Archiv aktualit

II. ročník mezinárodní konference Vize 2050: Alternativy udržitelné mobility

Vydavatelství Petrolmedia společně s Českou asociací petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO) pod patronací Ministerstva průmyslu a obchodu ČR uspořádala ve čtvrtek 26. října 2023 už druhý ročník mezinárodní konferenci Vize 2050. Akce se opět konala v moderním konferenčním centru Ústavu molekulární genetiky AV ČR.

Mytí a servis

Optimální řešení pro velkou flotilu

V automobilovém průmyslu hraje čistota vozidel klíčovou roli při prezentaci produktů zákazníkům. Zvláště pro prodejce ojetých vozů je důležité, aby každé vozidlo vypadlo dokonale.

Přechod na neruskou ropu v litvínovské rafinérii je technologicky možný

Litvínovská rafinérie skupiny Orlen Unipetrol, která je s kapacitou 5,8 milionu tun zpracované ropy ročně největší rafinérií v Česku, dokáže technologicky zvládnout přechod na výhradně neruské druhy rop. Potvrdil to říjnový třítýdenní test, během kterého litvínovská rafinérie poprvé ve své historii zpracovávala výhradně neruskou ropu.

Evropská komise schválila provozní podporu biometanu v ČR

Evropská komise v úterý 31. října schválila český program v hodnotě 2,4 miliardy eur na podporu výstavby a provozu nových nebo konvertovaných zařízení na výrobu udržitelného biometanu.

Ne každý chápe, jak nám Německo zavařilo

Možná se zdá titulek nadsazený, ale z pravidelného šetření Sdružení ČESMAD BOHEMIA mezi silničními dopravci, které proběhlo v tomto týdnu, takový závěr vyplývá jednoznačně. Barometr nákladní dopravy tentokrát přinesl dvě negativní zprávy.

Produkty

Problémy ve Slovnaftu, testování v Litvínově

Česko i Slovensko se připravují na zákaz dovozu ruské ropy. Česko má výjimku z embarga na ruskou ropu do doby, než najde její úplnou náhradu, což by mělo být od roku 2025. Zatím se však dovoz ruské ropy stále zvyšuje, v ČR tvoří už 65 procent. Rafinérie navíc očekávají technologické problémy se zpracováním neruské ropy.

Aktuální vývoj cen PHM v ČR

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu poklesly.

Produkty

Zase jede na plné obrátky

Česko a další země napojené na Družbu využívají výjimky z EU sankcí. Podíl ropy z Ruska díky tomu výrazně převyšuje import potrubím IKL.

MERO ČR pracuje na rozšíření kapacity evropského ropovodu TAL

MERO ČR pokračuje v práci na projektu TAL-PLUS, který zajistí Česku už od roku 2025 nezávislost na ruské ropě. Jde o jednu z nejvýznamnějších změn v oblasti novodobé české energetiky.

Orlen Unipetrol za čtvrt miliardy korun modernizoval jednotku na výrobu patentovaného produktu Chezacarb

Skupina Orlen Unipetrol pokračuje ve svém závazku modernizovat a zvyšovat efektivitu svých výrobních technologií. V letošním roce byla dokončena modernizace jednotky na výrobu elektrovodivých sazí Chezacarb.

Spektrum

Chceme nabídnout trhu kompletní mix fosilních i alternativních paliv

Naším dlouhodobým cílem je i rozšiřování sítě čerpacích stanic EuroOil. Jen v letošním roce jsme otevřeli pět nových stanic, především v okolí Kolína a ve středních Čechách. Postupně měníme i vizuální vzhled našich čerpacích stanic.

Právě vyšel Petrol magazín 5/2023

Letošní čtvrté číslo Petrol magazínu přináší rozhovor s generálním ředitelem společnosti Čepro Janem Duspěvou na téma rozšiřování a modernizace sítě čerpacích stanic Eurooil, výstavby nových nádrží v Hněvicích nebo snižování emisí CO2 v rámci nabízeného energetického mixu.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek