Události

Spektrum / 8. prosince 2016 / Zdroj: Pirelli / Autor: TZ

Unikátní kalendář Pirelli jde do dražby, peníze z ní získá Masarykův onkologický ústav

V úterý byla v Praze představena 44. edice kultovního kalendáře Pirelli. Tiskne se jej vždy jen omezené množství a každý kalendář má své pořadové číslo. Jeho unikátnost nespočívá pouze v omezeném nákladu, vynikajícím fotografovi a mimořádných fotografiích, ale také v tom, že není určen k prodeji.

kalendar Pirelli 2017

Letošní kalendář je dílem Annie Leibovitz, autorem je německý fotograf Peter Lindbergh, který pro Pirelli fotil kalendář už dvakrát, v letech 1996 a 2002.  V letošním kalendáři se objevují známé herečky - Nicole Kidman, Penelope Cruz, Uma Thurman, Julianne Moore či Kate Winslet. Kalendář vznikal v Los Angeles, New Yorku, Londýně, Berlíně a na pláži poblíž francouzského města Le Touquet.
Kalendář Pirelli patří mezi fenomény uměleckého a kulturního světa. Všech 43 předešlých ročníků je jistou oslavou ženské krásy zachycenou v různých koutech světa. Každý ročník nese specifický rukopis svého autora sledujícího vybrané téma. Pirelli jej věnuje vybraným zákazníkům, významným osobnostem, například královským rodinám ve Velké Británii či ve Španělsku, a je samozřejmě také předmětem zájmu sběratelů. Existuje ještě jedna cesta, jak kalendář získat. V mnoha zemích jej Pirelli draží a výtěžek je určen na charitativní účely. Jeden výtisk kalendáře Pirelli 2017 věnuje stejnojmenná italská firma do veřejné internetové aukce i v České republice. Výtěžek z dražby získá Masarykův onkologický ústav, který peníze použije na nákup přístrojů.  Dražba proběhne 12. prosince 2016 na serveru iDnes.cz.
"Je to již šestnáctá dražba kalendáře Pirelli v České republice a vždy byl výtěžek věnován Masarykovu onkologickému ústavu," uvádí Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech a pokračuje: "Ten jej použil například na rozvoj oddělení magnetické rezonance nebo kryochirurgie, přenosného ultrazvu kového přístroje usnadňujícího onkologické operace , či na nákup ozařovacího lůžka . N yní potřebuj e nové chirurgické nůžky k harmonickému skalpelu, elektrochirurgickou koagulační jednotku, hrudní sání a kryochirurgické pero pro kryoterapii , tedy přístroje v celkové hodnotě 360 000 korun. B yli bychom rádi, kdyby výtěže k dražby uhradil alespoň některé z nich. Jednotkou k aždého kalendáře je vždy den a jsem velice rád, že i ten jeden den, kdy probíhá dražba, nám může pomoci k nalezení štědrosti a ochoty pomoci druhým. Kalendář Pirelli není výjimečný jen svou historií, ale také svou přítomností propojenou s celou řadou dobro činných projektů. " 

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ještě se nehlasovalo.

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-01Kriminalita na čerpacích stanicíchObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia