Události

Alternativa / 7. září 2017 / Autor: jk

Skotové chtějí zrušit auta na fosilní paliva již v roce 2032

Skotsko si stanovilo cíl ukončit prodeje automobilů poháněných benzínem nebo naftou do roku 2032. To o osm let dříve před časovým plánem navrženým pro zbytek Spojeného království.

Edinburgh, Skotsko

Netýká se to ovšem vozidel s hybridním pohonem, který kombinuje zážehový nebo vznětový motor s elektromotorem. "Přechod od benzínových a naftových automobilů zvláště užitkových vozidel k elektrickým a jiným pohonům s velmi nízkými emisemi probíhá a nabírá na tempu," říkal včera předseda SNP Nicola Sturgeon ve skotském parlamentu. "To je samozřejmě skvělé a proto nyní oznamujeme náš nový ambiciózní cíl zakázat prodej benzinových a naftových motorů ve Skotsku o osm let dříve než to stanovila vláda Spojeného království." Sturgeon ještě dodal, že Skotsko "masivně rozšíří počet nabíjecích stanic ve venkovských v městských lokalitách i na venkově po celé zemi, což by mělo účinně podpořit zavádění plug-in hybridů a čistokrevných elektromobilů. Je otázka, jak toho skotští poslanci dosáhnou, protože v rámci Spojeného království nemají tak velké pravomoci například v rámci danění vozidel.

Hodnocení článku

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
5 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 1 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře
 • Jan 9.1.2018 10:42

  Nedávno jsem o tom četl na Srovnátoru. Podobných států je čím dál víc. Brzy budou fosilní paliva tabu https://www.srovnator.cz/svetove-metropole-chteji-vyhnat-dieselove-motory-z-ulic

  Reagovat na komentář

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

  Partneři PETROL.cz

  ColosseumEconomia