PETROLawards 10

4. ročník prestižní profesní celooborové soutěže

PETROLawards 10 - již počtvrté…

Čtvrtý ročník tradiční soutěže PETROLawards 10 o významné počiny v oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic v České republice zná své vítěze.

Nejprestižnější cena PETROLawards náleží Ivanu Ottisovi, předsedovi představenstva ČAPPO.

Nejsledovanější souboj o titul Dallmayr Čerpací stanice roku získala benzinová stanice Agip Bělčice.

V pořadí již čtvrtý ročník soutěže PETROLawards 10 o významné počiny v oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic v České republice vyvrcholil 14. října 2010 slavnostním vyhlášením vítězných nominací v rámci programu PETROLsummit 10 v kongresovém centru hotelu Olympik - Artemis v Praze.
Soutěž PETROLawards pořádá každoročně společnost PETROLmedia, která vydává časopis PETROL a provozuje oborový informační portál PETROL.cz. Společnost PETROLmedia poskytuje od roku 2000 komplexní informační servis z oboru pohonných hmot, čerpacích stanic a petrochemie nejen pro celé spektrum profesionálů a odborníků z branže ale i pro media a širokou laickou veřejnost, která se o tuto problematiku zajímá.

Hlavní ceny PETROLawards a ocenění VOX POPULI
Vítězné nominace z veřejného hlasování získaly ocenění VOX POPULI ve čtyřech soutěžních kategoriích. V kategorii Produkty nejvíce hlasů na serveru PETROL.cz získaly nová pohonná hmota Verva Diesel společnosti Benzina a titul VOX POPULI - Čerpací stanice roku získala čerpací stanice F1 GAS v Potůčkách. V kategorii Technika a provoz ve veřejném hlasování zvítězil projekt zvýšení energetické účinnosti generátoru výroby páry ze spalin z jednotky FCC v rafinérii Kralupy nad Vltavou České rafinérské.
Hlavní cenu PETROLawards v kategorii Technika a provoz vyhrála realizace projektu Retail Information System (RIS) na čerpacích stanicích Benzina a v kategorii Produkty zvítězila prémiová nafta Verva Diesel. Hlavní ceny jsou udělovány na základě posouzení odborné komise v čele s prorektorem pro vědu a výzkum VŠCHT Praha Doc. Ing. Milanem Pospíšilem, CSc.

Ivan Ottis Osobností roku
K nejprestižnějším oceněním PETROLawards patří tradičně Osobnost roku a Dallmayr čerpací stanice roku. Prestižní titul PETROLawards Osobnost roku uděluje komise odborníků s přihlédnutím k veřejnému hlasování veřejnosti. V hlasování veřejnosti i u odborné poroty nakonec zvítězil Ivan Ottis, předseda představenstva ČAPPO.

Soutěž o nejlepší čerpací stanici
Jestliže výsledky v uvedených kategoriích vycházejí z hodnocení subjektivního, souboj o nejlepší čerpací stanici v České republice rozhoduje objektivní hloubkový audit, který na nominovaných benzinových pumpách provádí inspektoři nezávislé certifikované společnost SGS ČR.
Všechny nominované čerpací stanice obdrží osvědčení o úrovni kvality v podobě příslušného počtu od jedné do pěti PETROLkapek. "Známky s kapkami na totemu a vstupních dveřích do prodejny jsou pro kontrolované stanice vysvědčením, které přitáhne pozornost návštěvníků a pro jejich personál je nejen zaslouženým oceněním jejich práce, ale zároveň i motivací zákazníkům dosaženou kvalitativní úroveň dennodenně potvrzovat a ještě posunout o něco výš," sdělil Daniel Dobeš, ředitel společnosti SGS ČR, jejíž inspektoři audit na pumpách prováděli.
Letošním držitelem titulu Dallmayr Čerpací stanice roku se zcela zaslouženě stala benzínová pumpa F1 GAS v Potůčkách. Dosáhla totiž jako jediná čerpací stanice nejvyšší úrovně kvality produktů a služeb vyjádřené udělením čtyř zlatých PETROLkapek. Kromě toho si ze slavnostního vyhlášení odváží nejmodernější multimediální nápojový automat Portofino, který vítězi této kategorie tradičně věnuje hlavní partner PETROLawards společnost Dallmayr Kaffee.


Výsledky hlasování


Soutěžní kategorie

PRODUKTY

 • Těžba, skladování a doprava ropy, obchod s ropou.
 • Vývoj a výroba produktů - pohonných hmot (včetně plynných, alternativních), maziv, aditiv a provozních kapalin.
 • Technologická řešení pro těžbu ropy, rafinérie, míchárny olejů, sklady, veškeré související provozy, technologie a logistické systémy pro dopravu a distribuci pohonných hmot a dalších produktů.
 • Velkoobchod, skladování a distribuce produktů.
 • Měření jakosti produktů, monitoring kvality.

TECHNIKA A PROVOZ

 • Technologie a vybavení čerpacích stanic, provozů mytí a drobné údržby vozidel.
 • Provoz, servis a údržba čerpacích stanic a myček, metrologie, revize a další servisní služby.
 • Logistika, merchandising a prodej zboží a dalších služeb na čerpacích stanicích.
 • Marketing, komunikace se zákazníky.
 • Design, projektování čerpacích stanic, projekty remodelingu a rebrandingu.

OSOBNOST ROKU

 • Osobnosti z řad odborníků i laické veřejnosti, které svou činností významně obohatily či přispěly k rozvoji některé z oblastí oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic, ochrany životního prostředí a další.

DALMAYR - ČERPACÍ STANICE ROKU

 • Veřejné čerpací stanice řádně zaregistrované u MPO a prodávající minimálně dvě pohonné hmoty - benzín Super 95N a motorovou naftu.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/03 Téma číslaUNITI
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek