Události

Alternativa / 28. února 2018 / Autor: jk

Společnost Ško-Energo bude budovat síť dobíjecích stanic pro elektromobily

Škoda Auto chce v následujících letech přímo v areálu svých závodů v Mladé Boleslavi a Kvasinách vybudovat tisíce dobíjecích stanic. Investorem bude automobilka, náklady se budou pohybovat ve stamilionech. Firma chce být připravena na chvíli, kdy začne ve svých závodech vyrábět elektromobily. Projektem byla pověřena energetická společnost Ško-Energo, kterou Škoda Auto částečně vlastní.

Škoda Vision X
Na autosalonu v Ženevě Škoda představí studii crossoveru s názvem Vision X. Jedná se o hybrid, který kombinuje spalovací motor na benzín nebo stlačený zemní plyn a elektromotor

První automobil značky Škoda, který využije dobíjecí stanici, vstoupí na trh již v roce 2019. Konkrétně půjde o Superb Plug-in Hybrid, který se bude vyrábět v Kvasinách. Čistokrevné elektromobily chce automobilka z Mladé Boleslavi vyrábět od roku 2020. Kromě závodů Škody však firma Ško-Energo hodlá dobíjecí stanice stavět i jinde, zatím hlavně na území okresu Mladá Boleslav. Za tímto účelem předstzavitelé firmy společně s městskými zastupiteli vytipovali již 30 míst, kde by se mohly dobíjecí stanice vybudovat. V roce 2018 vznikne prvních pět - jedna například u radnice v Mladé Boleslavi.
Loni již firma Ško-Energy rozjela první projekt na vybudování dobíjecích stanic v areálu servisního centra v Kosmonosech, aby elektromobily, které budou v servisu, měly nabíjecí prostory. Do budoucna firma vybuduje dobíjecí stanice na parkovištích pro zaměstnance. 
Společnost Ško-Energo je přes 20 let dodavatelem veškerých energií pro společnost Škoda Auto. Hlavním úkolem tohoto podniku je zásobování výrobních závodů elektrickým proudem, vodou, teplem, zemním plynem a stlačeným vzduchem. Kromě toho zásobuje teplem obyvatele, provozy a instituce Mladé Boleslavi. Škoda Auto má v této společnosti podíl 44,5 procenta.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ještě se nehlasovalo.

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-01Bezpečnost na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia