Vína VOC Znojmo představují jistotu

Předvánoční nabídka shopů na čerpacích stanicích se často rozrůstá o sortiment, který dobře poslouží i jako skvělý vánoční dárek. Mezi velmi oblíbené v tomto směru patří u nás i vína. Mnozí zákazníci se již nespokojí jen s pěknou vinětou, ale zajímá je i kvalita či původ. Sázku na jistotu v tomto ohledu představují moravská vína s certifikací VOC Znojmo.             

VOC Znojmo

"Značka VOC Znojmo je uznaná jako produkt s Chráněným označením původu, což výrazně posílilo naše postavení na trhu s víny, neboť nyní nabízíme zákazníkům víno s jasným a čitelným rukopisem," pochvaluje si přijetí apelačního systému předseda VOC Znojmo František Koudela. Založení VOC Znojmo, prvního apelačního systému v Česku, se setkalo s obrovským úspěchem a odezvou. Popularita i prodej certifikovaných vín, která odrážejí unikátní terroir a specifické klima na Znojemsku, výrazně stoupá.
Apelační systém se týká pouze vín vyrobených ze tří nejtypičtějších odrůd Znojemska, a sice Sauvignonu, Ryzlinku rýnského a Veltlínského zeleného, případně jejich cuvée. Navíc veškerá réva, z níž se víno VOC Znojmo připravuje, musí pocházet výhradně z pečlivě vybraných a vinaři spolku uznaných viničních tratí.
V současné době je členem VOC Znojmo osmnáct renomovaných vinařství. "Všichni členové VOC Znojmo dobrovolně přistoupili na dodržování velmi striktních pravidel při výrobě vín, která se týkají omezení zbytkového cukru ve víně, redukce hroznů na keři či zákazu zrání na kalech či barikování vín," vypočítává Koudela s tím, že díky jasně nastaveným pravidlům mají certifikovaná vína VOC Znojmo svůj nezaměnitelný charakter, typický pro Znojemsko. Jsou svěží, aromatická, šťavnatá a příjemně pitelná.
Pro vína, která mají dostat označení VOC, platí striktní pravidla. Ještě přísnější, než jaká definuje zákon. Označení VOC ale cílí v první řadě na spotřebitele, který má díky tomuto označení jistotu, že si kupuje kvalitní víno, které je typické pro danou oblast. "Každé víno má svou typickou charakteristiku. Sauvignony s vůni broskví, černého rybízu a angreštu, Ryzlink rýnský s vůní medu a lipového květu a Veltlínské zelené s muškátovým nádechem či mandlovými tóny, kořenité a peprné," vysvětluje František Koudela.
Vína VOC Znojmo je možné ochutnat při řadě příležitostí. VOC Znojmo má dokonce vlastní informační centrum přímo v srdci Znojma, ve Vlkově věži, kde nabízí nejen prodej svých vín a jejich degustaci, ale také četné informace o vinařských akcích či otevřených sklepích. Ochutnat vína VOC Znojmo je možné na prestižních veletrzích Wine&Prague či Špilberk Food Festival, nebo ve specializovaných vinných barech, například ve Vin Vin vinném baru v Praze.


Současní členové VOC Znojmo

DV Promotion, Ing. Josef Dobrovolný - Vinný sklep, Vinařství Piálek & Jäger, Vinařství Kořínek,   Víno Vaněk, Vinařství Lahofer, Vinařství Líbal, Vinařství rodiny Špalkovy, Vinařství Waldberg Vrbovec, Vinné sklepy Lechovice, Vino Hort, Zemědělské družstvo Hodonice, Znovín Znojmo, Vinařství Sádek, Vinice - Hnanice, Vinařství Hanzel, Arte Vini a Josef Kořínek.

VOC Znojmo

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací