Archiv aktualit

Čerpací stanice

Mobilní platba za palivo přímo od stojanu

Shell Czech Republic a.s. rozšiřuje funkcionalitu aplikace Shell, díky které mohou nyní zákazníci platit za palivo přímo od stojanu.

Spektrum

Benzina ORLEN - Nejdůvěryhodnější značka roku

Benzina ORLEN v šestém ročníku soutěže o nejdůvěryhodnější značku roku potvrdila prvenství.

Spektrum

Pomohou k ochraně klimatu?

Asociace FuelsEurope představila v polovině června strategii pro kompletní dekarbonizaci pohonných hmot v dopravě do roku 2050.

Shop a gastronomie

Nejen párky na čerpací stanice

Rodinná firma Steinex působí na českém trhu od roku 1994. Během čtvrtstoletí se její působnost rozšířila do mnoha států Evropy.

Mytí a servis

Myčka nejen pro tanky

Pokud jste nebyli na vojně, přemýšleli jste někdy o tom, jak musí být náročné vyčistit vojenskou techniku po cvičení v blátivém terénu?

Produkty

V hlavní roli koronavirus

Za první pololetí 2020 klesla celková spotřeba pohonných hmot o 9 %. Výraznější pokles byl u automobilových benzinů. Za hodnocené období klesla jeho spotřeba o 14 %, zatímco nafta pouze o 7 %.

Spektrum

60. výročí založení kartelu OPEC

Přesně před šedesáti lety, konkrétně 14. září 1960, byla na tzv. bagdádské konferenci ustanovena mezivládní organizace zemí vyvážející ropu neboli OPEC.

Spektrum

Levná nafta tady nebude navždy

Dieselgate, zákazy vjezdu naftových aut do některých měst, rapidní pokles prodejů. Automobily na naftu jakoby měly cejch vraha životního prostředí. Jenže nic není černobílé.

Čerpací stanice

Benzina investuje do čističek vzduchu

Benzina výrazně investuje do zvýšení bezpečnosti zákazníků i pracovníků. Lídr českého trhu začal vybavovat své čerpací stanice moderními čističkami vzduchu.

Spektrum

Výsledky Unipetrolu za třetí čtvrtletí letošního roku

Rafinérská a petrochemická skupina Unipetrol zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí roku 2020. Unipetrol vykázal tržby ve výši 22,6 miliard Kč.

Alternativa

Stojany ČEZ pro dobíjení e-aut prolomily dvoumilionovou metu

Historicky poprvé v období od ledna do konce září načerpaly elektromobily v síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ celkem více než dva miliony kWh bezemisní energie.

Spektrum

e-SALON se přesouvá na jaro 2021

Vzhledem k nepříznivému vývoji koronavirové epidemie v ČR se 3. ročník veletrhu čisté mobility e-SALON přesouvá z listopadového termínu na jaro 2021.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2020/06 Téma číslaPandemie čerpací stanice nezavřela
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek