Události

Produkty / 26. července 2017 / Zdroj: Policie ČR / Autor: jk

V táborském skladu Čepra se kradly pohonné hmoty, zadrženi byli i tři zaměstnanci

Před 14 dny provedla policie zákrok proti zlodějům pohonných hmot ve skladu Čepra v Táboře. Akce byla připravována v úzké součinnosti s vedením společnosti a zatčena byla skupina zaměstnanců společnosti.

Policie - úzké (z ilustračních)

Pachatelé pohonné hmoty kradli poměrně sofistikovaným způsobem, kdy při krádeži provedli nelegální zásah do technologického zařízení čerpací soustavy. Přímo při činu byly na místě zadrženy čtyři osoby, a to muži středního věku. Jednalo se o tři zaměstnance společnosti a další osobu, která pohonné hmoty z objektu vyvážela a následně distribuovala.
Policisté také zajistili dvě cisterny a zařízení, které pachatelé při krádeži používali. Při následných prohlídkách bytových i nebytových prostor pak byly zajištěny další zásoby pohonných hmot a finanční výnosy z nich. Souhrnná hmotná škoda a celkové množství odcizených pohonných hmot jsou nyní předmětem šetření.
Všichni čtyři muži byli obviněni z trestného činu krádeže. Zároveň byl podán podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby. Na případu kriminalisté dále pracují a není vyloučeno prokázání trestné činnosti dalším osobám, překvalifikování obvinění či jeho rozšíření o další trestné činy. Již v této chvíli jsou obvinění muži ohroženi trestem odnětí svobody na dobu až pěti let.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-01Bezpečnost na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

Czechbus

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia