Archiv aktualit

Aktuální vývoj cen PHM v ČR

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu stouply.

Zisk skupiny Orlen Unipetrol za rok 2023

Rafinérská a petrochemická skupina Orlen Unipetrol vykázala za uplynulý rok 2023 tržby ve výši 166,4 miliard korun. Provozní zisk EBITDA LIFO dosáhl 13,7 miliard korun a čistý zisk 5,2 miliardy korun. Orlen Unipetrol pokračoval v realizaci intenzivního investičního plánu, když v uplynulém roce investoval 12,8 miliard korun.

Skupina Orlen Unipetrol se umístila na druhém místě

Skupina Orlen Unipetrol se umístila na druhém místě v žebříčku TOP zaměstnavatelé 2024 v kategorii Energetika, plynárenství a petrochemický průmysl. Studie TOP zaměstnavatelé studentům prostřednictvím pravidelně vydávaných žebříčků pomáhá určit, kam se mají po konci svých studií za kvalitním zaměstnáním vydat.

Náhrada za ruskou ropu i podpora českých firem

Podpora exportních projektů a dovoz klíčových surovin, především ropy nutné pro nahrazování dovozu ropy z Ruska. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela jednal v Praze s iráckým ministrem průmyslu a nerostných surovin Khaledem Battal Al Najmem. Cílem je prohloubit obchodní spolupráci, která v loňském roce vzrostla o 54 procent na rekordních 5,8 miliardy korun.

Petrol Awards: Čerpací stanice a Pumpařka roku 2023

Prestižní ocenění čerpací stanice roku získala dálniční pumpa MOL na odpočívce Chotýčany, která leží na novém úseku dálnice D3 kousek před Českými Budějovicemi. Pumpařkou roku se stala Pavlína Zemanová z čerpací stanice Orlen v Rynolticích v Podještědí.

Aktuální vývoj cen PHM v ČR

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu stouply.

Začíná zimní test vodíkového autobusu pro Mostecko

Rafinérská a petrochemická skupina Orlen Unipetrol pokračuje ve spolupráci s městy Most a Litvínov v další fázi pilotního provozu vodíkového autobusu, který vyvinula slovenská společnost Mobility&Innovation Production s.r.o.

Orlen rozšiřuje svou síť čerpacích stanic v Evropě

Po akvizicích na Slovensku, v Německu, Maďarsku a Rakousku vzrostl počet zahraničních čerpacích stanic společnosti Orlen za poslední rok téměř o třetinu. Skupina v současné době přebírá více než 60 čerpacích stanic v Maďarsku. Díky rychlé expanzi v maloobchodním segmentu budou moci motoristé do poloviny roku 2024 natankovat pohonné hmoty na téměř 3 500 místech společnosti Orlen v sedmi evropských zemích.

ČEPRO kupuje čerpací stanice RoBiN OIL

Akciová společnost ČEPRO kupuje celou síť čerpacích stanic RoBiN OIL. Jde celkem o 75 pump, které ČEPRO zařadí do své sítě EuroOil. S celkem 285 čerpacími stanicemi tím potvrdí svoji pozici třetího největšího hráče na trhu. Transakci posvětil i Úřad na ochranu hospodářské soutěže.

Skupina Orlen Unipetrol opět patří mezi nejlepší evropské zaměstnavatele

Rafinérská a petrochemická skupina Orlen Unipetrol, která je jediným tuzemským zpracovatelem ropy, získala prestižní celosvětové ocenění Top zaměstnavatel, čímž se již opětovně zařadila mezi nejlepší zaměstnavatele v Evropě v roce 2024.

Německé protesty

V Berlíně pokračují protesty zahájené německými zemědělci, ke kterým se připojili i tamní silniční dopravci. Do hlavního města se má sjet hvězdicovou jízdou na 1 500 nákladních vozidel.

Kvalita pohonných hmot za rok 2023

Kvalita automobilových benzinů, motorové nafty, LPG a CNG u čerpacích stanic členských firem ČAPPO v roce 2023 měla proti celému trhu velmi nízkou chybovost 0,42 %.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/06 Téma číslaBenzín E 10
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek