Archiv aktualit

Ekonomická bezpečnost a realistický přístup ke klimatickým cílům

Současné výzvy, které ovlivňují globální obchod, a role budoucí Evropské komise (EK) v rámci jejich řešení. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela vystoupil na konferenci Prague European Summit a představil klíčové priority, na které by se měla v oblasti hospodářství zaměřit budoucí EK. Ministr Síkela zdůraznil význam ekonomické bezpečnosti a realistického přístupu ke klimatickým cílům.

Ministr Síkela informoval o opatřeních pro zajištění bezpečnosti dodávek i pro případ rychlého útlumu uhelných zdrojů

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravilo soubor opatření, jejichž cílem je zajištění bezpečnosti dodávek elektřiny a tepla i v případě méně pravděpodobných kritických scénářů rozvoje české energetiky.

Obliba hotdogů na čerpacích stanicích roste

Síť čerpacích stanic Orlen v posledních letech zaznamenává každoroční nárůst prodeje občerstvení. Bestsellerem posledních letech je zejména hotdog. Populárního párku v rohlíku se v loňském roce prodalo více než 11 milionů kusů. Trend pokračuje i v letošním roce. V prvním čtvrtletí letošního roku došlo k meziročnímu nárůstu o 13 procent. Orlen proto jídelní menu rozšiřuje, a to včetně nové varianty hotdogu.

Shell uvádí v České republice vlastní řešení ultrarychlého dobíjení

Společnost Shell spouští v České republice vlastní řešení ultrarychlého veřejného dobíjení elektromobilů s názvem Shell Recharge. Motoristé mají v současné době k dispozici 28 dobíjecích bodů Shell Recharge na 11 lokalitách.

Česko se chce od ruské ropy odstřihnout co nejdříve, potvrdil premiér Fiala

Předseda vlády Petr Fiala potvrdil, že se Česká republika zbaví závislosti na ruské ropě nejpozději do poloviny příštího roku. Premiér chce o zrušení výjimky na dovoz ruské ropy požádat okamžitě poté, co bude dokončen projekt TAL-PLUS.

OMV zařadila do nabídky novou kávu VIVA Classic Selection

Na čerpacích stanicích OMV v České republice mohou zákazníci ochutnat novou kávu Classic Selection. Vybrán byl blend, který se vyrábí již devátým rokem a nyní se na základě rozsáhlých ochutnávek dočkal vylepšení.

OMV rozšiřuje občerstvení „Dorohlíku“ na další čerpací stanici

Klasická jídla české kuchyně ve fastfoodové podobě. OMV rozšiřuje občerstvení „Dorohlíku" již na čtvrtou čerpací stanici. Originální český gastro koncept, za kterým stojí Lukáš Nádvorník spolu s šéfkuchařem restaurace Monarch, si zákazníci rychle oblíbili a na čerpací stanice se za ním vracejí.

Výsledky testů motorové nafty s příměsí biosložky TME vyráběné v ČR

Povinné přimíchávání biosložek do pohonných hmot, benzínu i nafty, už od svého zavedení v roce 2007 vzbuzuje řadu různých diskusí mezi laickou i odbornou veřejností. Ani kontroverzních informací není málo. Ať už směrem ke snižování emisí s cílem snižování uhlíkové stopy, přetřásání ekonomické (ne) výhodnosti nebo jejich přímému vlivu na spalovací motory u automobilů a dalších strojů.

Shop a gastronomie

Jenom káva nestačí...

Energetické drinky jsou po kávě druhou nejprodávanější položkou na čerpacích stanicích. Stejně jako lahodný černý teplý nápoj dokážou potlačit únavu, povzbudit centrální nervovou soustavu, srdeční činnost i další fyziologické pochody v těle.

Orlen Unipetrol - nejlepší zaměstnavatel v Ústeckém kraji

Rafinérská a petrochemická skupina Orlen Unipetrol se stala vítězem krajského kola soutěže Pluxee Zaměstnavatel roku 2024, odkud si odnáší zlatou medaili. První místo v letošním ročníku soutěže o nejlepšího zaměstnavatele v Ústeckém kraji drží skupina dalším rokem.

Alternativa

Tam kde natankujete HVO100

Eurowag otevřel u Jihlavy v rámci frančízové spolupráce s firmou Nikey novou samoobslužnou čerpací stanici pro kamiony. Vedle standardní nafty a kapaliny AdBlue zde řidiči kamionů mohou natankovat také HVO100. Tato pohonná hmota pro vznětové motory se vyrábí čistě z obnovitelných zdrojů a může proto snížit emise CO2 až o 90 %. Bez problémů ji lze natankovat do většiny dieselových vozidel bez jakéhokoli zásahu a neprojeví se to ani na spotřebě.

Alternativa

Optimální řešení neexistuje

Dlouhé kolony nákladních automobilů prakticky kompletně blokují pravé pruhy evropských rychlostních komunikací. Proč se zboží nepřepravuje raději po železnici? Lze tento stav nějak řešit? A jak moc kamiony přispívají k emisím skleníkových plynů i k celkově se zhoršujícímu životnímu prostředí?

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/03 Téma číslaUNITI
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek