Přehled aktualit

Rubrika:
Čerpací stanice / 17. července 2017

Tři nejčastější kriminální rizika na čerpací stanici

V minulém čísle časopisu PETROLmagazín byla nastíněna oblast možných rizik. Nyní si uvedeme několik důležitých informací, které se vztahují ke třem nejfrekventovanějším kriminálním rizikům v souvislosti s provozem benzinových čerpacích stanic. Pojem kriminální riziko zde nezahrnuje pouze oblast trestního práva, ale kriminalita je pojímána i jako přestupkové jednání či sociálně patologické jevy, které nemusejí být právem postižitelné.

Produkty / 30. června 2017

Bonett překročí počet 30 vlastních CNG stanic

Společnost Bonett pokračuje v dalším posilování sítě vlastních plnicích stanic CNG. Již v průběhu června a července otevře osm nových stanic. Na konci roku má v plánu provozovat až čtyřicet CNG stanic. Jedná se o největší síť v rámci České republiky.

Shop a gastronomie / 30. června 2017

Pumpy provoněné (nejen) jarem

Byla to prý nejtvrdší a nejdelší zima za posledních sedmdesát let! To se samozřejmě výrazně projevilo v prodejích zimního zboží automotive a dalo za pravdu všem, kdo jeho objednávky a nákupy na ČS nepodcenili. Znovu se tak potvrdilo, že omezování či rušení regálů s autopotřebami není správnou cestou. Ostatně, kulminující expedice jarních a letních položek k údržbě a provozu aut včetně řady novinek je toho důkazem.

Spektrum / 30. června 2017

Všeuměl pro každou situaci

Také ve druhém testu Petrol magazínu se budeme věnovat automobilu, který může vyrazit mimo silnice. Poprvé v historii třídy E se na trhu objevuje varianta s názvem All-terrain.

Shop a gastronomie / 29. června 2017

Místo pro rande? Benzinka!

Téměř všichni žijeme z větší části na kolech, a to jak v práci, tak ve svém volnu. Přesto mezi lidmi zatím nezanikla touha a nutnost setkávat se, i když mobilní technika a elektronická komunikace pro to dělají vše. Naštěstí jsou chvíle, kdy je potřeba podívat se jeden druhému do očí, říci si něco, co nemusí slyšet někdo další, a alespoň chvíli se chovat trochu „normálně“. To samozřejmě vyžaduje i odpovídající prostředí – mnohé čerpací stanice je nabízejí.

Čerpací stanice / 28. června 2017

Benzina dá na modernizaci miliardu. Půjde cestou samoobslužných stanic

Benzina z petrochemického holdingu Unipetrol plánuje do roku 2018 investovat do modernizace svých čerpacích stanic více než miliardu korun, řekl ředitel Benziny Marek Zouvala. Největší konkurent Benziny, skupina MOL, dříve uvedla, že mezi roky 2017 a 2019 chce do modernizace a dokončení přejmenování svých stanic v Česku investovat 2,5 miliardy korun, z toho téměř miliardu letos.

Mytí a servis / 27. června 2017

Špičková myčka na periferii moravské metropole

Pokud jedete z Brna na Hodonín, kousek od moravské metropole se projíždí obcí Telnice. Zde si v roce 2000 otevřel pneuservis Tomáš Kejda. Pneuservis nyní provozovaný pod hlavičkou firmy Vianor, která zastřešuje evropský prodej a servis pneumatik Nokian, se rozšířil o autoservis a koncem loňského roku vyrostla hned vedle další budova, kde se skrývá zbrusu nová portálová myčka a box pro ruční mytí exteriéru i interiéru vozidel.

Čerpací stanice / 26. června 2017

Pumpařský byznys je transparentní

Žádné nezákonné domlouvání cen, ale spíš určitý vzájemný vliv konkurečního prostředí. Tak lze krátce shrnout výsledky rozsáhlé a koncem loňska zveřejněné analýzy maloobchodního trhu čerpacích stanic, ve které Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vyhodnotil cenová data českých benzinek za období let 2008 až 2015.

Spektrum / 23. června 2017

Jubilejní 20. ročník Autoshow Praha 2017 bude nejlépe obsazeným autosalonem v ČR

Na plné čtyři dny, 5. 10. - 8. 10. 2017, se Výstaviště v Holešovicích stane dějištěm již 20. ročníku známého autosalonu, který představí novinky renomovaných značek, ale současně překvapí svým inovativním doprovodným programem.

Produkty / 23. června 2017

Velmi dostupný letní benzin

Ropa je na svých letošních minimech. Řidiči se tak mohou radovat nejen z prázdnin, ale i z toho, že budou laciné. Litr benzinu stojí nyní v Česku průměrně jenom 35 haléřů více než před rokem. Přitom loňská motoristická sezona patřila k těm absolutně nejlevnějším. Litr Naturalu95 se o prázdninách prodával průměrně za 29,40 koruny.

Produkty / 22. června 2017

Ministerstvo průmyslu a obchodu vynakládá peněžní prostředky na zahlazování následků hornické činnosti účelně a hospodárně

Vláda projednala Kontrolní závěr Nejvyššího kontrolního úřadu a stanoviska Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva financí. Peněžní prostředky určené na zahlazování následků hornické činnosti obě ministerstva spolu se státním podnikem DIAMO poskytovala účelně a hospodárně.

Produkty / 21. června 2017

Nakoupíme krizovou ropu za miliardu? Zbytečnost, nutnost, hádají se úřady

Před dvěma lety šlo o střet mezi dnes už bývalými ministry: Janem Mládkem a Andrejem Babišem. Šéf resortu průmyslu kopal za miliardové doplnění ropy pro krizové situace, správce státní kasy to považoval za zbytečné. Plán tehdy padl. Dnes bude o obří zakázce vláda jednat znovu.

Čerpací stanice / 20. června 2017

EuroOil prochází zásadní modernizací

Značka EuroOil je na českém pumpařském trhu relativně nová. Přitom její modré pumpy s písmeny EO v logu patří k té nejdelší tradici českých čerpacích stanic. Kdysi zaostalé a technologicky nevyhovující stanice, část bývalé Benziny, patří dnes státnímu Čepru a jde o to, aby se tahle převážně vesnická síť dostala na úroveň požadavků současné doby, případně ještě dál.

Čerpací stanice / 19. června 2017

Ani penězi, ani kartou... Plaťte mobilem!

Masterpass je globální platební služba, která umožňuje bezpečně a pohodlně nakupovat prostřednictvím digitální peněženky online i v kamenných prodejnách u vybraných obchodníků.

Alternativa / 19. června 2017

Budoucnost podle vašich přání. Tak zní název nové televizní kampaně E.ON

Energetická společnost E.ON spustila novou reklamní kampaň s cílem posílit povědomí o značce na území České republiky. Kampaň s názvem Budoucnost podle vašich přání startuje televizním spotem. Reklama prezentuje zejména přesahy společnosti do odvětví budoucnosti, jako jsou chytrá řešení pro zákazníky, podpora nových technologií a udržitelné zdroje.

|◄     76-90   91-105   106-120   121-135   136-150     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-02Ženy nejen na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia