Archiv aktualit

Produkty

Spotřeba ropy roste, benzín zdražil nejvíce za posledních deset let

Řidiči u českých čerpacích stanic se nestačí divit, ceny pohonných hmot a především benzínu skokově podražili, podle statistiky asi nejvíce za posledních deset let.

Produkty

Spotřeba pohonných hmot se v roce 2020 snížila

Řada opatření k omezení mobility s cílem zabránit šíření pandemie nemoci covid-19 se negativně promítnul do ekonomiky státu. Projevilo se to v poklesu spotřeby pohonných hmot.

Spektrum

ORLEN Unipetrol bude vyrábět nový produkt

Největší česká petrochemická společnost začala s výstavbou jednotky na výrobu nového produktu – dicyklopentadienu.

Alternativa

Západ Česku utíká v přípravě na elektromobilitu

Česká republika v porovnání s jinými evropskými zeměmi zaostává v budování infrastruktury pro elektromobilitu. Vyplývá to z posledního vydání analýzy EV Readiness Index.

Mytí a servis

Čeští motoristé berou mytí vozidla a péči o něj s rezervou

I když mycí centra zvláště bezobslužné mycí boxy rostou po celé republice, majitelé a uživatelé automobilů v Česku se o své automobily zase tak moc dobře nestarají.

Spektrum

Čistí ve zkušebnách i na silnici

Ve společnosti VIF přísady Super Benzin Aditiv a Super Diesel Aditiv stále přizpůsobují požadavkům moderních motorů i složení paliv v České republice.

Spektrum

MOL Česká republika partnerem FC Baník Ostrava

MOL Česká republika uzavřela spolupráci s fotbalovým klubem Baník Ostrava, a stává se tak jeho novým významným partnerem.

Alternativa

Linde buduje infrastrukturu pro využití vodíku v Jižní Koreji

Společnost Linde spolupracuje s korejskou firmou Hyosung Corporation na vývoji, výstavbě a provozování nové infrastruktury pro kapalný vodík.

Čerpací stanice

V síti čerpacích stanic Tifon lze platit kryptoměnami

Chorvatská síť čerpacích stanic Tifon patřící pod koncern MOL chce přilákat více zákazníků tím, že umožní digitální platbu.

Shop a gastronomie

Dobře vybrané zboží zvýší obrat

Jak zařídit shop čerpací stanice tak, aby nabízel tu správnou atmosféru, dostatečně přehledný a maximálně kompletní sortiment v umírněné rozmanitosti.

Spektrum

Významná evropská síť posiluje také v Česku

Avia je zřejmě největší nezávislá značka čerpacích stanic v Evropě. Vznikla ve Švýcarsku již v roce 1926 a dnes toto sdružení působí v 15 evropských zemích.

Produkty

Benzín E10 bude od září také ve Velké Británii

Vláda Spojeného království oznámila, že od září letošního roku zavede povinnost prodávat benzín E10. Její představitelé se domnívají, že vyšší podíl biosložky by mohl snížit emise.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2021/03 Téma číslaČerpací stanice jako oáza na cestách
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek