PETROLawards 09

3. ročník prestižní profesní celooborové soutěže

PETROLawards 09 - letos potřetí...

Třetí ročník tradiční soutěže PETROLawards 09 o významné počiny v oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic v České republice zná své vítěze.

Nejprestižnější cena PETROLawards náleží Miloši Podrazilovi, generálnímu sekretáři ČAPPO.

Publikací roku se stala kniha Benzina v proměnách času.

V pořadí třetí ročník soutěže PETROLawards 09 o významné počiny v oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic v České republice vyvrcholil 15. října 2009 slavnostním vyhlášením vítězných nominací v rámci programu PETROLsummit 09 v kongresovém centru hotelu Olympik - Artemis v Praze.
Soutěž PETROLawards pořádá každoročně společnost PETROLmedia, která vydává časopis PETROL a provozuje oborový informační portál PETROL.cz. Společnost PETROLmedia poskytuje od roku 2000 komplexní informační servis z oboru pohonných hmot, čerpacích stanic a petrochemie nejen pro celé spektrum profesionálů a odborníků z branže ale i pro media a širokou laickou veřejnost, která se o tuto problematiku zajímá.

Hlavní ceny PETROLawards a ocenění VOX POPULI
Vítězné nominace z veřejného hlasování získaly ocenění VOX POPULI ve čtyřech soutěžních kategoriích. V kategorii Produkty a technika nejvíce hlasů na serveru PETROL.cz získal projekt modernizace LPG sekce v komplexu FCC v rafinérii
Kralupy nad Vltavou a titul VOX POPULI v kategorii Čerpací stanice získala společnost PD Petrolservis za uvedení výdejních stojanů firmy PETROTEC na trh v České republice.
V kategorii Produkty a technika zvítězila v hlasování odborné poroty společnost Adast Systems za jejich výdejní stojan ADAST MAJOR HYBRID BIO. V kategorii Čerpací stanice zvítězila společnost Baest za systém ministavebnice Quatro. V kategorii Odborná a publikační činnost pak zvítězila jak v hlasování veřejnosti, tak i odborné poroty publikace "Benzina v proměnách času", kterou vydala společnost Benzina. Hlavní ceny jsou jsou udělovány na základě posouzení odborné komise v čele s prorektorem pro vědu a výzkum VŠCHT Praha Doc. Ing. Milanem Pospíšilem, CSc.

Miloš Podrazil Osobností roku
K nejprestižnějším oceněním PETROLawards patří tradičně Osobnost roku. Prestižní titul PETROLawards Osobnost roku uděluje komise odborníků s přihlédnutím k veřejnému hlasování veřejnosti. V letošním ročníku soutěže zvítězil dlouholetý generální sekretář ČAPPO Miloš Podrazil.


Výsledky hlasování


Soutěžní kategorie

PRODUKTY

 • Těžba, skladování a doprava ropy, obchod s ropou.
 • Vývoj a výroba produktů - pohonných hmot (včetně plynných, alternativních), maziv, aditiv a provozních kapalin.
 • Technologická řešení pro těžbu ropy, rafinérie, míchárny olejů, sklady, veškeré související provozy, technologie a logistické systémy pro dopravu a distribuci pohonných hmot a dalších produktů.
 • Velkoobchod, skladování a distribuce produktů.
 • Měření jakosti produktů, monitoring kvality.

TECHNIKA A PROVOZ

 • Technologie a vybavení čerpacích stanic, provozů mytí a drobné údržby vozidel.
 • Provoz, servis a údržba čerpacích stanic a myček, metrologie, revize a další servisní služby.
 • Logistika, merchandising a prodej zboží a dalších služeb na čerpacích stanicích.
 • Marketing, komunikace se zákazníky.
 • Design, projektování čerpacích stanic, projekty remodelingu a rebrandingu.

ODBORNÁ A PUBLIKAČNÍ ČINNOST

 • Vědeckotechnická publikační a vydavatelská činnost napříč celým oborem ropy, petrochemie a čerpacích stanic.
 • Přednášky, statě a články, vědecký vývoj a výzkum, poradenství.
 • Organizace a realizace oborově zaměřených akcí, seminářů, workshopů, přednášek.

OSOBNOST ROKU

 • Osobnosti z řad odborníků i laické veřejnosti, které svou činností významně obohatily či přispěly k rozvoji některé z oblastí oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic, ochrany životního prostředí a další.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek