PETROLawards 08

2. ročník prestižní profesní celooborové soutěže

Petrolejářský obor ocenil nejpřínosnější počiny roku

Na PETROLsummitu 08 byly uděleny ceny prestižní soutěže petrolejářské branže PETROLawards 08.

Nejvýznamnější cenu letošní soutěže PETROLawards 08, prestižní ocenění "Osobnost roku" převzal z rukou vicepremiéra České republiky Jiřího Čunka, ředitel pro jakost společnosti Benzina, ing. Václav Loula.

Druhý ročník soutěže o významný počin v oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic v České republice se stal přehlídkou kreativity, šikovnosti a vysoké technické i ekonomické úrovně českých odborníků všech profesí spojených s petrolejářskou branží.

Stejně jako v minulém roce i letos odborná porota ani hlasující na internetovém serveru Petrol.cz neměli lehké rozhodování. Všechny nominace PETROLawards jsou přehlídkou kreativity, šikovnosti a vysoké odborné, technické i ekonomické úrovně českých profesionálů všech profesí spojených s petrolejářskou branží. Jejich konkurenceschopnost v optice srovnání s Evropou a světem evropské i světové zároveň dávají naději, že nebude nouze o dobré nápady ani do let budoucích.
Nejvýznamnější cenu letošní soutěže PETROLawards 08, prestižní ocenění "Osobnost roku" převzal z rukou patrona summitu vicepremiéra Jiřího Čunka dlouholetý člen vedení společnosti Benzina, ředitel pro jakost, ing. Václav Loula. Jeho přínos ke zvyšování prestiže petrolejářské branže ocenila hodnotitelská komise i odborná veřejnost v internetovém hlasování, v němž dostal několikanásobně vyšší počet hlasů než další dva nominovaní.

Zvítězila Česká rafinérská

Nejvíce nominací - celkem 11 - se sešlo v kategorii Produkty a technika. V těžké konkurenci nakonec dostala obě ocenění PETROLawards 08 Česká rafinérská. Zprovoznění jednotky selektivní hydrodesulfurace v rafinérii v Kralupech nad Vltavou, kterým úspěšně završila společnost program Čistá paliva, uspělo ve veřejném hlasování a jako nejlepší v dané kategorii ho vyhodnotila také odborná porota. Při předávání cen na galavečeru projekt získal slova uznání z úst Herberta Thurnera, generálního ředitele společnosti OMV, která byla též generálním partnerem PETROLsummit 08.

V kategorii Čerpací stanice významně bodovala Benzina ve veřejném hlasování. Cenu od předsedy hodnotitelské komise Docenta Milana Pospíšila získala za originální promo akci s DVD. Benzina byla první, kdo s tímto nápadem přišel a začal tak zákazníkům prodávat DVD za přijatelné ceny. V této kategorii odborná porota jako nejlepší počin ocenila projekt společnosti ISA Praha, a to za návrh a provedení rebrandingu čerpacích stanic Benzina plus.

Cenu PETROLawards v kategorii "Odborná a publikační činnost" si odnesl projekt Vysoké školy chemickotechnologické v Praze - unikátní interaktivní portál petroleum.cz. Na jeho spuštění se podílely také Česká rafinérská a Paramo. Portál přináší komplexní informace z obory těžby a zpracování ropy. Jeho přínos nejen pro učitele a studenty středních a vysokých škol ocenili hlasující na internetovém portálu i odborná hodnotitelská komise. Nesporný význam portálu ohodnotil také předseda rozpočtového výboru parlamentu České republiky Pavel Suchánek při předávání cen zástupcům týmu autorů.

"Zlatý hřeb" večera

Soutěž o ceny PETROLawards organizuje společnost PETROLmedia. Letos ji pořádala už druhým rokem. Soutěže se může zúčastnit kdokoliv, osoby či firmy, napříč celým oborem. Pravidla umožňují odborné veřejnosti nominovat do jednotlivých kategorií své favority, o kterých jsou přesvědčeni, že svou činností nebo jejichž výrobky a služby svojí úrovní významně přispěly k posunutí úrovně, urychlily rozvoj či upevnily obecnou vážnost petrolejářské branže, trhu pohonných hmot a čerpacích stanic.

V soutěži se uděluje celkem sedm cen, o vítězích rozhoduje hodnotitelská komise i internetové hlasování odborné veřejnosti. Slavnostní vyhlášení výsledků se stalo tradičně hlavním hřebem závěrečného galavečera celooborového setkání PETROLsummit 08, které se konalo 23. října v hotelu Olympik v Praze.


Výsledky hlasování


Soutěžní kategorie

PRODUKTY

 • Těžba, skladování a doprava ropy, obchod s ropou.
 • Vývoj a výroba produktů - pohonných hmot (včetně plynných, alternativních), maziv, aditiv a provozních kapalin.
 • Technologická řešení pro těžbu ropy, rafinérie, míchárny olejů, sklady, veškeré související provozy, technologie a logistické systémy pro dopravu a distribuci pohonných hmot a dalších produktů.
 • Velkoobchod, skladování a distribuce produktů.
 • Měření jakosti produktů, monitoring kvality.

ČERPACÍ STANICE

 • Technologie a vybavení čerpacích stanic, provozů mytí a drobné údržby vozidel.
 • Provoz, servis a údržba čerpacích stanic a myček, metrologie, revize a další servisní služby.
 • Logistika, merchandising a prodej zboží a dalších služeb na čerpacích stanicích.
 • Marketing, komunikace se zákazníky.
 • Design, projektování čerpacích stanic, projekty remodelingu a rebrandingu.

ODBORNÁ A PUBLIKAČNÍ ČINNOST

 • Vědeckotechnická publikační a vydavatelská činnost napříč celým oborem ropy, petrochemie a čerpacích stanic.
 • Přednášky, statě a články, vědecký vývoj a výzkum, poradenství.
 • Organizace a realizace oborově zaměřených akcí, seminářů, workshopů, přednášek.

OSOBNOST ROKU

 • Osobnosti z řad odborníků i laické veřejnosti, které svou činností významně obohatily či přispěly k rozvoji některé z oblastí oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic, ochrany životního prostředí a další.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek