Archiv aktualit

Spektrum

ORLEN Unipetrol bude vyrábět nový produkt

Největší česká petrochemická společnost začala s výstavbou jednotky na výrobu nového produktu – dicyklopentadienu.

Alternativa

Západ Česku utíká v přípravě na elektromobilitu

Česká republika v porovnání s jinými evropskými zeměmi zaostává v budování infrastruktury pro elektromobilitu. Vyplývá to z posledního vydání analýzy EV Readiness Index.

Mytí a servis

Čeští motoristé berou mytí vozidla a péči o něj s rezervou

I když mycí centra zvláště bezobslužné mycí boxy rostou po celé republice, majitelé a uživatelé automobilů v Česku se o své automobily zase tak moc dobře nestarají.

Spektrum

Čistí ve zkušebnách i na silnici

Ve společnosti VIF přísady Super Benzin Aditiv a Super Diesel Aditiv stále přizpůsobují požadavkům moderních motorů i složení paliv v České republice.

Spektrum

MOL Česká republika partnerem FC Baník Ostrava

MOL Česká republika uzavřela spolupráci s fotbalovým klubem Baník Ostrava, a stává se tak jeho novým významným partnerem.

Alternativa

Linde buduje infrastrukturu pro využití vodíku v Jižní Koreji

Společnost Linde spolupracuje s korejskou firmou Hyosung Corporation na vývoji, výstavbě a provozování nové infrastruktury pro kapalný vodík.

Čerpací stanice

V síti čerpacích stanic Tifon lze platit kryptoměnami

Chorvatská síť čerpacích stanic Tifon patřící pod koncern MOL chce přilákat více zákazníků tím, že umožní digitální platbu.

Shop a gastronomie

Dobře vybrané zboží zvýší obrat

Jak zařídit shop čerpací stanice tak, aby nabízel tu správnou atmosféru, dostatečně přehledný a maximálně kompletní sortiment v umírněné rozmanitosti.

Spektrum

Významná evropská síť posiluje také v Česku

Avia je zřejmě největší nezávislá značka čerpacích stanic v Evropě. Vznikla ve Švýcarsku již v roce 1926 a dnes toto sdružení působí v 15 evropských zemích.

Produkty

Benzín E10 bude od září také ve Velké Británii

Vláda Spojeného království oznámila, že od září letošního roku zavede povinnost prodávat benzín E10. Její představitelé se domnívají, že vyšší podíl biosložky by mohl snížit emise.

Spektrum

Spousta nezodpovězených otázek

Existuje rozšířený názor, že pro splnění cílů Evropské unie v oblasti klimatu musí být téměř veškerá lehká silniční doprava elektrifikována a s ní mnoho dalších dopravních odvětví.

Spektrum

Nezávislé pumpy oživují trh

Letos to bude přesně čtvrt století, co v sokolovně v Telnici na Moravě místní pumpař Karel Hrouzek svolal první sešlost menších nezávislých prodejců pohonných hmot. Tak vzniklo Společenství čerpacích stanic (SČS).

Petrol Magazín

Aktuální vydání2021/05 Téma číslaCo budeme tankovat na čerpacích stanicích za 15 let
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek