Přehled aktualit

Rubrika:

Prezentace (po kliknutí na jméno přednášejícího) a fotografie z akce PETROLsummit17 naleznete  v záložce akce.

Spektrum / 5. května 2017

Mladoboleslavský medvěd přitahuje pozornost

Automobilem roku, alespoň z hlediska pozornosti, kterou mu věnovala česká média, se v loňském roce stal jednoznačně nový model v nabídce mladoboleslavské automobilky s názvem Kodiaq. Až sedmimístné SUV přináší do svého segmentu velký prostor, chytré detaily a hlavně efektivní výkony. Škoda Kodiaq 2.O TDI

Shop a gastronomie / 5. května 2017

Posádky aut hledají příjemnou atmosféru

Spousta aut za klimatických kalamit vůbec nevyjíždí. Pohled na hlavní dopravní tepny ale dokazuje, že i v těchto podmínkách je dost motoristů, kteří prostě za volanty usednout musí. Čerpací stanice na mnohonásobně nebezpečnějších trasách mohou být jejich skutečnou spásou.

Alternativa / 4. května 2017

E.ON podporuje čisté zdroje v dopravě

Společnost E.ON nezůstává pozadu za celosvětovými trendy a vyvíjí po celé Evropě mnoho aktivit jak v oblasti elektromobility, tak dalších alternativních paliv, jako je například CNG (stlačený zemní plyn).

Čerpací stanice / 4. května 2017

Řízení rizik

Po delší době se vracím na stránky PETROLmagazínu s příspěvky zabývajícími se fyzickou bezpečností, kriminalitou, případně rozborem konkrétních rizik, a také s radami a návody, jak je možné konkrétním bezpečnostním rizikům předcházet a čelit. V jednotlivých dílech se budeme věnovat různorodým bezpečnostním tématům nejen z pohledu teorie, ale především praxe. První příspěvek bude ale ryze teoretický a má za úkol nastínit rozsah a klasifikaci bezpečnostních rizik.

Shop a gastronomie / 3. května 2017

Teplé potěšení nejen v zimě

Významná německá potravinářská firma Dallmayr Kaffee, která dodává svou kávu a čaj mnohým tuzemským čerpacím stanicím, a to včetně automatů na jejich přípravu, přichází s novým sortimentem čajů a novým designem obalů. Spojila kvůli tomu síly se svou dceřinou společností Haimbs, která bude v budoucnu prodávat své zboží rovněž pod značkou Dallmayr.

Produkty / 2. května 2017

Spotřeba CNG meziročně vzrostla o 36 procent

Spotřeba stlačeného zemního plynu (CNG) pro dopravu dosáhla v ČR v roce 2016 téměř 60 mil. m3. Meziroční nárůst tak přesáhl 36 procent. Největším prodejcem CNG v ČR zůstává společnost Bonett Gas Investment (7,5 mil. m3).

Čerpací stanice / 2. května 2017

Na zvýšenou poptávku po CNG jsme připraveni

S ředitelem společnosti GIA Czech Republic Martinem Rybářem jsme si povídali o peripetiích se sloučením dvou odlišných firemních kultur, novém rozložení sil na světovém trhu s výdejními stojany i nových produktech a technologiích na čerpacích stanicích.

Mytí a servis / 2. května 2017

Jedno auto za tři a půl minuty

Když sjedete z dálnice D1 na exitu 146, přijedete do městské části Velkého Meziříčí, která si říká Karlov. Zde se na velké ploše okolo hlavní silnice rozkládá obrovský areál pro kamiony a osobní automobily a další služby všem motoristům rodinné firmy Dvořáků. Jeho součástí je mimo jiné servis i myčky pro kamiony. Právě ty přivedly před dvěma roky majitele firmy na myšlenku postavit i myčku pro osobní automobily.

Produkty / 28. dubna 2017

Na pumpě u dálnice si za litr benzínu připlatíte i 5 korun. Vyšší ceny jsou podle odborníků opodstatněné

Ceny pohonných hmot u dálnic a hlavních silničních tahů jsou obecně výrazně vyšší než ve zbytku republiky. Motoristé si musejí na litru připlatit až 5 korun. Dle šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže je vše v pořádku a odborníci se shodují, že vyšší ceny benzínu a nafty u dálnic mají tržní, ale i čistě ekonomické důvody. Firmy a podnikatelé tyto cenové rozdíly eliminují využitím plošných cen.

Čerpací stanice / 28. dubna 2017

Hory, benzin a hamburgery

Když se blížíte po silnici první třídy E461 od Brna nebo Svitav ke Krhovu, barevný totem v typických barvách sítě Eurobit je vidět z velké dálky stejně dobře jako velký nafukovací hamburger na střeše shopu této čerpací stanice. Jedna z větších pump čistě českého provozovatele sítě čerpacích stanic láká nejen na solidní ceny pohonných hmot, ale také na stylovou americkou restauraci.

Čerpací stanice / 28. dubna 2017

Oáza motoristů na kraji šumavského národního parku

Čerpací stanice v šumavském městečku Kašperské hory vyrostla krátce po sametové revoluci, někdy v polovině prvního desetiletí nového tisíciletí se pak stala součástí řetězce RoBiN OIL, který je ze 73 čerpacími stanicemi šestý největší na českém trhu. Pumpa v Kašperkách patří mezi ty menší. O tom, jak se na horách daří prodávat pohonné hmoty a jaké další služby jsou s tím spojené, jsme si povídali s provozovatelem čerpací stanice Martinem Pavlem.

Shop a gastronomie / 28. dubna 2017

Jaro je zpátky. A s ním čas na skvělá růžová vína!

Zatímco bílá a červená vína se pijí bez větších výkyvů po celý rok a jejich výběr spíše záleží na jídlech, která mají doprovázet, růžová vína jsou považovaná za vína sezónní, jež patří na stůl hlavně na jaře a v létě. Proč tomu tak je?

Čerpací stanice / 27. dubna 2017

Pomalu, ale jistě

Bezobslužné tankování se šíří Českem. Počty míst, kde lze přímo na stojanu zaplatit kartou nebo hotově a odjet, však přibývají rychleji v plánech investorů než ve skutečnosti.

Produkty / 27. dubna 2017

Unipetrol dosáhl v prvním čtvrtletí téměř tři miliardy Kč čistého zisku

Největší česká petrochemická skupina Unipetrol zveřejnila hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2017.

Produkty / 27. dubna 2017

PKN ORLEN vstoupil na trh s leteckými palivy v České republice

Od 1. dubna 2017 dodává společnost PKN ORLEN vysoce kvalitní palivo A-1 do letadel na Letišti Václava Havla v Praze, které je největším mezinárodním letištěm v České republice. Výrobcem a subdodavatelem leteckého paliva je Unipetrol, člen kapitálové skupiny ORLEN. PKN ORLEN tímto poprvé rozšiřuje své služby mimo svůj domácí trh a chce postupně rozšiřovat portfolio operátorů, mezi něž patří největší letecké společnosti světa.

|◄     76-90   91-105   106-120   121-135   136-150     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-05Z rafinerie na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

Czech bus 2017


CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia

     
    G7-banner_kapka_647x87.gif