Chorvatská INA modernizuje zastaralou síť čerpacích stanic

Čeští turisté mířící letos k Jadranu by měli být příjemně překvapeni. Nejen jednoduššími procedurami na hranicích po vstupu Chorvatska do Evropské unie od 1. července, ale i novým vzhledem a kvalitou čerpacích stanic největší chorvatské firmy INA.


INA Cs
Nejen nový vzhled čerpacích stanic INA, ale také nový přístup personálu a nové služby mohou čekat čeští turisté při cestě na chorvatské pobřeží

Jejich vylepšení a zvětšení je součástí nové strategie firmy, která se od počátku krize v roce 2008 více soustřeďuje na domácí trh, jenž pro ni začal být důležitější. "Program modernizace začal od poloviny roku 2011, z celkových zhruba 400 stanic v zemi bylo již 130 modernizovaných. Největší důraz byl na dálnice vedoucí k moři," řekl Zoltán Áldott, předseda představenstva INA, která je největší chorvatskou firmou.
"Zdědili jsme v zásadě širokou, avšak ne až tak konkurenceschopnou distribuční síť," řekl Áldott. "Jedna věc je vzhled, druhá nedostatek adekvátního prodejního prostoru, třetí relativní velikost stanic odpovídající mnohem menšímu provozu v historii."
Čerpací stanice se postupně opravují a vylepšují i s tím, jak se postupně mění sama firma. Vedení nedávno čelilo protestům právě kvůli změnám a škrtům, které dopadly na zaměstnance v maloobchodu.
Podle Áldotta je jednoduché investovat do samotných stanic, ale důležitější je, jak se k novinkám postaví sami zaměstnanci. "Mnohem více času a úsilí zabere, aby prodavači lépe prodávali zboží a služby," řekl Áldott. "Jsem si jist, že vaši čtenáři, kteří letos navštíví Chorvatsko, tuto změnu zaznamenají."
INA, jejímž většinovým vlastníkem je maďarský koncern MOL, nedávno kvůli válce a sankcím přišla o slibné těžební kontrakty v Sýrii. Rozvíjí ale nové metody, jak využít například stará těžební pole v Chorvatsku a rozhlíží se po investicích v zahraničí.
Nastávající vstup Chorvatska do Evropské unie bude pro firmu, která je i největším těžařem a obchodníkem s plynem, důležitý kvůli uvolnění trhu s plynem. "Otevření trhu s ropou ovlivní jen příhraniční obchod, ale důležitější je chystané otevření trhu s plynem," řekl Áldott.

Autor: Martin Ehl, Zdroj: ihned.cz

Diskuse

  • Honza, 25. 8. 2022 11:56: Super, za to jsem moc rád, jelikož na Peljesac jezdíme pravidelně každé léto už spoustu let a letos nás to opět nemine :-) Dříve to bylo hlavně opruz, právě kvůli chybějícímu mostu, teď se na cestu můžeme těšit! Navíc jsme si objednali přes internet díky slevovému kuponu z https://slevovykupon.net/ za pár korun novou chladničku na 12V, takže s sebou můžeme vzít nějaké jídlo.
      Reagovat na komentář
    Přidat nový komentář

    Petrol Magazín

    Aktuální vydání2024/06 Téma číslaKonference Petrol summit 2024
    Aktuální číslo

    Přihlašte se k odběru novinek