Události

Spektrum / 13. prosince 2016 / Autor: TZ

Vznětový nebo spalovací motor? Záleží na tom, jak velký je to automobil

Ze statistik autobazarů AutoPoint, které patří do skupiny Auto Palace, vyplývá, že zákazníci při nákupu malých vozidel chtějí benzinové motory, u ojetých automobilů střední třídy a výše pak převažují vznětové motory.

AutoPoint bazar

Podle statistik sítě autobazarů AutoPoint lidé kupují více malých vozů s benzinovým motorem než zákazníci, kteří si pořizují vozy střední a vyšší třídy. Ve srovnání tříd to pak v detailu vypadá tak, že 9 z 10 automobilů kategorie "malých vozů" mají pod kapotou zážehový motor, naopak majitel každého čtvrtého z pěti vozů spadajícího do vyšší katergorie odjíždí z autobazaru ve vozidle, které pohání turbodiesel.
"Naše statistiky nepoukazují na nic převratného, pouze potvrzují tento dlouhodobý fakt," říká Ralph Howie, generální ředitel Auto Palace pro ČR a SR. "Ojetiny se vznětovým motorem si u nás často pořizují lidé, kteří častěji a dále cestují, ať už jsou to rodiny s dětmi, zaměstnanci firem dojíždějící každodenně do práce nebo podnikatelé cestující za byznysem. Naopak pro malé vozy si k nám chodí čím dál tím častěji lidé staršího věku, kteří vůz používají k dojížďkám na nákup, k lékaři nebo na výlety po okolí," dodává Ralph Howie.
Společnost AutoPoint má ve svém portfoliu téměř 1500 ojetých automobilů - od vozů nižší, střední i vyšší třídy, přes off-roady, užitková vozidla nebo minibusy.

 

Hodnocení článku

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
3 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 1 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře
 • Pavel 3.1.2017 07:06

  Vznětový nebo spalovací motor? Mezi čím si mám vybrat? Čekal jsem, že sem někdo napíše, ale buď ten článek nikdo nečte, (po sobě ani autor) a nebo to všichni přehlížejí...

  Reagovat na komentář

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-02Ženy nejen na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

  Partneři PETROL.cz

  ColosseumEconomia