Archiv aktualit

Právě vyšel Petrol magazín 5/2023

Letošní čtvrté číslo Petrol magazínu přináší rozhovor s generálním ředitelem společnosti Čepro Janem Duspěvou na téma rozšiřování a modernizace sítě čerpacích stanic Eurooil, výstavby nových nádrží v Hněvicích nebo snižování emisí CO2 v rámci nabízeného energetického mixu.

Vláda schválila klimaticko-energetický plán

Vláda schválila návrh plánu, který nastiňuje způsob, jak česká ekonomika projde procesem dekarbonizace a plnění svých evropských klimaticko-energetických závazků do roku 2030.

Více než 110 ultrarychlých stojanů a zdvojnásobení lokalit s ultrafasty

Udržet pozici provozovatele nejvýkonnější české sítě veřejného dobíjení, do konce příštího roku postavit nejméně 85 ultrarychlých stojanů a nabízet v síti minimálně dvacet ultrarychlých lokalit, kde řidiči dobijí většinu baterií svých aut do 10 minut.

Digitalizace, vodík, export nebo podpora Ukrajiny. Začíná 64. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh, který se koná od 10. do 13. října na výstavišti v Brně, se zaměří na efektivní a udržitelný průmysl. Českou národní expozici, která na jednom místě představí služby státu podnikatelům, otevře ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Rakousko a Německo chystají mýtné za emise CO2

Německo a Rakousko plánují nově účtovat dopravcům mýtné poplatky v závislosti na tom, kolik emisí CO2 jejich nákladní vozidlo produkuje - a další evropské země budou následovat.

Orlen Benzina přivezla monopost Formule 1 do Česka

Již 30. září zavítá na čerpací stanici Orlen Benzina v pražské ulici Argentinská monopost F1 týmu Scuderia AlphaTauri, který budou moci o několik dnů později obdivovat také účastníci konference Sport Alive 2023, která proběhne za podpory značky Orlen v O2 universum ve středu 4. října.

Vodíkový autobus pro Mostecko se osvědčil, v zimě jej čekají testy na mráz

Rafinérská a petrochemická skupina Orlen Unipetrol uskutečnila ve spolupráci s městy Most a Litvínov pilotní provoz vodíkového autobusu.

Silniční doprava luxusní službou?

Pohled na rychle rostoucí ceny paliv u čerpacích stanic znepokojuje všechny motoristy.

Klimaticko-energetický plán ČR je v mezirezortním připomínkovém řízení

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spolu s Ministerstvem životního prostředí (MŽP) poslalo do mezirezortního připomínkového řízení aktualizovaný Vnitrostátní klimaticko-energetický plán.

OMV a BILLA představují nový formát spolupráce v České republice: Otevírají první VIVA BILLA obchod

Síť čerpacích stanic OMV a obchodní řetězec BILLA dnes zahajují nový formát spolupráce. Společně představují další prodejní kanál pro čerstvé potraviny – obchody VIVA BILLA.

Společnost ČEPRO zahájila výstavbu šesti nových velkokapacitních nádrží na naftu a benzín v Hněvicích

Společnost ČEPRO slavnostně položila základní kámen pro výstavbu šesti nadzemních multiproduktových nádrží. Každá bude mít objem 10 milionů litrů a spolu vytvoří nový skladovací blok v areálu skladu Hněvice.

Chytrý futurego kabel na cesty usnadní dobíjení elektromobilů

Častá praxe dobíjení fleetových elektromobilů, kdy zaměstnanci doplňují energii do baterií na různých místech včetně domova, znamená pro provozovatele firemních flotil problematickou kontrolu a administraci.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/05 Téma číslaNeruská ropa
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek