Petrol Plzeň je nově součástí skupiny NRG GROUP

Petrol Plzen_fúze NRG

Petrol Plzeň je nově součástí skupiny NRG GROUP

Společnost Petrol Plzeň, která se zabývá prodejem a distribucí pohonných hmot, se počátkem února stala součástí ústecké skupiny NRG.

Společnost Petrol Plzeň byla založena v roce 1993 a v současné době dodává svým zákazníkům pohonné hmoty a další provozní hmoty, jako jsou maziva nebo AdBlue, a to hlavně na území západních Čech. Po dlouhém a úspěšném růstu nadešel správný čas pro generační změnu vedení společnosti spojenou se změnou majitele. Bývalí vlastníci proto přijali nabídku, aby se Petrol Plzeň stal součástí skupiny NRG. "Vážíme si dlouholetého působení firmy Petrol Plzeň na českém trhu a velmi oceňuji, že je nyní naší součástí. Jejím prostřednictvím se NRG po letech znovu vrací na trh s pohonnými hmotami a rozšiřuje tak svoji působnost z paliv pro energetiku i na paliva pro dopravu" říká Richard Richtermoc, předseda představenstva NRG Group a.s.

NRG chce navázat na hodnoty a vize, které firma Petrol Plzeň dlouhodobě prosazovala a zároveň na základě zkušeností a znalostí zajistit Petrolu Plzeň další rozvoj na silně konkurenčním trhu velkoobchodního prodeje pohonných hmot. NRG je ryze českou skupinou, která své obchodní aktivity v energetice rozvíjí v ČR a Německu. "Díky tomu, že se Petrol Plzeň stal součástí skupiny NRG, můžeme naplno využít synergií, které přináší spojení distribuce kapalných paliv pro energetiku a dopravu" závěrem dodává Richard Richtermoc.

Zdroj: TZ

Diskuse

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/03 Téma číslaUNITI
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek