Archiv aktualit

Vláda schválila aktualizaci Vodíkové strategie ČR

Vláda dnes schválila aktualizaci Vodíkové strategie ČR, která je součástí reforem požadovaných Evropskou komisí v rámci plnění Národního plánu obnovy, a reaguje na rychlý vývoj technologií, změny v legislativním rámci a nové závazné evropské požadavky. Aktualizace vychází z původní strategie z roku 2021, která již neodpovídala současným podmínkám.

Shop a gastronomie

Sladké je lépe si odpustit

Pitný režim je každodenní součástí našeho života. Za rok vypijeme průměrně kolem 1000 litrů vody, za celý život už je to opravdu obrovské množství tekutin. Nemělo by nám být tedy lhostejné, co pijeme a měli bychom věnovat pozornost správnému výběru nápojů. Zejména v létě, kdy je potřeba dodržovat pitný režim důsledněji než v jiných ročních obdobích.

Shop a gastronomie

Tabák u našich pump už Němcům tolik nevoní

Přestože stále patří cigarety a obecně všechny tabákové výrobky mezi nejžádanější suché zboží na pumpách, odbyt rapidně klesá.

Orlen rozšiřuje na čerpacích stanicích síť dobíjecích stojanů pro cyklisty

Síť čerpacích stanic Orlen, provozovaná rafinérskou a petrochemickou skupinou Orlen Unipetrol, rozšiřuje počet čerpacích stanic, na kterých lze provést servisní údržbu jízdních kol či dobít elektrokolo.

Produkty

Opravdu čistí vznětové motory?

Povinné přimíchávání biosložek do pohonných hmot, benzínu i nafty, už od svého zavedení v roce 2007 vzbuzuje řadu různých diskusí mezi laickou i odbornou veřejností. Ani kontroverzních informací není málo. Ať už směrem ke snižování emisí s cílem snižování uhlíkové stopy, přetřásání ekonomické (ne) výhodnosti nebo jejich přímému vlivu na spalovací motory u automobilů a dalších strojů.

Spektrum

Dekarbonizace nemusí znamenat deindustrializaci

Svaz průmyslu a dopravy nedávno podepsal Antverpskou deklaraci, která žádá doplnění Green Dealu o Evropskou průmyslovou dohodu. Ta má iniciovat kroky na podporu evropského průmyslu. Zároveň představil dlouhodobý plán Svazu: Česko 2029: Nový impuls pro byznys. O těchto tématech jsme hovořili s Bohuslavem Čížkem, ředitelem Sekce hospodářské politiky a hlavním ekonomem Svazu průmyslu a dopravy.

Spektrum

UNITI Expo 2024

Významný evropský veletrh čerpacích stanic, průmyslu pohonných hmot a mycí techniky se už počtvrté konal na moderním výstaviště ve Stuttgartu. Během tří dnů si expozice 470 vystavovatelů ze 37 zemí na ploše více než 40 tisíců metrů čtverečních prohlédlo okolo 18 tisíc návštěvníků ze 110 zemí, což je z hlediska minulých ročníků nový rekord.

Začala výstavba LNG terminálu Stade u Hamburku

Česká republika pokračuje v posilování své energetické soběstačnosti, jejímž základem je omezování energetické závislosti na Rusku.

Novým generálním ředitelem skupiny Orlen Unipetrol je Mariusz Wnuk

Novými členy představenstva Orlen Unipetrol a.s. se stali Mariusz Wnuk a Zbigniew Pawłucki. Mariusz Wnuk byl na dnešním zasedání představenstva zvolen předsedou představenstva a bude vykonávat funkci generálního ředitele skupiny Orlen Unipetrol. Zbigniew Pawłucki byl zvolen místopředsedou představenstva skupiny Orlen Unipetrol.

OMV představuje novou identitu značky

OMV posouvá transformaci své značky do další fáze. Představila novou korporátní identitu, kterou během následujících 3 let nasadí v sedmi zemích – Rakousku, Rumunsku, Maďarsku, Slovensku, České republice, Bulharsku a Srbsku.

Milion dobitých elektromobilů

První milion odbavených elektromobilů čerpajících bezemisní energii u stojanů ČEZ má za sebou zákaznický systém futurego. Ročně zajistí stovky tisíc dobitých elektroaut řidičů z ČR i ze zahraničí. Jeho využívání je přitom mnohem širší.

Bonett vstupuje do obchodu s energiemi

Skupina Bonett Group vstoupila do obchodu se zemním plynem a elektřinou. Dceřiná společnost Bonett Energie jako licencovaný obchodník s energiemi dodává v současnosti zemní plyn pro průmyslovou výrobu a výrobu tepla.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/03 Téma číslaUNITI
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek