Srovnání kapalin do ostřikovačů z hlediska praktičnosti použití

Z hlediska praktického používání kapalin do ostřikovačů vítězí hotové směsi pro běžné použití. Koncentrát je vhodný pro cesty do zahraničí a tablety jsou spíše nepraktickým výstřelkem.

Kapaliny do ostřikvačů 1

Hotové směsi - pohodlné doplnění

Jednoznačnou výhodou hotových směsí do ostřikovačů je rychlost a jednoduchost doplnění kapaliny; spotřebitel nemusí řešit žádné ředící poměry ani zajišťovat zdroje vody pro namíchání koncentrátu. Značkové kapaliny pro přímé použití (ready to use) jsou již z výroby připraveny jako ideální mix požadovaných vlastností - mycí schopnosti, vůně, minimální pěnivosti při nalévání atd. V letním období navíc není cenová úspora čerpaná ředěním koncentrátů s ohledem na jejich spotřebu, na rozdíl od zimních kapalin, tolik zajímavá.

Koncentrát na cesty do zahraničí

SHERON koncentrát 1:100 v lahvičce 250 ml ale naopak doporučujeme pro cesty do zahraničí, kde je možné jeho mícháním finanční prostředky ušetřit. Zejména v západní Evropě jsou ceny kapalin do ostřikovačů vyšší než v tuzemsku. Lze připravit až 25 litrů hotové směsi. Malá lahvička přitom zabere v zavazadlovém prostoru minimum místa.
Koncentráty by se měly ředit demineralizovanou vodou. Běžná voda z řadu obsahuje minerály, které mohou způsobit úsady v tryskách ostřikovačů a tím snížit jejich funkčnost či je při dlouhodobém používání dokonce ucpat.

Tablety - spíše nepraktický výstřelek

Tablety suplující letní směsi do ostřikovačů jsou spíše nepraktickým výstřelkem. Ochranná mřížka proti nečistotám v nádržce ostřikovače znemožňuje přímé rozpuštění v nádržce, kapalinu je třeba připravit "bokem". Tyto možnosti řidič na cestách, kdy mu blikne kontrolka prázdné nádržky, zpravidla nemá.

 

 



Autor: PR, Vít Erben

Diskuse

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/01 Téma číslaDistribuce pohonných hmot
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek