PETROLawards 11

5. ročník prestižní profesní celooborové soutěže

PETROLawards 11 - již popáté…

Pátý ročník tradiční soutěže PETROLawards 11 o významné počiny v oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic v České republice zná své vítěze.

Nejprestižnější cena PETROLawards po nebývale vyrovnané partii s Pavlem Šenychem, dlouholetým ředitelem Shell Czech Republic náleží Ivanu Indráčkovi, předsedovi SČS ČR.

Nejsledovanější souboj o titul Dallmayr Čerpací stanice roku získala benzinová stanice GOLD Horní Bečva, která poprvé dosáhla prémiové úrovně kvality produktů a služeb.

V pořadí již pátý ročník soutěže PETROLawards 11 o významné počiny v oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic v České republice vyvrcholil 20. října 2011 slavnostním vyhlášením vítězných nominací v rámci programu PETROLsummit 11 v kongresovém centru hotelu Olympik - Artemis v Praze.
Soutěž PETROLawards pořádá každoročně společnost PETROLmedia, která vydává časopis PETROL a provozuje oborový informační portál PETROL.cz. Společnost PETROLmedia poskytuje od roku 2000 komplexní informační servis z oboru pohonných hmot, čerpacích stanic a petrochemie nejen pro celé spektrum profesionálů a odborníků z branže ale i pro media a širokou laickou veřejnost, která se o tuto problematiku zajímá.

Hlavní ceny PETROLawards a ocenění VOX POPULI
Vítězné nominace z veřejného hlasování získaly ocenění VOX POPULI ve čtyřech soutěžních kategoriích. V kategorii Produkty nejvíce hlasů na serveru PETROL.cz získaly nové pohonné hmoty FuelSave společnosti Shell a titul VOX POPULI - Čerpací stanice roku získala čerpací stanice JIMO v Radlíku u Jílového u Prahy nezávislého provozovatele Jiřího Moravce.
Bezobslužná čerpací stanice Expres 24 společnosti Benzina ve Vysokém Mýtě nominovaná v kategorii Technika a Muzeum naftového dobývání a geologie založené v roce 2006 Občanským sdružením MNG nominované v kategorii Odborná a publikační činnost získaly nejen ocenění VOX populi, ale i hlavní ceny PETROLawards. Ty jsou udělovány na základě posouzení odborné komise v čele s prorektorem pro vědu a výzkum VŠCHT Praha Doc. Ing. Milanem Pospíšilem, CSc.
V kategorii Produkty pak odborná komise vybrala novou řadu olejů MOGUL MOTO vyvinutou v pardubické společnosti PARAMO.

Ivan Indráček Osobností roku
K nejprestižnějším oceněním PETROLawards patří tradičně Osobnost roku a Dallmayr čerapcí stanice roku. Prestižní titul PETROLawards Osobnost roku uděluje komise odborníků s přihlédnutím k veřejnému hlasování veřejnosti. Velice vyrovnaný průběh veřejného hlasování letos nikterak neulehčil rozhodování odborníků v porotě. Nakonec velmi těsně převážily hlasy veřejné i bodování odborníků ve prospěch dlouholetého předsedy SČS ČR ing, Ivana Indráčka, který se stává osobností roku PETROLawards 11.

Soutěž o nejlepší čerpací stanici
Jestliže výsledky v uvedených kategoriích vycházejí z hodnocení subjektivního, souboj o nejlepší čerpací stanici v České republice rozhoduje objektivní hloubkový audit, který na nominovaných benzinových pumpách provádí inspektoři nezávislé certifikované společnost SGS ČR.
Všechny nominované čerpací stanice obdrží osvědčení o úrovni kvality v podobě příslušného počtu od jedné do pěti PETROLkapek. "Známky s kapkami na totemu a vstupních dveřích do prodejny jsou pro kontrolované stanice vysvědčením, které přitáhne pozornost návštěvníků a pro jejich personál je nejen zaslouženým oceněním jejich práce, ale zároveň i motivací zákazníkům dosaženou kvalitativní úroveň dennodenně potvrzovat a ještě posunout o něco výš," sdělil Daniel Dobeš, ředitel společnosti SGS ČR, jejíž inspektoři audit na pumpách prováděli.
Letošním držitelem titulu Dallmayr Čerpací stanice roku se zcela zaslouženě stala benzínová pumpa GOLD v Horní Bečvě. Dosáhla totiž jako první (i když podle tvrzení inspektorů o malý vlásek) maximální prémiové úrovně kvality produktů a služeb vyjádřený udělením pěti zlatých PETROLkapek. Kromě toho si ze slavnostního vyhlášení odváží nejmodernější multimediální nápojový automat Portofino, který vítězi této kategorie tradičně věnuje hlavní partner PETROLawards společnost Dallmayr Kaffee.


Výsledky hlasování

Výsledky hlasování - tisková zpráva


Soutěžní kategorie

PRODUKTY

 • Těžba, skladování a doprava ropy, obchod s ropou.
 • Vývoj a výroba produktů - pohonných hmot (včetně plynných, alternativních), maziv, aditiv a provozních kapalin.
 • Technologická řešení pro těžbu ropy, rafinérie, míchárny olejů, sklady, veškeré související provozy, technologie a logistické systémy pro dopravu a distribuci pohonných hmot a dalších produktů.
 • Velkoobchod, skladování a distribuce produktů.
 • Měření jakosti produktů, monitoring kvality.

TECHNIKA A PROVOZ

 • Technologie a vybavení čerpacích stanic, provozů mytí a drobné údržby vozidel.
 • Provoz, servis a údržba čerpacích stanic a myček, metrologie, revize a další servisní služby.
 • Logistika, merchandising a prodej zboží a dalších služeb na čerpacích stanicích.
 • Marketing, komunikace se zákazníky.
 • Design, projektování čerpacích stanic, projekty remodelingu a rebrandingu.

ODBORNÁ A PUBLIKAČNÍ ČINNOST

 • Vědeckotechnická publikační a vydavatelská činnost napříč celým oborem ropy, petrochemie a čerpacích stanic.
 • Přednášky, statě a články, vědecký vývoj a výzkum, poradenství.
 • Organizace a realizace oborově zaměřených akcí, seminářů, workshopů, přednášek.

OSOBNOST ROKU

 • Osobnosti z řad odborníků i laické veřejnosti, které svou činností významně obohatily či přispěly k rozvoji některé z oblastí oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic, ochrany životního prostředí a další.

DALMAYR - ČERPACÍ STANICE ROKU

 • Veřejné čerpací stanice řádně zaregistrované u MPO a prodávající minimálně dvě pohonné hmoty - benzín Super 95N a motorovou naftu.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek