PETROLawards 07

1. ročník prestižní profesní celooborové soutěže

PETROLawards 07 předčil očekávání

Společnost PETROLmedia uspořádala první ročník soutěže o významný počin v oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic v České republice.

Nejprestižnější cena PETROLawards patří za odborné působení v oblasti kvality motorových paliv Václavu Pražákovi z České rafinérské.

V kategorii Odborná a publikační činnost zvítězila knížka o budoucnosti těžby a spotřeby ropy Nejistý plamen, kterou napsal geologové Václav Cílek a Martin Kašík.

Zájem o PETROLsummit ze strany účastníků, kterých se ještě před uzávěrkou přihlásilo více než 250, předčil očekávání pořadatelů. Akce byla rozdělena do tří programových bloků. Velká část prostoru byla věnována výstavě, tvořené menšími expozicemi s prezentacemi Partnerů - vystavovatelů. Také jejich zájem prezentovat se na PETROLsummitu 07 byl nad kapacitní možnosti dané sestavou stánků. Podle vyjádření většiny zástupců partnerů a vystavujících firem vyplývá jejich zájem zúčastnit se akce i příští rok.
Souběžně probíhal doprovodný konferenční program o jehož zájmu svědčil do posledního místečka naplněný přednáškový sál. Program odborného semináře byl tvořen jednotlivými přednáškami na téma motorových paliv, legislativy a provozu, rozvoje a obchodu na čerpacích stanicích. Interaktivní forma vedení seminářů vyvolala obecně pozitivní ohlas u všech zúčastněných. Ke každému tématu hned následně po prezentaci moderátor otevřel diskusi, do které se kromě přísedících odborníků na podiu zapojili i mnozí účastníci z početného auditoria.

Václav Pražák Osobností roku

Jedním z hlavních hřebů slavnostního večera bylo vyhlášení vítězů dlouhodobé soutěže PETROLawards 2007 a slavnostní předání cen. Přihlášky hodnotila jak odborná komise, tak i návštěvníci webu PETROL.cz. V kategorii Produkty a technika byla odbornou veřejností oceněna společnost Česká rafinérská za znovuuvedení do provozu komory 11 v litvínovské rafinérii. Odborní porotci naopak ocenili mobilní laboratoř společnosti SGS ČR, která byla jako jeden z exponátů vystavena před konferenčním centrem. Ve zbývajících kategoriích se odborníci i veřejnost shodli na stejných výhercích. V kategorii Čerpací stanice to byl Euroklíč Evropského institutu pro udržitelný rozvoj. A cenu za odbornou a publikační činnost si odnesli autoři publikace Nejistý plamen, Václav Cílek a Martin Kašík.
Nejprestižnějším oceněním Osobnost roku 2007 za bouřlivého potlesku byl odměněn pan Ing. Václav Pražák za odborné působení v oblasti kvality motorových paliv. Tuto cenu předal spolu s  Ing. Tomášem Mikšovským, ředitelem pořádající firmy PETROLmedia, také čestný host a patron PETROLsummit 07 Ing. Pavel Suchánek, místopředseda rozpočtového výboru Parlamentu ČR a Doc. Ing. Milan Pospíšil, Csc. předseda odborné komise.

Hazardní noc v PETROLcity…

Na závěr byl pro hosty PETROLsummitu připraven bohatý večerní program nabitý zajímavostmi. Hlavním mottem celého společenského večera bylo "Vítejte v PETROLcity…". A věřte, že o zábavu nebyla nouze. Celým večerem návštěvníky PETROLsummitu provázel známý moderátor Jan Kovařík s okouzlující Ivou Stříbrskou. O příjemnou atmosféru se také postarala hudební skupina Magnum Jazz Kvintet. Nejen svým hlasem okouzlila publikum zpěvačka paní Emingerová. Účastníci večera měli možnost stát se svědky nevěřitelných a vtipných kousků kouzelníka Grina.
Návštěvníci si užili i spoustu zábavy s PETROLdolary. Během celého večera mohli svůj základní kapitál, který obdrželi od pořadatelů "do začátku", zhodnotit nejen při hře v mobilním casinu ale i při sázkách na výsledky bowlingového turnaje. Lidé sázeli jako o život a tak není divu, že ve večerní dražbě pak účastníci PETROLsummitu vydražili jednu z hlavních cen za více než 100 000 PETROLdolarů.


Výsledky hlasování


Soutěžní kategorie

PRODUKTY

 • Těžba, skladování a doprava ropy, obchod s ropou.
 • Vývoj a výroba produktů - pohonných hmot (včetně plynných, alternativních), maziv, aditiv a provozních kapalin.
 • Technologická řešení pro těžbu ropy, rafinérie, míchárny olejů, sklady, veškeré související provozy, technologie a logistické systémy pro dopravu a distribuci pohonných hmot a dalších produktů.
 • Velkoobchod, skladování a distribuce produktů.
 • Měření jakosti produktů, monitoring kvality.

ČERPACÍ STANICE

 • Technologie a vybavení čerpacích stanic, provozů mytí a drobné údržby vozidel.
 • Provoz, servis a údržba čerpacích stanic a myček, metrologie, revize a další servisní služby.
 • Logistika, merchandising a prodej zboží a dalších služeb na čerpacích stanicích.
 • Marketing, komunikace se zákazníky.
 • Design, projektování čerpacích stanic, projekty remodelingu a rebrandingu.

ODBORNÁ A PUBLIKAČNÍ ČINNOST

 • Vědeckotechnická publikační a vydavatelská činnost napříč celým oborem ropy, petrochemie a čerpacích stanic.
 • Přednášky, statě a články, vědecký vývoj a výzkum, poradenství.
 • Organizace a realizace oborově zaměřených akcí, seminářů, workshopů, přednášek.

OSOBNOST ROKU

 • Osobnosti z řad odborníků i laické veřejnosti, které svou činností významně obohatily či přispěly k rozvoji některé z oblastí oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic, ochrany životního prostředí a další.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek