Česká pošta přestane sledovat ceny benzinu

Projekt Tankujlevněji.cz, který sleduje ceny na českých pumpách, končí. Česká pošta se mu na konci ledna přestane věnovat. Zástupci pošty tvrdí, že splnil očekávané cíle.

Česká pošta

"S ohledem na další strategii směřování podniku, související zejména s posílením kapacity doručovatelské sítě, dojde současně k ukončení terénního sběru informací na všech čerpacích stanicích," popisuje mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Pošťáci se zkrátka mají věnovat doručování zásilek.
I když projekt končí, pošta dál hledá někoho, kdo by portál převzal a případně jej dál provozoval. Partnera ale hledá od loňského jara a zatím marně. Představovala si například spolupráci s některým vydavatelstvím či webovým portálem, které by sledování cen benzinu zařadily mezi své služby.
Pošta web spustila na jaře 2013. Projekt měl být součástí proměny pošty na moderní společnost. Vedle monitorování cen benzinu v roce 2013 zvažovala například i měření rychlosti na silnicích. Ač bylo proklamováno, že sledování cen benzinu je služba veřejnosti, argumentovalo se i tím, že jde o součást boje proti kartelům. Proto nový web podpořil i tehdejší ministr průmyslu Martin Kuba. Pošťáci měli objíždět benzinové pumpy a sledovat ceny paliva a ministerstvo průmyslu je za to mělo platit. To se nakonec nestalo.
Další problémy se už jen kupily. Web dlouhodobě vykazoval vysokou chybovost. Pošťáci opisovali ceny jiného paliva nebo jako aktuální uváděli ceny, které již řadu dní neplatily. Rozdíly přitom byly extrémní, z jedné z nejlevnějších pump dokázala nepozornost pošťáka udělat nejdražší stanici v Česku. Chyba ale nemusí být na straně pracovníků v terénu, ti totiž informace posílají SMS zprávou. Před časem se dokonce bouřili, že je sledování cen benzinu zdržuje od práce a nic z toho nemají.

Autor: Roman Šitner, Zdroj: Hospodářské noviny

Diskuse

Petrol Magazín

Aktuální vydání2020/06 Téma číslaPandemie čerpací stanice nezavřela
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek