Archiv aktualit

Orlen Unipetrol rozšíří svoji flotilu o další čtyři lokomotivy Siemens Vectron

Společnost Orlen Unipetrol Doprava, přední český nákladní železniční dopravce, patřící do rafinérské a petrochemické skupiny Orlen Unipetrol, plánuje do konce roku 2025 převzít do své flotily další čtyři elektrické lokomotivy Siemens Vectron MS řady 383, čímž celkový počet těchto moderních a interoperabilních strojů ve službách skupiny Orlen Unipetrol dosáhne čísla jedenáct.

Sasko a Česká republika se dohodly na další spolupráci v oblasti vodíku

Česká republika a Svobodný stát Sasko chtějí prohloubit spolupráci při budování infrastruktury pro vodík a jeho využívání. Dohodu o společném záměru („Letter of Intent“) podepsal ministr Síkela v Drážďanech se saskými protějšky – ministrem hospodářství, práce a dopravy Martinem Duligem a ministrem ochrany klimatu Wolfram Günther.

ČEZ loni zprovoznil rekordních 144 dobíjecích stanic pro e-auta

Více než 140 nových dobíjecích stojanů, meziroční růst celkově odebrané bezemisní elektřiny o 24 % a k tomu 20% navýšení průměrně načerpané energie při jednom dobíjení. To jsou hlavní příspěvky největší české veřejné dobíjecí sítě k boomu elektromobility v ČR.

Spektrum

Čemu škodí, čemu prospívá

S rozhodnutím majitele českých rafinerií o zavedení výroby benzinu E10 od nového roku se samozřejmě rozpoutala debata o tom, které automobily toto palivo nebudou moci tankovat. Rozpoutal se okolo toho kolotoč fám přiživovaný také mnohými médii. Pojďme se tedy podívat na to, kterým modelům osobních automobilů by E10 mohlo ublížit.

Rostoucí požadavky na snižování emisí v dopravě nutí výrobce k ekologizaci výroby pohonných hmot

Česká republika plní od r. 2020 povinnost snižování emisí v dopravě o 6 %, a to zejména díky nákladnému úsilí členských firem ČAPPO a dalších dodavatelů pohonných hmot na tuzemský trh.

Bezstarostná jízda i v silných mrazech

Zimní část motoristické sezóny přináší i povinnost nabízet od 1. prosince do 28. února zimní motorovou naftu. Orlen, největší síť čerpacích stanic v České republice, patřící do skupiny Orlen Unipetrol, opět nabízí motoristům zimní naftu v nadstandardní kvalitě.

Do Eemshavenu připlulo zatím 30 lodí s plynem pro Česko

Třicet obřích tankerů se zkapalněným plynem pro Česko zatím připlulo do nizozemského terminálu Eemshaven, kde byl následně po převedení do plynné podoby vtlačen do přepravní soustavy.

Spektrum

Stále hledáme příležitost k růstu a inovacím

„Od našeho vstupu na český trh v roce 1991 je OMV stabilním přispěvatelem do místního maloobchodního prodeje na čerpacích stanicích. Náš závazek vůči České republice je větší než kdy předtím a neustále hledáme příležitosti k růstu a inovacím. Vždy jsme se zaměřovali na kvalitu, zákaznickou zkušenost a strategickou přítomnost. Věříme, že každá čerpací stanice OMV bude centrem dokonalosti a spolehlivosti služeb,“ říká v rozhovoru pro Petrol magazín ředitel divize Retail a jednatel společnosti OMV Česká republika Daniel Vasilache.

Aktuální vývoj cen PHM v ČR

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu opět poklesly.

Alternativa

Schválení podpory otevírá cestu investicím

Evropská komise po dvou letech schválila český program na podporu výroby biometanu, do níž chce stát investovat 2,4 miliardy eur (téměř 59 miliard korun). Podpora bude mít formu zeleného bonusu k ceně zemního plynu, vyplácena bude po dobu 20 let. Určena je jak na výstavbu nových zařízení, tak na konverzi starších bioplynových stanic zaměřených na výrobu zelené elektřiny.

OMV na Pankráci nabízí nově i obchod VIVA BILLA

Řidiči přijíždějící po dálnici D1 do centra Prahy mohou opět využít služeb čerpací stanice OMV na Pankráci v ulici 5. května. Stanice prošla výraznou kompletní modernizací, která zákazníkům přináší i novinku v podobě obchodu VIVA BILLA v České republice.

Síť čerpacích stanic Orlen zvýší tempo rozvoje elektromobilní infrastruktury

Čerpací stanice Orlen, lídr českého trhu, plánuje v příštím roce zintenzívnit zavádění alternativních energií. V současnosti nabízí na 66 čerpacích stanicích 267 elektro dobíjecích bodů a na dvou stanicích vodíkové plnicí stojany pro osobní automobily, autobusy i nákladní vozidla.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/06 Téma číslaBenzín E 10
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek