Archiv aktualit

Produkty

ORLEN Unipetrol se připravuje na zvýšení kapacity své petrochemické výroby.

Za 700 milionů rozšíří etylenovou jednotku v Litvínově o jedenáctou krakovací pec.

Čerpací stanice

Servisní centrum Marina Hluboká nad Vltavou

Oáza pro lodě

Spektrum

FIKTIVNÍ POHLEDÁVKA PRAVOMOCNĚ ZAMÍTNUTA

Po více než 17 letech od policejního zásahu proti pokusu o exekuci majetku společnosti ČEPRO odvolací soud pravomocně rozhodl, že uplatňovaná pohledávka ve výši přibližně 2,6 mld. Kč je fiktivní.

Produkty

Nedostatek čipů, stavebního materiálu a výpadky ve výrobě

Nejen nové automobily, telefony nebo spotřební elektronika? Globální nedostatek počítačových čipů a i jiných dílů postihl celý průmysl a ve výsledku to může znamenat nedostatek koncových výrobků, popřípadě jejich citelné zdražení, které zaplatí koncoví odběratelé. Zjišťovali jsme u některých českých firem, jak se jich tento problém dotýká.

Spektrum

ORLEN Unipetrol znovu získal nejvyšší ocenění v prestižní soutěži Czech Industry Challenge

ORLEN Unipetrol navazuje na úspěchy z předchozích ročníků soutěže Czech Industry Challenge a již potřetí v řadě si z jedné z výzev prestižní celorepublikové soutěže, zastřešené Ministerstvem průmyslu a obchodu, odnáší ocenění za první místo.

Spektrum

MERO uspořádalo historicky největší bezpečnostní cvičení na ochranu kritické infrastruktury

Na akci nazvané SAFEGUARD 2021 se vedle zaměstnanců společnosti MERO podílela i další jednotky IZS po boku Armády ČR.

Produkty

MERO je připraveno plnit roli logistického operátora

MERO je připraveno plnit roli logistického operátora i po změně energetického mixu21. století bude stoletím vodíku, ale bez ropy se ani nadále neobejdeme, říká v rozhovoru pro Petrol magazín Jaroslav Kocián, předseda představenstva společnosti MERO, a.s.

Alternativa

Řidiči mohou využít již 25 rychlodobíjecích stanic v síti PREpoint u čerpacích stanic EuroOil

Společnosti Pražská energetika, a. s., a ČEPRO, a. s., dnes v Praze na Harfě slavnostně otevřely již 25. rychlodobíjecí stanici PREpoint o výkonu 75 kW.

Produkty

Rozhoduje čerstvost a kvalita

Pro někoho jde o nejjednodušší občerstvení, pro jiné o plnohodnotné jídlo. Není divu, že jejich prodeje patří k nejstabilnějším položkám každé pumpy.

Spektrum

Čtrnáct osobností českého průmyslu a obchodu převzalo medaile ministra průmyslu a obchodu

Významný čin, zásluhy nebo celoživotní práce. Právě za ty se udělují tradiční medaile ministra průmyslu a obchodu. Čtrnácti osobnostem napříč sektory je udělil vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček.

Spektrum

ORLEN Unipetrol má novou teplárnu pro etylenovou jednotku v Litvínově za 1,2 miliardy.

ORLEN Unipetrol, největší rafinérská a petrochemická skupina v České republice, pokračuje v modernizaci svého chemického závodu v Záluží u Litvínova. V souladu s postupným naplňováním své nízkoemisní strategie nahradila dosavadní hnědouhelnou kotelnu pro zajištění chodu etylenové jednotky zcela novou plynovou kotelnou.

Spektrum

Hasiči z ORLEN Unipetrolu již trénují ve zbrusu novém požárně bezpečnostním polygonu

ORLEN Unipetrol ve svém litvínovském závodě vybudoval v Česku unikátní školicí a tréninkové centrum, jehož součástí jsou funkční zmenšené modely výrobních technologických celků a nově i požárně bezpečnostní polygon.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2021/04 Téma číslaČerpací stanice pro lodní dopravu
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek