Archiv aktualit

Čerpací stanice

Investice do sítí čerpacích stanic nepolevují

Gema je podle Wikipedie drobné sochařské dílo, vybroušené nebo vyřezané do drahého kamene nebo do skla a užívané jako část šperku nebo amulet. Pokud ovšem u nás

Spektrum

Skupina MOL získá více než 400 čerpacích stanic v Polsku

Společnost MOL podepsala soubor dohod se společnostmi Grupa LOTOS S.A. a PKN Orlen o prodeji a koupi několika částí jejich portfolia.

Čerpací stanice

Skupina ORLEN, do které patří česká síť Benzina ORLEN, významně rozšíří svou síť.

Mezinárodní síť čerpacích stanic ORLEN, do které patří 421 stanic Benzina ORLEN v České republice, významně rozšíří svou slovenskou síť a vstoupí do Maďarska.

Spektrum

Virtuální realita při výcviku emergentních složek v Čepru

Velké firmy potřebují školit své zaměstnance, aby dokázali zvládat stále náročnější úkoly při obsluze složitých zařízení a také uměli reagovat na neobvyklé situace, které mohou v provozu nastat.

Spektrum

Sloučení státních podniků DIAMO a Palivového kombinátu Ústí je dokončeno

S příchodem nového roku 2022 se státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ) stal součástí státního podniku DIAMO a začlenil se do jeho struktury jako nový odštěpný závod.

Spektrum

ORLEN Unipetrol nabízí spolupráci startupům, malým a středně velkým firmám v rámci investičního programu.

Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol a společnost ORLEN UniCRE výzkumně vzdělávací centrum pořádají první ročník akceleračního a investičního programu ChemTechNext zaměřeného na budoucnost nejen chemického průmyslu.

Alternativa

Stlačený zemní plyn s novým rokem opět podraží.

Průměrná cena CNG klesla díky odpuštěnému DPH pod 30 Kč/kg. Stlačený zemní plyn však zřejmě podraží, pokud se od ledna daň vrátí na standardní hodnotu.

Alternativa

Směr Brno ultrarychle: ČEZ pokračuje ve výstavbě páteřní sítě dobíjecích stanic

Rychle a bez čekání doplnit baterie elektromobilu a vyrazit po D1 na Brno! Od dneška to není žádný problém díky desítce čerpací stanice v nových dobíjecích stojanů ČEZ u Průhonicích.

Alternativa

DPP a Škoda Transportation představily nový elektrobus pro Prahu

Nový elektrobus Škoda E’CITY byl dnes představen na 10. ročníku středoevropského veletrhu CZECHBUS. Jedná se o zbrusu nový model elektrobusu z dílny skupiny Škoda Transportation.

Spektrum

Nízkouhlíkovými palivy lze dekarbonizovat stará i nová auta

Alessandro Bartelloni, FUELS EUROPE, PETROLmagazín

Produkty

Nedostatek AdBlue zavinila hlavně panika.

Ceny začínají klesat a počet čerpaček s tankovaným AdBlue vzrostl o třetinu.Čerpacích stanic se stojanovým výdejem AdBlue je mezi členskými firmami České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO) již 236.

Spektrum

Ropovod Družba je opět v plném provozu

15. listopadu 2021 v ranních hodinách byl obnoven provoz ropovodu Družba, který do České republiky přepravuje ruskou ropu REB.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2021/06 Téma číslaCausa AdBlue
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek