Události

Spektrum / 9. června 2017 / Zdroj: Hospodářské noviny

Valná hromada největší české petrochemické skupiny

Představenstvo společnosti Unipetrol na středeční valné hromadě navrhlo dividendu ve výši 8,30 Kč na akcii, což je celkem asi 1,5 miliardy korun.

peníze - úzké (z ilustračních)

Menšinoví akcionáři z finanční skupiny J&T jsou dlouhodobě nespokojení s její výší a tvrdí, že jde o důsledek špatného hospodaření ve společnosti. Ta letos měla rekordní čistý zisk téměř 8 miliard korun. "Dosáhli jsme historicky nejlepších finančních výsledků a cena akcií naší společnosti od začátku roku výrazně posílila v řádu desítek procent. To přirozeně přináší vzrušenější diskusi na téma rozdělení zisku," komentoval dlouhou valnou hromadu Pavel Kaidl, tiskový mluvčí Unipetrolu.

Pozn. akcionáři: PKN Orlen 63 procent, J&T 23 procent, žádný další akcionář nemá více než 5 procent (zejm. investiční fondy, banky, aktivní skupina 103 drobných akcionářů)

Zástupci Unipetrolu tvrdí, že jejich cílem je dlouhodobý rozvoj Unipetrolu a zvyšování výplaty dividendy na akcii. "A to se nám za rok 2016 podařilo," sdělil mluvčí Kaidl s odkazem na loňskou dividendu 5,52 koruny na akcii. Největší investicí Unipetrolu je stavba nové polyetylenové jednotky v Litvínově, která má být dokončena v polovině roku 2018.  Zároveň jde o největší investici v českém chemickém průmyslu za řadu let.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-05Skladování pohonných hmot a produktů pro čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia