Archiv aktualit

Liqui Moly prodlužuje partnerskou spolupráci s F1

Ve světě motoristického sportu je to již zavedený pojem: Logo Liqui Moly na reklamních poutačích závodních okruhů Formule 1.

Spektrum

Počet odebíraných vzorků pohonných hmot je dostačující…

Počet odebíraných vzorků pohonných hmot je dostačující, říká ústřední ředitel České obchodní inspekce, kterým je od října loňského roku Jan Štěpánek. Kontrolní činnost je podle něj důležitá zejména v oblastech, kde se spotřebitel nedokáže bránit sám nebo jen v omezené míře.

Produkty

Jak zajistit nezávislost na ruské ropě

Společnost Mero ČR začala navyšovat kapacity ropovodu TAL a naplňovat tak projekt Tal-Plus. Jeho cílem je od roku 2025 navýšit dodávky ropy z Terstu pro Česko o čtyři miliony tun ročně a tím získat nezávislost na ruské ropě.

Alternativa

Stát by neměl podporovat vývoj syntetických paliv pro osobní dopravu

Mám za to, že cestou k dostupné, udržitelné osobní mobilitě je další vývoj bateriových elektromobilů. Nikoliv ale e-paliva, která jsou energeticky velmi málo efektivní a tím navíc i nákladná.

GasNet otevřel u Prahy novou LNG stanici

Největší český distributor plynu, skupina GasNet, zprovoznil u hlavního města v blízkosti české páteřní dálnice D1 svou pátou plnicí stanici pro kamiony s motorem na zkapalněný zemní plyn (LNG).

Produkty

Vadí E10? Při správném postupu nikoliv

Přechod na kategorii E10 se zvýšeným obsahem biosložek čeká v brzké době všechny automobilové benziny. Prodejce Orlen Benzina nabízí svoje prémiové palivo Verva 100 v této kategorii už dva roky. Změřili jsme, jaký dopad na spotřebu, a tudíž účinnost motoru zařazení Vervy do ekologičtější kategorie má.

Právě vyšel Petrol magazín 4/2023

Letošní čtvrté číslo Petrol magazínu přináší rozhovor s ústředním ředitelem České obchodní inspekce Janem Štěpánkem na téma jakosti paliv na českém trhu, kterou tento úřad pečlivě kontroluje.

Poslední neexistující pohledávka pravomocně zamítnuta

Městský soud v Praze dnes po více než 18 letech od zahájení řízení pravomocně rozhodl, že historická pohledávka, uplatňovaná za společností ČEPRO Dušanem Dunkou a JUDr. Vladimírem Bartošem, neexistuje.

Největší prodejce bioCNG v ČR Bonett slaví 25. výročí

Největší 100% česká síť plynových čerpacích stanic a zároveň největší prodejce bioCNG u nás slaví 25 let od svého vzniku. Bonett postupně vybudoval síť 52 plynových kapacitních čerpaček po celé republice, vstoupil na slovenský a polský trh, a má další rozvojové plány.

Orlen pokračuje v rebrandingu svých čerpacích stanic v Česku

Mezinárodní skupina Orlen vstoupila do závěrečné fáze procesu přejmenování své sítě čerpacích stanic v Česku. Ta od roku 2019 nese označení Orlen Benzina a je se 436 stanicemi největším prodejcem pohonných hmot na zdejším trhu.

Spektrum

Aktuální vývoj cen PHM v ČR

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu výrazně stouply.

Orlen Unipetrol s městy Most a Litvínov spouští pilotní provoz vodíkového autobusu

Rafinérská a petrochemická skupina Orlen Unipetrol zahajuje ve spolupráci s městy Most a Litvínov pilotní provoz vodíkového autobusu, který vyvinula slovenská společnost Mobility&Innovation Production s.r.o.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/04 Téma číslaVIF a prémiové benzíny
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek