Archiv aktualit

Do Eemshavenu připlulo zatím 30 lodí s plynem pro Česko

Třicet obřích tankerů se zkapalněným plynem pro Česko zatím připlulo do nizozemského terminálu Eemshaven, kde byl následně po převedení do plynné podoby vtlačen do přepravní soustavy.

Spektrum

Stále hledáme příležitost k růstu a inovacím

„Od našeho vstupu na český trh v roce 1991 je OMV stabilním přispěvatelem do místního maloobchodního prodeje na čerpacích stanicích. Náš závazek vůči České republice je větší než kdy předtím a neustále hledáme příležitosti k růstu a inovacím. Vždy jsme se zaměřovali na kvalitu, zákaznickou zkušenost a strategickou přítomnost. Věříme, že každá čerpací stanice OMV bude centrem dokonalosti a spolehlivosti služeb,“ říká v rozhovoru pro Petrol magazín ředitel divize Retail a jednatel společnosti OMV Česká republika Daniel Vasilache.

Aktuální vývoj cen PHM v ČR

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět poklesly.

Alternativa

Schválení podpory otevírá cestu investicím

Evropská komise po dvou letech schválila český program na podporu výroby biometanu, do níž chce stát investovat 2,4 miliardy eur (téměř 59 miliard korun). Podpora bude mít formu zeleného bonusu k ceně zemního plynu, vyplácena bude po dobu 20 let. Určena je jak na výstavbu nových zařízení, tak na konverzi starších bioplynových stanic zaměřených na výrobu zelené elektřiny.

OMV na Pankráci nabízí nově i obchod VIVA BILLA

Řidiči přijíždějící po dálnici D1 do centra Prahy mohou opět využít služeb čerpací stanice OMV na Pankráci v ulici 5. května. Stanice prošla výraznou kompletní modernizací, která zákazníkům přináší i novinku v podobě obchodu VIVA BILLA v České republice.

Síť čerpacích stanic Orlen zvýší tempo rozvoje elektromobilní infrastruktury

Čerpací stanice Orlen, lídr českého trhu, plánuje v příštím roce zintenzívnit zavádění alternativních energií. V současnosti nabízí na 66 čerpacích stanicích 267 elektro dobíjecích bodů a na dvou stanicích vodíkové plnicí stojany pro osobní automobily, autobusy i nákladní vozidla.

Spektrum

Bezemisní mobilita je nereálná, hledejme kompromis

Převážně ve znamení kritiky klimatických cílů Evropské unie se nesl druhý ročník mezinárodní konference Vize 2050, kterou 26. října 2023 pořádalo vydavatelství Petrolmedia společně s Českou asociací petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO) a organizací FuelsEurope pod patronací Ministerstva průmyslu a obchodu. Akce se konala v konferenčním centru Ústavu molekulární genetiky AV ČR.

Česko bude už na konci roku 2024 nezávislé na ruské ropě

Česko bude už na konci roku 2024 nezávislé na ruské ropě. MERO ČR pokračuje v projektu TAL-PLUS, první technické úpravy ropovodu TAL začnou už příští rok na jaře.

České dráhy a Orlen Unipetrol budou testovat bionaftu z odpadních tuků a rostlinných olejů

České dráhy začnou v nových motorových jednotkách řady 847 dodávaných společností PESA testovat motorovou naftu se zvýšeným obsahem udržitelné biosložky na bázi hydrogenačně upraveného rostlinného oleje (HVO).

Aktuální vývoj cen PHM v ČR

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět poklesly. Cena benzínu Natural 95 se snížila o 57 haléřů na 36,01 Kč za litr. Nafta zlevnila o 45 haléřů na 36,30 Kč za litr.

ČEPRO z pohledávky ve Sberbank v tuto chvíli nedostane nic

Společnosti ČEPRO, a.s. jakožto jednomu z největších věřitelů dlužníka Sberbank CZ mělo být na přelomu tohoto roku vyplaceno 95 % jeho pohledávky, tedy 298.161.362,73 Kč.

Produkty

Od nového roku plošně

Společnost Orlen Unipetrol přejde od 1. ledna 2024 v Česku u automobilového benzinu s oktanovým číslem 95 na označení E10. K jedinému výrobci a největšímu dodavateli pohonných hmot na český trh se v tomto ohledu přidají i další firmy a řidiči automobilů se zážehovými motory už v případě benzinu kategorie BA 95 Super nebudou mít zřejmě žádnou další alternativu.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/01 Téma číslaDistribuce pohonných hmot
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek