Události

Spektrum / 24. února 2017

Unipetrol prodloužil partnerství s VŠCHT

Zástupci Unipetrolu a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze podepsali smlouvu o strategickém partnerství, která prodlužuje vzájemnou dlouhodobou spolupráci pro rok 2017. Unipetrol podpoří VŠCHT Praha částkou 800 tisíc Kč.

VŠCHT

"Víme, že přítomností utváříme budoucnost. Jsme petrochemická společnost, a proto se snažíme co nejvíce podporovat propagaci technických a přírodních oborů a těsnou spoluprací s VŠCHT připravovat její studenty na případnou profesní kariéru u nás," řekl Andrzej Modrzejewski, generální ředitel Unipetrolu, a vysvětlil: "Čas nelze zastavit, i u nás probíhá postupná generační výměna. Během následujících deseti let budeme muset nahradit až čtyři sta našich vysoce kvalifikovaných a zkušených zaměstnanců."
"Naše úzká spolupráce trvá již 15 let. V areálu litvínovského výrobního závodu je již třetím rokem společné univerzitní centrum, ve kterém přímo v prostředí výroby absolvuje formou denního nebo dálkového studia přes čtyřicet studentů petrochemické a rafinérské obory," řekl Karel Melzoch, rektor VŠCHT Praha, a dodal: "Spolupracujeme také na projektech pro střední školy. Jedním z nich je například chemická olympiáda.
V rámci partnerství podpoří Unipetrol až devět projektů, které jsou zaměřeny na propagaci chemických oborů, vzdělávání pedagogů středních a základních škol a na podporu studentů VŠCHT. Studenti získají až 220 000 Kč za nejlepší diplomové práce a za nejlepší studijní výsledky. Speciální ohodnocení získá diplomová práce na téma Unipetrolu. Tradičně je podporován propagační projekt Hodina moderní chemie, kdy studenti VŠCHT vystupují na různých školách po celé České republice s interaktivní ukázkovou hodinou plnou pokusů. Mezi další společné projekty patří chemická olympiáda pro nejvyšší ročníky středních škol. Na vzdělávání pedagogů míří společné projekty Letní škola středoškolských učitelů a Podzimní škola učitelů základních škol. V rámci studentské vědecké konference jsou každým rokem finančně odměňovány nejlepší prezentace.
Dlouhodobá spolupráce, která začala v roce 2002, vyvrcholila v roce 2015 založením Univerzitního centra VŠCHT Praha - Unipetrol, které sídlí přímo ve výrobním areálu Unipetrolu Chempark Záluží v Litvínově. Centrum dnes navštěvuje 33 studentů bakalářských a 12 studentů magisterských oborů, kteří si vybírají ze tří specializací: chemie a chemická technologie, alternativní energie a životní prostředí nebo technologie potravin.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-01Kriminalita na čerpacích stanicíchObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia