Milion dobitých elektromobilů

ČEZ_ultrarychlé dobíjecí stojany s dělenou technologií

Milion dobitých elektromobilů

První milion odbavených elektromobilů čerpajících bezemisní energii u stojanů ČEZ má za sebou zákaznický systém futurego. Ročně zajistí stovky tisíc dobitých elektroaut řidičů z ČR i ze zahraničí. Jeho využívání je přitom mnohem širší. Na jednom místě a během několika vteřin má řidič všechny praktické informace související s dobíjením. V hitparádě nejoblíbenějších služeb, které aplikace nabízí, vede navigace ke stanicím, zjišťování jejich obsazenosti a ceny za dobíjení.

"Elektromobilita v České republice udělala za poslední roky velký posun kupředu, na našich silnicích jezdí desítky tisíc čistě elektrických aut. K dispozici jsou jim tisíce dobíjecích stanic a vyšší stovky nových stojanů přibývají každým rokem. ČEZ jako lídr rozvoje elektrické dopravy má ambici udávat trendy i na téma uživatelského komfortu a administrace dobíjení. Jsme rádi, že systém futurego postavený na robustní modulární technologii naplňuje očekávání nás i našich zákazníků. Letos čekáme výrazné překročení hranice 300 tisíc dobitých elektromobilů a je téměř jisté, že druhý milion padne výrazně rychleji než ten první," říká ředitel elektromobility ČEZ Tomáš Dzurilla.

Řidiči elektromobilů dobíjející u ČEZ oceňují především dostupnost a spolehlivost stojanů i řešení plateb a faktur ve službě futurego. V konfrontaci se srovnatelně velkými sítěmi konkurentů zabodoval ČEZ u řidičů nejvyšší celkovou spokojeností se službou (51 %). Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos mezi zákazníky poskytovatelů služeb veřejného dobíjení.

ČEZ aktuálně nabízí řidičům služby veřejné dobíjecí sítě s více než 720 stojany. Lidé u nich načerpají v průměru nejrychleji v celé ČR, a to díky nejvyššímu výkonu sítě. Pro poslední rok přitom platí, že každá čtvrtá nově postavená "dobíječka" ČEZ měla výkon 150 kW a vyšší, který umožňuje řidičům během 10 minut doplnit baterie na dalších až 150 km jízdy. Koncentrace stojanů do dobíjecích hubů s velkými počty stanic zase účinně eliminují čekání řidičů na volný dobíjecí stojan. To vše v kombinaci s lednovým snížením cen za dobíjení až o 35 % znamenalo, že počet registrovaných zákazníků vzrostl na více než 28 tisíc řidičů.

"V posledních letech pravidelně zprovozníme více než stovku nových dobíjecích stojanů, jen loni to bylo 144 stanic. Větší důraz přitom klademe na výstavbu ultrarychlých stojanů, které výrazně zkracují dobu dobíjení. Jejich počet chceme do konce roku oproti dnešku více než zdvojnásobit a nabízet řidičům přes 100 ultrafastů," říká manažer realizace a správy dobíjecích stanic ČEZ Tomáš Chmelík.

Zdroj: TZ

Diskuse

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/03 Téma číslaUNITI
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek