přípojek, které jsou dnes na trhu. Navíc je zde nabíjení do konce roku 2017 pro všechny zcela zdarma.
Jak nám sdělil Miloslav Fialka ze společnosti E.ON, do budoucna se plánuje výstavba dalších stanic v blízkosti významných silničních komunikací a ve velkých městech.

Hodnocení článku

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
4,5 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 1 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře
 • Petr 27.9.2017 17:04

  Dobrý den, děkuji přišel nám časopis čerpačka. Se zájmem jsem si v něm početl. Bohužel jsem se nedočetl. Všechno hezký, jen že zákazníka hlavně zajímá cena PHM na totemu. Doplnkový sortiment je dobrý pro přilepšení. Nebo má nahradit prodej PHM. Ono jede osto šest, otevírají další a další pumpy a pořád nic.......... Tady v ČRse to už asi nikdy nezmění.

  Reagovat na komentář

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

  Partneři PETROL.cz

  ColosseumEconomia