Také Benzina zavádí prodej léčiv na čerpacích stanicích

​Do konce prázdnin se na 50 vybraných čerpacích stanicích Benzina objeví volně prodejné léky. Společnost tím odpovídá na poptávku zákazníků, kteří už nebudou muset v případě akutních potíží hledat během svých cest nejbližší lékárnu.

Benzina Medipoint

Společnost Benzina se spojila se značkou Medipoint a počínaje 30. červencem spouští postupně na vybraných čerpacích stanicích prodej volně dostupných léčiv, jako například Paralen, Kinedril, Nurofen a Visine. Jde zejména o léky, které mají pomoci s akutní bolestí, teplotou nebo nevolností. Celkem je v sortimentu čerpacích stanic Benzina 15 druhů vyhrazených léčiv (specifikované zákonem), dále 20 dalších přípravků a potravinových doplňků.
"Pro prodej léčiv jsme vytipovali zejména lokality na dálničních tazích a silnicích první třídy, kde je vysoká frekvence dopravy. V případě, že se u některého řidiče či spolujezdce objeví nežádoucí zdravotní obtíže, které mohou ovlivnit pohodlí i bezpečnost cestování, jsou volně prodávané léky na čerpací stanici vítanou službou," uvedl za Benzinu Filip Balcárek, ředitel pro shop a gastro. "Vybírali jsme také čerpací stanice ve městech, kde je nepřetržitý provoz a kde můžeme zákazníkům nabídnout okamžitou pomoc i v nočních hodinách," dodává Filip Balcárek.
Do konce srpna bude prodej léků zaveden na vybraných 50 čerpacích stanicích. Prodej léčiv bude probíhat za asistence personálu čerpací stanice, který bude také zákazníkům schopen poskytnout základní informace o prodávaných léčivech. V následujících měsících bude Benzina vyhodnocovat výsledky prodeje léčiv a rozhodne o případném rozšíření do dalších lokalit. Benzina v současnosti provozuje nejširší síť čerpacích stanic v České republice. Celkem je to 338 čerpacích stanic. Medipoint už podobným způsobem spolupracuje i s čerpacími stanicemi OMV, jeho farmaboxy jsou už na 149 stanicích této sítě.Benzina

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací