Projekt akvizice bioethanolové jednotky s následným obnovením výroby a ukotvením obchodních aktivit v segmentu PHM zejména v rámci ČR

Projekt roku, Ethanol Energy a.s.

Přihlašovatel: Ethanol Energy a.s.


Více jak 140 let byla hlavní činností závodu výroba řepného cukru, který se z drtivé většiny exportoval do zahraničí.

Vznik společnosti se datuje od roku 1856.

V roce 1998 byla výroba řepného cukru ukončena.

Roku 1999, kdy se stala vlastníkem společnost Dehtochema Bitumat a.s., zabývající se výrobou asfaltových izolačních materiálů a opět obnovila výrobu bílého zboží.
Ovšem ryze podnikatelská povaha vlastníků rozhodla o novém podnikatelském záměru a to vestavbě výrobny bioethanolu do stávajícího areálu cukrovaru Vrdy, zatím jediné svého druhu a kapacity v ČR.

V roce 2005 po transformaci společnosti Dehtochema Bitumat a.s. na společnost Ethanol Energy a.s. začala vlastní vestavba lihovarské technologie, která proběhla velice rychle.

V dubnu 2007 byly zahájeny komplexní zkoušky na náhradní médium - vodu, v srpnu 2007 potom na vlastní surovinu - pšenici/kukuřici. Bohužel vlivem ekonomické krize byl lihovar nuceně zakonzervován a v období následujících tří let provozován v zanedbatelné míře až do listopadu 2010, kdy projevila společnost AGROFERT Holding a.s. zájem o odkoupení 100% obchodního podílu, na základě provedení výkonových zkoušek. Výsledkem těchto zkoušek bylo uzavření smlouvy na prodej 100% akcií. Tímto byla ukončena zcela bezvýchodná situace lihovaru.

Díky velmi vysokým investicím, znalosti a silné pozici na komoditním trhu a trhu s biopalivy a pohonnými hmotami mohla být obnovena činnost jednotky.

Nyní je jednotka po ročním kontinuálním provozu schopna výroby kvalitních produktů putujících do rafinérií působících na českém a evropském trhu.

Stabilní kvalita produkce byla v závěru roku 2011 potvrzena certifikací společnosti systémy ISO, GMP+ a ISCC.


Prezentace

Certifikát I.

Certifikát II. - ISO 9001

Certifikát III. - ISCC

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek